İnceleme Ses Kalitesi ; Datron, HP ve Fujitsu Miniler

Bu aralar netbookları incelediğimi görmüşsünüzdür.  Son olarak HP 2140 Mini, Datron Mobee ve  Fujitsu-Siemens Amilo Mini  üzerinde Windows 7 ve incelemelerde bulunmuştum. Açıkcası çok tatlı aletler ve kullanım kolaylıkları, performansları ve Windows 7 uyumlulukları ile tahminlerimin ötesine geçtiler. Herbirinin farklı tasarımları ve farklılıklarıyla ilginizi çekeceğine eminim.

Bugün 3 netbook arasında ses değerlendirmesi yaparak sizleri bilgilendirmek istiedim.  3 tatlı mini netbook’umuz için aynı parçayı MP3 olarak Winamp üzerinde test ettik.  Rock parçası olduğunu için program üzerinde ekolayzeri Rock olarak ayarlayıp 3 netbook üzerinde aynı program ile çalıştırarak testimizi başlattık.

Beni tanıyan arkadaşlar hemen laf atabilir. “Ulen bir kulağın duymuyor senin ne testi yapacaksın?” Bir kulağım duymasada diğer kulağımın yeterince geliştiğini ve %100 üzerinde bir ses aldığını söylemek isterim 🙂 Belki biraz mono kalıyorum ama stereo için yanıma kardeşimi aldım…

İlk olarak Fujitsu-Siemens Amilo Mini ile teste başladım. Sonra HP Mini 2140 ve Datron Mobee ayrıntıları notebook platformundan okuyabilirsiniz.  Sonuçlara gelirsek HP Mini bu işte ne kadar profesyonel olduğunu gösterdi diyebilirim.  Datron ise kanaatimce ses konusunda yetersiz,  Fujitsu-Siemens ise ideal bir ses kalitesi sundu.

datron-modee fujitsu-siemens-mini-amilo hp-mini-21401

Yorum yapın