İnternet, Domuz Gribi krizini atlatabilecek mi?

Şimdi bu adam kafayı mı yedi, yoksa bilgisayar virüsleriyle Domuz Gribi virüsünü mü karıştırıyor diye düşünüyor olabilirsiniz. Vurgulamak istediğim şey, Domuz Gribi nedeniyle evlerine kapanan kişilerin internete getireceği yük ve internet altyapısının bu ekstra yükü kaldırıp kaldıramayacağı.

Türkiye’de olduğu gibi pek çok ülkede Domuz Gribi nedeniyle okullar tatil oluyor. Tatil olmadığı durumlarda bile aileler çocuklarının dışarı çıkmasına izin vermiyor, mümkün olan her an evde kalmalarını istiyor. Yetişkinler ise iş sonrası toplum içine karışmak, arkadaşalrıyla bir kahve içmek  yerine evlerine giderek kendilerini mümkün olduğunca korumaya çalışıyorlar.

Peki evine kapanan bir çocuk veya yetişkin ne yapar? Eğer evinde interneti varsa eğlence, eğitim ve sosyalleşme için interneti kullanır. Internetten dizi izler, film ve müzik indirir, video paylaşım sitelerini ziyaret eder, beğendiği videoları ve resimleri arkadaşlarıyla paylaşır. Kısaca bant genişliği isteyen her türlü uygulamayı eskiye oranla çok daha fazla kullanır.

Yazının devamı okuyun… (Ağ Dünyası)

NOTBu yazı Ağ dünyası blogundan bir özettir. Aydın Sun üstadımızın yeni blogu  Ag Dünyası http://www.agdunyasi.net adresi ile yayın hayatına başladı.  Beğeneceğinizi düşündüğüm Ağ Dünyası Blogunu RSS ile takiplere başlarsınız artık 🙂

“İnternet, Domuz Gribi krizini atlatabilecek mi?” üzerine 2 yorum

  1. Aman be kardeşim seninde dert yandığın şeye bak. Açarız sana bi port be ya. nasılsa TT’de çalışıyoz. Hayret bişeysin ya 🙂

    Yanıtla

Yorum yapın