Internet Explorer 9 Yayınlandı.

Uzun zamandır beklenilen Internet Explorer 9 artık indirilebilir durumda. Microsoft’un en eski yazılımlarından bir tanesi olan Internet Explorer son sürümü ile kullanıcılarının beğenisine sunuldu. İddalı bir şekilde 9 sürümü ile gelen Internet Explorer birçok yenilikle karşımıza geliyor.

Performans ve hız, grafik hızlandırma desteği, HTML 5 standardına tam destek, Gpu ve DirectX destekli yapısı en dikkat çekici özellikleri  arasında. Bakalım Microsoft firması Internet Explorer ile Chrome ve Firefox’a karşı nasıl bir savunma yapacak. Hele ki Chrome’un müthiş yükselişi ile dikkatleri çeken Google’ın nasıl bir karşı atak yapacağını merak ediyorum.

Uzun zaman Firefox kullandım. Bir süre sonra RAM’lerimin ve işlemcimin canını okuyan Firefox’un ben de canını okudum ve Chrome tarayıcısına yöneldim. Hala da beni memnun edemeyen Chrome son 6 aydır kullandığım tek tarayıcı haline geldi. Yine de yol alması gereken çok eksiği var.

Kim ne derse desin piyasada Internet Explorer kullanılıyor.  Microsoft ise bunu çok iyi biliyor. Bakalım biz kullanıcılara Internet Explorer ile ne gibi avantajlar sağlanacak?

Internet Explorer 9 indirmek için; http://windows.microsoft.com/tr-TR/

“Internet Explorer 9 Yayınlandı.” üzerine 4 yorum

 1. dostum ben beta9 u denemistim, kanser sebebiydi benim icin.

  Firefox herzaman cok islevsel ve kullanisli ama dedigin gibi kaynak canavari. Chrome minimalist ve hos ancak firefox gibi gorev adami degil. Ben firefox’a chrome gorunumu verdim, suan cok huzurluyum 😀

  Yanıtla
 2. Hızı memnun edici, arayüz iyi ama pek uzun bir süre kullanamadım 🙂 yazılar bulanık çıkıyor RC sürümü vardı onun yüzünden mi böyle oldu bilmiyorum ama sık kullanmam Firefox’a devam..

  Yanıtla
 3. era nın dediği gibi beta9 tamamen kanser sebebiydi. çeşitli sebeplerden dolayı bilgisayarımda 5 tane browser var (firefox chrome opera safari explorer) explorer ı sadece zorunlu olduğum zamanlarda kullanıyorum. mecbur olmasam microsoft yapımı işletim sistemi bile kullanmam

  Yanıtla
 4. Eranın dediklerine katılıyorum, firefox görev adamı hakikaten, chrome bağlanayım bağımlılık yapsın diyorum ama birşeyler herzaman eksik geliyor.

  Yanıtla

Yorum yapın