IstSec Bilgi Güvenliği Konferansına Gidiyorum.

istsecIstSec ’09 konferansı, bilgi güvenliği alanında çalışan bu alana merak duyan kişiler ve konusunun uzmanları arasındaki bilgi paylaşımını yayma amaçlı bir etkinlik.  Bu etkinlikle siber tehditlere karşı yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayan güvenlik olgusu üzerinde durulmaktadır.

2009 yılında dünya siber tehditlere karşı güvenlik, casus yetiştirme politikaları, siber savaşlar üzerinde daha fazla durmaya başladı.  Bilgi güvenliği, bireysel ve kurumsal güvenlik, ülke güvenliği açısından kritik bir öneme kavuşmuştur.  IstSec ’09 konferansı ile bu konu üzerine soru ve sorunlara çözüm ve çözüm önerileri sunmayı hedeflemektedir.

2 gün olarak düzenlenecek IstSec ’09 konferası ilk gününde Web güvenliği, Iphone güvenliği, Hacker’lerin bakış açıları, kurum ve şirketlerin personelleri tarafından kaynaklanan ihlaller ve bilgi güvenliği konularında sunum ve tartışmalar yapılacak.  İkinci gün ise hukuk alanında veri koruma konusu, bilgi güvenliği ile ilişkili olan tıbbi istihbarat,  cloud computing, yeni nesil iletişim teknolojileri, uygulamalar, bilişim suçları ve 5651 sayılı kanun üzerine durum tespitleri yapılarak çözüm önerileri sunulacaktır. Ayrıca en eğlenceli tarafıda beya şapkalı hacker’lerin davetli olduğu “Captura The Flag” yarışması konferansın ikinci gününde meraklılara açık olacaktır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim Teknolojisi Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi, Bilgi Güvenliği ve Adli Bilişim Araştırma Grubu ile İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi ve Bilgi Güvenliği Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen ISTSEC ‘09 Konferansı 12-13 Aralık 2009 tarihlerinde;  İstanbul Bilgi Üniversitesi Silahtarağa Kampüsü’nde gerçekleşecek.   Bende bu konferansa kayıt oldum ve meraklılarına duyurmak istedim.

Konferansa katılım  ücretsiz olup kayıt yaptırılması mecburidir. Kayıt olmak ve bilgi almak için www.istsec.org web sayfasının kullanılması gerekmektedir. Kayıt yaptıran kullanıcılara konferansa bir hafta kala onay mesajı gönderilecektir.

Taksim’den her 30 dakikada bir servisler kalkacak.

Ulaşım:  Eski Silahtarağa Elektrik Santralı
Silahtarağa Mah. Kazım Karabekir Cad. No: 1 34060 Eyüp / İSTANBUL / TURKEY
Tel: (0212) 311 50 00

“IstSec Bilgi Güvenliği Konferansına Gidiyorum.” üzerine 7 yorum

 1. merhabalar teakolik ailesi bilgi guvenlik konusunda ulkemiz zayıf ama benim calısdıgım sirket dahil gordugum sirketler ekonomik imkanları dahilinde iyisini gerceklestirmişler boyle fıstık konferanslar sık olukca icerik olarak da dikkat cekici olursa ulkemizin zayıf durumu orta gibi yukselir hamza bey sizde ilgili ve sitenizde bizlere bilgi verdiginiz icin tessekkur ederim

  Yanıtla
 2. Ваш сайт в опере не очень то корректо показывается, а так все отлично! спасибки вам за умные мысли!

  Yanıtla
 3. Как всегда супер обьёмная статья и как всегда дочитал до конца 🙂

  Yanıtla
 4. Спасибо, пост действительно толково написан и по делу, есть что почерпнуть.

  Yanıtla

Yorum yapın