Kütüphaneciler Birliği Sunumum Ardından…

İstanbul 2010 Kültür Başkenti Ajansı desteğiyle yürütülen “Kültür Başkenti İstanbul-Kütüphaneler Başkenti İstanbul Projesi”nin Ekim ayında Avrasya Maratonu ile başlayan, Kasım ayında 29. İstanbul Kitap Fuarı ile devam eden tanıtım çalışmalar bugün de devam etti.

Bugünkü çalışmalar içerisinde elektronik kütüphanecilik ve elektronik yayıncılık üzerine bir konferans düzenlendi. İstanbul Kongre Merkezi Çamlıca Salonu’nda gerçekleştirilen “İstanbul Dijital Paneli” ve “Proje Tanıtım Toplantısı” nda ben de konuşmacılardan biriydim. İdefix Genel Müdürü Mehmet İNHAN, EBS Teknoloji Genel Müdürü İbrahim KARABULUT birlikte öğrencilere ve kütüphanecilere sunumlarımızı gerçekleştirdik.

Keyifli bir sunum yaptıktan sonra diğer konuşmacılarla beraber soruları yanıtlamaya çalıştık. Benim için yararlı ve keyifli geçen bu panel için Kütüphaneciler Birliği İstanbul Şubesi Başkanı Sayın Mehmet Manyas’a teşekkürlerimi iletirim.

Özelliklede e-kitap teknolojisini ve bu teknolojinin hayatımıza girişinden bahsettiğim sunumumdan sonra bol bol gezme fırsatı yakaladım. Yapmış olduğum sunumu isterseniz sizlere gönderebilirim. E-posta ile iletişime geçmeniz yeterli.

http://www.istanbulkutuphaneci.org

Yorum yapın