LG’den Ultra Geniş Ekran EA93 Monitör

LG Electronics, dünyanın ilk 21:9 görüntü oranına sahip ultra geniş ekran EA93’u tanıttı. 29 inç ekran büyüklüğüne sahip monitör, ekranı dörde ayırıyor ve çoklu işlemi daha da kolay hale getiriyor. IPS özellikli monitörde gerçeğe yakın görüntü kalitesi elde ediliyor.

LG’nin ultra geniş monitörü tüm çalışma ortamlarına uygun olma özelliği taşıyor. Büyük ekran niteliği birden fazla doküman ve pencerenin aynı anda görüntülenmesine olanak tanıyor. Ayrıca sütunlar bir kerede açılabiliyor veya iki sayfalı dokümanlar yan yana okunabiliyor.

“LG her zaman teknolojinin tanımını genişletmeye çalışıyor ve daha fazla ürün tasarlamaya odaklanıyor. İster iş, ister film izleme, ister oyun oynama veya başka bir şey için olsun, LG’nin ultra geniş monitörü kesinlikle çokluişlem ve çoklumedya deneyimini bir üst seviyeye taşıyor” diyen LG Ev Eğlencesi Bölümü IT İş Birimi Başkan Yardımcısı J.J. Lee, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ultra geniş monitörün sinematik orantı, renk çeşitliliği ve fonksiyonelite gibi özellikleri inovasyona verdiğimiz önemin önemli göstergeleri.”

Grafik tasarımcıları için ideal

LG’nin yeni ultra geniş ekranları grafik tasarımcıları için ciddi kolaylıklar sağlıyor. Ekranın dörde bölünmesi kıyaslama açısından avantaj sunarken işlerin daha kısa sürede tamamlanmasının yolunu açıyor. İkili ekran renkler arasında tutarsızlığa neden olabilirken LG’nin ultra geniş ekranında bu sorun ortadan kalkıyor.

Ürünün 21:9 görüntü oranı sinema ekranlarına çok yakın olma özelliği taşıyor. Sinematik ölçüler filmlerin aynen istendiği şekilde izlenmesini sağlıyor. IPS teknolojisini arkasına alan monitör, LG’nin Cinema Screen Design özelliğini de ekleyince film izleme ve oyun oynama için ideal hale geliyor. Kullanıcılar ayrıca MHL bağlantısı aracılığıyla akıllı telefonlarındaki oyunları monitörde oynayabiliyor. 7W stereo speakerlar ise bu eğlence deneyimine katkı sağlayan unsurlar arasında yer alıyor.

LG’nin yeni ultra geniş ekranları Kore’den sonra diğer ülkelerde de pazara sunulacak.

Yorum yapın