NESCAFÉ “Fonksiyonel Kahve” İle Yepyeni Bir Kategori Yaratıyor.

Dünyanın ve Türkiye’nin en çok tercih edilen çözünebilir kahve markası NESCAFÉ; yine bir ilki gerçekleştirerek kahve sektöründe yepyeni bir kategori açtı: “Fonksiyonel Kahve Kategorisi”

Türkiye’de yılda 400 milyon TL’lik satış hacmine sahip olan NESCAFÉ; bu yeni kategoride yer alan NESCAFÉ Greenblend, NESCAFÉ Lif-Aktif ve NESCAFÉ Vita-Lift markalı ürünleri ile; yüzde yüz doğal lezzetinin ve antioksidan özelliğinin yanında tüketicilerine yeşil kahve, lif ve siyah üzüm çekirdeğinin fonksiyonel yararlarını da sağlıyor.

Türkiye; NESCAFÉ’nin, içeriğinde lif ve siyah üzüm çekirdeği ekstraktının bulunduğu fonksiyonel ürünlerini piyasaya sunduğu ilk ülke oluyor.

NESCAFÉ, kahvenin antioksidan gücü ve sağlık yönünden farklı fonksiyonlarıyla bilinen doğal içeriklerin harmanlandığı 3 yeni ürününü tanıttı. “Fonksiyonel Kahve Kategorisi” başlığı altında yer alan; NESCAFÉ Greenblend, NESCAFÉ Lif-Aktif ve NESCAFÉ Vita-Lift markalarıyla tüketicilere sunulacak yeni ürünler, Türkiye’deki zengin kahve kültürüne yepyeni bir boyut getiriyor.

Yeşil kahve, lif ve siyah üzüm çekirdeği içeren yeni ürünler NESCAFÉ’nin yeni ürün kategorisinde yer alan markaların tanıtımı 27 Mayıs 2010 tarihinde Esma Sultan Yalısı’nda yapılan bir basın toplantısı ile gerçekleştirildi. NESCAFÉ’nin öncü bir girişimle Türkiye’deki kahve tüketicilerine sunduğu ürünlerden NESCAFÉ Greenblend, kavrulmuş kahve çekirdekleri ile yeşil kahve çekirdeklerinin harmanından elde edilerek kahvenin antioksidan etkisini daha da güçlendiriyor. NESCAFÉ Greenblend, yeşil kahve çekirdeklerinin kullanıldığı bir kahveyi dünyada sadece NESCAFÉ’nin üretebilmesi dolayısıyla benzeri bulunmayan bir ürün olma özelliğini taşıyor. NESCAFÉ’nin lansmanını yaptığı ikinci ürün olan NESCAFÉ Lif-Aktif prebiyotik lif içermesi sebebiyle bağırsakları çalıştıran ve bağışıklık sistemini güçlendiren bir etkiye sahip. NESCAFÉ’nin fonksiyonel kahve kategorisinde yer alan diğer ürünü NESCAFÉ Vita-Lift ise E vitamini ve siyah üzüm çekirdeği ekstraktı içeren yapısıyla yaşlanmanın etkilerini azaltan doğal bir anti-aging olma özelliğini taşıyor.

Grant Phillips: “Liderliğimizden gelen gücümüzü bir kez daha tüketicilerimizle paylaştık.”

NESCAFÉ’nin yeni ürünlerinin tanıtım toplantısında konuşan Nestlé Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürü Grant Phillips; üç yeni ürünle Türkiye’deki yeni bir ürün kategorisi yarattıklarını söyledi. Grant Phillips, dünya NESCAFÉ tüketiminin saniyede 4.500 fincan seviyesinde olduğunu, Türkiye’de de saniyede ortalama 65 fincan NESCAFÉ tüketildiğini belirtti. NESCAFÉ’nin her zaman ‘ilk’lerin öncüsü olduğunu ifade eden Phillips; “İyi görün, iyi hisset, iyi yaşa” sözüyle özetledikleri fonksiyonel ürünleriyle NESCAFÉ’nin liderliğinden gelen gücünü bir kez daha tüketicileriyle paylaştıklarını ifade etti.

Nestlé İçecekler Grubu Pazarlama Müdürü Ayşe Canverdi ise Türkiye’de kahve pazarındaki son gelişmeleri yorumlayarak; “Tüketicilerin doğal ve sağlıklı ürünlere olan talebini yakından takip ediyoruz. Fonksiyonel kahve kategorisindeki yeni ürünlerimiz de tüketicilerimizin bu arayışına cevap veren lezzetli, doğal ve sağlıklı ürünlerdir.” dedi. Canverdi; NESCAFÉ Greenblend, NESCAFÉ Lif-Aktif ve NESCAFÉ Vita-Lift’in tüketicilerce hızla benimseneceğine ve NESCAFÉ’nin tüketim alanlarının daha da genişleyeceğine ve çeşitleneceğine inandıklarının altını çizdi.

Dr. Ender Saraç: “NESCAFÉ’nin yeni ürünleri antioksidan alımının en sağlıklı ve kolay yolu.”

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Dr. Ender Saraç ise kahvenin doğallığına ve antioksidan özelliğine vurgu yaparak şunları söyledi; “İyi ve sağlıklı şartlarda hazırlanmış, kimyasal katkı içermeyen çözünebilen kahveler yüksek oranda antioksidan içeriyor. İçerdiği polifenol miktarı ile kakao, yeşil çay, siyah çay gibi en yakın rakiplerine göre yüzde 50 daha fazla antioksidan içeren kahveyi günde 3-4 fincan tüketmek kalp-damar hastalıkları, parkinson, alzheimer, ödem çözme, kabızlık gibi rahatsızlıklardan korunmanıza yardımcı oluyor. Her mevsimde iyi antioksidanlara ulaşmak mümkün olmadığından, bu bağlamda yeni lanse edilen ürünler antioksidan alımının en sağlıklı ve kolay yolu olacaktır.”

Dr. Ender Saraç, yeni ürünlerin içinde sağlığa zararlı hiçbir kimyasal koruyucu madde ya da ona benzer sağlık riski oluşturabilecek bir içerik bulunmadığını söydedi. Saraç NESCAFÉ’nin yeni ürünleriyle ilgili şöyle dedi: “Yeni ürünlerden Lif-Aktif günde üç fincan içildiği takdirde günlük lif ve probiyotik ihtiyacını büyük ölçüde karşılayabiliyor. Greenblend’in içerisinde ise yeşil kavrulmamış, yeşil kahve çekirdekleri var. Yeşil çekirdekler içeren kahve de hücreleri oksidan etkiden, yani yıprandıran ve yaşlandıran etkiden koruyor. Vita-Lift’in içerisinde ise üzüm çekirdeği ve E vitamini ekstresi var. Üzüm çekirdeği ekstresi içerisinde çok güçlü antioksidanlar var. Bu tür fonksiyonel ürünleri önümüzdeki yıllarda çok daha fazla göreceğiz. Lezzetin yanı sıra tükettiğimiz gıdalar bizim hücreleremize nasıl bir etki yapıyor, bizden bir şeyler götürüyor mu, bize bir şey katıyor mu, bunların da hesabını yaparak yaşayacağız Ben bir fincan kahveyi hayatınızdan pek eksik etmemenizi dilerim.”

Dünya kahve pazarında 12,5 milyar TL’lik cirosu ve yüzde 54 pazar payı ile lider konumda olan NESCAFÉ, Türkiye’de de yüzde 70 pazar payı ile sektörün lider markası durumunda. Türkiye’de her saniye 65 fincan tüketilen NESCAFÉ; yeni ürünleriyle açtığı fonksiyonel kahve kategorisi ile de sektöre bir kez daha öncülük ediyor.

NESCAFÉ’nin dengeli ve sağlıklı beslenme ihtiyacına yönelik olarak geliştirdiği “Fonksiyonel Kahve Kategorisi”nde NESCAFÉ Greenblend, NESCAFÉ Lift-Aktif ve NESCAFÉ Vita-Lift adlı ürünler yer alıyor.

NESCAFÉ Greenblend: Daha Fazla Antioksidan
Dünyada sadece NESCAFÉ tarafından üretilen ve benzeri bulunmayan Greenblend; kavrulmuş kahve çekirdekleri ve yeşil kahve çekirdeklerinin özel harmanından oluşuyor. Yeşil kahve çekirdeklerinin etkisiyle diğer kahvelere oranla daha fazla antioksidan içeren Greenblend, aynı zamanda NESCAFÉ’nin mükemmel lezzetinden de ödün vermiyor.

NESCAFÉ Lif-Aktif: 1 Fincan Hafiflik
Türkiye’ye özel üretilen ve dünyada bir ilk olan NESCAFÉ Lif-Aktif; içerdiği prebiyotikler sayesinde bağışıklık sistemini düzenleyen probiyotik bakterilerin bağırsaktaki gelişimini ve yaşamını destekliyor.

NESCAFÉ Vita-Lift: 1 Fincan Güzellik
NESCAFÉ Lif-Aktif gibi yine Türkiye’ye özel üretilen ve dünyada bir ilk olan NESCAFÉ Vita-Lift’in içeriğinde ise siyah üzüm çekirdeği ekstraktı ve E vitamini bulunuyor. Siyah üzüm çekirdeği cildin bağ dokusunu kuvvetlendirmeye yardımcı oluyor ve cildin sarkmasını önlüyor. Hücre yenileyici etkisiyle cildin güzelleşmesini, daha sıkı ve elastik olmasını sağlıyor. Aynı zamanda, solgun ve cansız cilde sahip olanların da doğal yardımcısı. 1 fincanındaki siyah üzüm çekirdeği ekstraktı 1 bardak üzüm suyuna eşit olan NESCAFÉ Vita-Lift’in aynı zamanda 1 fincanı günlük 10 gram olan E vitamini ihtiyacının yüzde 42’sini karşılıyor.

“NESCAFÉ “Fonksiyonel Kahve” İle Yepyeni Bir Kategori Yaratıyor.” üzerine 14 yorum

 1. ben bu yeni çıkan ürünlerden arıyorum ama bulamıyorum nerde bulacağım hakkında bana yardımcı olurmusunuz.istanbulda oturmaktayım.

  teşekkürler

  Yanıtla
 2. Ben şu anda lifli olanı içiyorum.Tadı gayet güzel ve hafif , dün tesadüfen bir markette görüp aldım.Buna benzer Thailand malı başka bir ürün vardı ve güvenmediğim için almamıştım.Görünce o kadar sevindim ki ..Nescafeye böyle bir ürün çıkardığı için çok teşekkür ediyorum ve bu ürünlere çok talep olacağına da eminim..( En başta da ben 🙂

  Yanıtla
 3. selamlar sağlığına önem gösterenlere bildirmek istedim ben dün tesadüfen bu ürünle karşılaştım genelde organik ürün bağımlısıyımdır ve en önce o reyonun olduğu yerden başladım ve bu ürünle karşılaştım şimdi ise afiyetle içiyorum içerkende bilgilenmek istedim içeriğini öğrenincede çok mutlu oldum tadı süper neskafe ve meyve karışımı biş tadı var ama en önemlisi sağlıklı olup zindelik vermesi belki bu arada kilo sorunlarını bile ortadan kaldırır probiyotik olduğu için herkese tafsiye ederim nestle ailesinede teşekkür ederim böyle güzel ürünlerinizin devamını beklerim….

  Yanıtla
 4. önce sade nescafe içtim ardından bu ürünü içtim sonra karnıma ağrı girdi vücudum karıncalandı.bana dokundu acaba açkarnına ve sade nescafemi etkiledi.

  Yanıtla
 5. Merhabalar,
  Lif aktif light ürününüzü bugün arkadaşım tavsiye etti ama ben 14 haftalık hamileyim ambalajın üzerindekileri tek tek okudum hamiller için bir uyarıya rastlamadım. Emin de olmak istiyorum bu ve benzeri ürünlerinizi gönül rahatlığı ile kullanabilir miyim. Yanıtınız için şimdiden teşekkürler,
  filiz koşar

  Yanıtla
 6. ya lütfen üretilip dağıtima başlansın 3 aydır sipariş veriyorum marketçi getiremedilkk diyor

  Yanıtla
 7. bu ürünü sürekli tüketiyordum ancak bir kaç aydır hiçbir yerde bulamıyorum.. markete sordugumda anlaşmamız bitti diyor ancak bütün marketlerin mi bitti fikri olan var mı?

  Yanıtla
 8. ben bu urunu yaklasık 5 6 sene once kullanmstm HARIKA BI URUN! fakat suan tekrar kullanmak ıstıyoum boludayım malum supermarket yok ve bulmakta sıkıntı cekıyorum ınternetten alabılcegım bı yer varmı acaba uzun suredır arıyorum yardımcı olursanız cok sevınırım

  Yanıtla
 9. Sağlığına önem veren kişiler için şunu söylemek isterim ki doğal içecekler tercih edin çünkü içtiğiniz şeyin içeriği çok önemli ve bu ürünü şuanda afiyetle içiyorum ve çok memnunum bunla ilgili bi kaç web sitesinde araştırma yapmıştım önceden ve rahat bir şeilde kullanın derim

  Yanıtla

Yorum yapın