Nod32 Hackerlara Savaş Açmış :)

Uzun bir süredir Nod32 kullanıyorum. Gayette memnun olduğumu belirtmek isterim.  En iyi antivirüs yazılımları arasında yer alan Eset Nod32 antivirüs bugün bana küçük bir süpriz yaptı.  Malumunuz internette hem işim gereği, hem internet üzerindeki Dmoz gibi birçok platformdaki görevlerim sebebiyle, hemde araştırmalarım sonucu gün boyunca 100lerce sayfa dolaşırım.  Bazen web geçmişime bakıp bu kadar sayfayı nasıl dolaşıyorum diye kendi kendime hayret ettiğimde olmuştur.

İnternet büyük bir derya 100lerce değil 1000lerce sayfa da dolaşsanız uçsuz bucaksız bir platform.  Gelelim konumuza yine 100lerce sayfa arasında sörf rüzgarı beni bir oraya bir buraya sürüklerken ismini vermek istemediğim bir internet sayfasına girdim. Daha doğrusu girmeye çalıştım.  Fakat Nod32 beni durdurdu.

Opsss..!  Tehlikeli bir internet sitesine giriyorsun..!

Normal şartlar altında durdurma sebebi virüslü yada trojanlı internet sitesi olmasıydı. Fakat bugün ne virüs için nede trojan için farklı bir sebebten dolayı durdurmuştu. Meğer girdiğim internet sayfası Eset Nod 32 Serial dağıtıyormuş.  Bloke edilme sebebi buymuş.  Tehlikeli bir web sitesi olarak konumlandırdığı internet sayfası Eset Nod32 Serial dağıttığı için Nod32 Antivirüs tarafından zararlı ve tehlikeli internet siteleri arasına girmiş.

Serial ve Cracker’lara Eset Nod32’den Savaş..!

İçeriğini kontrol ettiğimde Eset Nod32 serial dağıttığını gördüm. Şaşırdığımı itiraf etmeliyim.  Özelliklede %100 çalışan seriallar olarak belirtilen  internet sayfasında bir virüsle veya herhangi bir trojanla karşılaşmadığımı belirtmek isterim.  Nod32’yi başarısından dolayı 100lerce defa tebrik etmenin yanında Hacker ve Serial’cılara karşı verdiği bu mücadele için tebrik etmek gerekir.

Cracker ve Serial’cıların bu duruma karşı tepkileri ne olur bilmem ama Eset Nod32 farklı çetin bir savaşta yeni bir cephe açarak  üstünlük kazanmış gözüküyor.  Gerçi bu hatayı gören hemen hemen her kullanıcı siteye girmez direk kapatır.  Böylelikle Nod32 bir nebzede olsa kendini koruma altına almış sayılıyor.

“Nod32 Hackerlara Savaş Açmış :)” üzerine 6 yorum

  1. Güzel bir çalışma gibi fakat o seriali isteyen kişi sanırsam o serial’i alır.Bir de hocam “veya /hanhangi/ bir trojanla karşılaşmadığımı belirtmek isterim.” cümlesinde bir yazım hatası olmuş,gözünüzden kaçmış hocam.

    Yanıtla
  2. İllegalite önlenemeyen bir sorun işte.ama böyle önlemler alması güzel.en azından bilinçli olmayan veya kullanıp konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan kullanıcıları koruması açısından.ehh birazda işin ticari boyutu var.o olmazsa gerisi boş.:)

    Yanıtla

Yorum yapın