Nokia Lumia 920 Bricked Mode, Sıfırlama, Rom Yükleme ve Çözüm!

Nokia-Lumia-Bricked-Mode-920-11Nokia Lumia 920 sahiplerine şimdiden aman dikkat diyorum! Eğer cihazınıza Soft Reset (yazılımsal sıfırlama) ya da Hard Reset (donanımsal sıfırlama) yaparsanız cihazınız kullanılamaz bir hale gelme ihtimali var!

Lumia 920’yi enine boyuna incelerken bir de reset atarak fabrika ayarlarına geri çevirmek istedim. Ufak tefek birkaç uygulama canımı sıkmıştı. Özellikle de test için birçok uygulamayı kurup kaldırdığım için temiz bir OS ile devam etme kararı aldım.

Temiz bir başlangıç derken Lumia 920 sizlere ömür…

Not: Bu sorun bazı cihazlarda baş göstermiş durumda. Her cihaz için söylemek doğru olmaz. Windows Phone forumlarına bu konu ile ilgili bir göz atmanızı rica ederim.

Nokia Lumia Soft Reset:

Nokia Lumia cihazınızın menüsünden Settings (Ayarlar) ardından da About (Hakkında) menüsüne geliyoruz. Bu menü içerisinde reset your phone (telefonunuzu sıfırlayın) seçeneğine dokunuyoruz. Lumia cihazınız bu işlemden sonra “Fabrika Ayarlarına” dönüş yapacaktır.

Lumia 920’yi sıfırlamak için yukarıda söylemiş olduğum adımlara geldim. Sonra ekranda bir Çark simgesi çıktı. Yaklaşık 20 dakika beklememe rağmen Lumia 920 hiç hareket etmiyordu!  30-40 dakikayı geçtikten sonra bu işlemin takıldığını düşünmeye başladım. Ardından da cihaza Hard Reset atarak, yeniden kurmaya çalıştım. Çünkü hiç tepki vermiyordu! Ardından da “Nokia” logosu ekranda kaldı ve cihaz kullanılmaz bir hale geldi.

Uyarı: Bu, satın alınan ve indirilen uygulamalar (yeniden indirilebilir) dahil olmak üzere telefondaki tüm kişisel verilerin silinmesine ve fabrika ayarlarının geri yüklenmesine neden olur. 

Nokia_Lumia_920_hard-resetDonanım tuş kombinasyonu ile sıfırlama (Hard Reset)

 • Telefon kilitlenmişse ve parolayı bilmiyorsanız bu seçeneği kullanın.
 • Açma/kapatma tuşuna bastığınızda telefon tamamen açılmıyorsa bu seçeneği kullanın.
 • Not: Veri kaybına karşı uyarmaz!

Tuş kombinasyonuyla işletim sistemini sıfırlamak için;

1. Adım

Şarj cihazının bağlantısının kesik olduğundan emin olun.

1. Gücü Kapalı duruma getirin.
2. Sesi alçalt tuşunu basılı tutun ve şarj cihazını takın, işlem başarılı olursa ekranda bir ünlem işareti (!) gösterilir.

(Çıkış yapmak için, Sesi Alçalt + Açma/Kapatma Tuşu kombinasyonunu 10 saniye basılı tutun).

2. Adım

Ardından, Tuşları aşağıdaki sırayla girin:

1. Sesi yükselt
2. Sesi alçalt
3. Açma/Kapatma
4. Sesi alçalt

3. Adım
Telefon sıfırlanır ve otomatik olarak başlatılır.

Alternatif yöntem;

Ses kısma, açma / kapama ve fotoğraf tuşlarına aynı anda basılı tutun. Telefonda bir titreşim hissedeceksiniz. Titreşimi hissettiğiniz zaman tuşları bırakabilirsiniz.

Bu işlem sonunda ise, ekranda “Nokia” logosu kaldı ve cihaz açılmadı! Sonra internette bu sorunu aramaya başladım. Windows Phone forumlarında maalesef ki bazı kullanıcıların da aynı dertten şikayetçi olduklarını gördüm. Her Lumia kullanıcısında olan bir sorun değil! Fakat bazı Lumia 920 kullanıcıları benim gibi cihazı sıfırlamak istediklerinde telefonun Bricked Mode‘a gelip kaldığını söylemekteler.

Lumia 920 hiçbir tepki vermiyor! Ekranda çark simgesi kaldı! Ekranda Nokia logosu kaldı!

Nokia servisi yolları taştan, Hamza yürü karda kışta bu baştan… Diye kendi kendime bir tekerleme söyleyerek düşünmeye başladım. Ardından da bu sorunun çözümü için yeniden ROM yüklenmesi gerektiğini düşünüyordum.

Çözüm;

İki tane çözüm yolumuz var. Birinci çözüm garantili ve uzun sürecek, ikinci çözüm ise garantisiz ve kısa sürecek…  Ya telefonunuzu bir Nokia bayisine götürüp, garanti dahilinde yeninden yazılım yükleteceksiniz! Ya da aşağıdaki adımları dikkatlice yaparak cihazınızı yeni baştan programlayacaksınız! Eğer yanlış bir şey yaparsanız elinize aldığınız cihaz yine elinizde kalacak. Eğer dikkatlice ve düzgün bir şekilde yaparsanız cihazınızı 30-60 dakika içerisinde hayata döndürebilirsiniz.

İkinci ve garantisiz yol!

Son kez uyarmak isterim. Bu işlemden sonra cihazınız garanti kapsamına bile çıkabilir! Şimdi gelelim işlemlere, eğer cihazınız kilitlendi kaldıysa öncelikle yukarıda belirtmiş olduğum sıfırlama yöntemlerini deneyin! Eğer cihazınızın ekranında çark simgesi kaldıysa, hiç tepki vermiyorsa, Nokia logosu kaldı ve açılmıyorsa aşağıdaki işlemlerle kurtarabilirsiniz.

Öncelikle Nokia Care Suite ismindeki yazılımı internetten bulup, bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.  Bu yazılım Nokia servislerinin kullanmış olduğu bir yazılımdır. Nokia bu yazılımı son kullanıcıya dağıtmıyor. Legal olmayabilir. Bu yüzden de yazılımın indirme bağlantısını vermek istemiyorum. Zaten bu işi yapmak isteyenler, yazılımı bir şekilde edinebilirler.

Not: Navifim yazılımına gerek yok! Ortalıkta dolaşan karmaşık veya yanlış bilgilere inanmayın!

Nokia Care Suite 5.0 yazılımını bilgisayarımıza kuruyoruz ve aşağıdaki adımları takip ediyoruz. Bu yazılımı kurarken sisteminize başka paketler yüklemek isteyebilir. Lütfen sisteminizde gerekli olan bu paketleri yükleyerek, Nokia Care Suite 5.0 yazılımını bilgisayarınıza kurunuz.

1. Nokia Care Suite 5.0 yazılımını açıyoruz. (Application Launcher)
2. Product Support Tool for Store 5.0 yazılımını seçin.
3. Product Support Tool yazılımı içindeki sol üstte bulunan “File” menüsüne tıklayın
4. “Open Product” seçin
5. “RM-821 yani” Nokia Lumia 920 seçin. (Dikkat burada RM 820 var! Cihazınızın modeline dikkat ediniz)
6. Sol menüde aşağıda “Programming” sekmesini içerisinden “Recovery” seçin!

Nokia-Care-Suite-Application-Launcher-1   Product-Support-Tool-2   Open-Product-03

Şimdi cihazımızı seçtik ve programlamaya geldik. Bize orjinal ROM gerekiyor. Bunun için yazılımın içinde sağ orta kısımdaki “Find Online” butonuna basarak ROM indireceğiz.

Programming-Recovery-04   Online-Rom-Variant-05   download-progress-06

7. Orta kısımda ROM gözükmeyecek. İhtiyacımız olan orjinal ROM’u indirmek için orta sağdaki “Find Online” butonuna basıyoruz.

Not: Eğer rom indirmek için “Find Online” butonu çalışmıyorsa programı kandırmamız gerekiyor. Bilgisayarınızın denetim masasından “Bölgesel Ayarlarına” gelerek, ülkeyi ABD, dili de “İngilizce” seçin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

8. Açılan tablo menü içerisinde “Variant Name” bölümüne gelerek “TURKEY” yazıyoruz.
9. Gerekli olan ROM’u seçip indiriyoruz! Dikkat burada cihazınızın rengine ve modeline göre seçim yapmalısınız. Benim Nokia Lumia cihazım, siyah olduğu için BLACK olanı seçtim. Ayrıca Turkcell’den satın aldığım bir Nokia değil! Eğer Turkcell’den aldıysanız Turkcell olan Rom’ları indirmelisiniz!

Rom-Download-09   Rom-Ek-Paket-10   ROM-Start-11

Not: Download işlemini sağ alttaki küçük download yazısını tıklayarak görebilirsiniz.

10. Start butonuna basıyoruz. Gerekli olan bazı paketleri yine indirecek.  Yine bu paketleri download kısmından görebilirsiniz. İşlemi bitirdiği zaman programın ortasında ROM’u seçebilirsiniz.
11. Bu süre içerisinde hiçbir şekilde cihazımızı bilgisayara bağlamadık. Program bir hata verip “RETRY” butonunu getirecek.
12. Telefonumuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz. Bir süre bekliyoruz ki telefonu bilgisayar algılasın!
13. Ses kısma (Volume down) ve açma / kapama tuşlarına basılı tutuyoruz. Bu sırada yazılımın uyarı verdiği pencerede “RETRY” butonuna basıyoruz.
14. Nokia Lumia cihazınız titreşim yayacak. Bu titreşimi hissettiğiniz zaman tuşları bırakıp, sadece Ses yükseltme (Volume Up) tuşuna basılı tutuyoruz.
15. Ekranda “Rebooting” yazısı çıkacak. Bu yazıyı gördüğünüzde “Ses Yükseltme (Volume Up)” tuşunu bırakabilirsiniz.
16. Yazılım ROM yüklemeye başlayacak. Hiçbir şey yapmadan bekliyoruz! Bazen ek paketler indirmek isteyebilir. Bu paketleri yine Download kısmında yüklenirken görebilirsiniz.
17. Telefonda “Nokia” logosu kısa bir süre gözükecek, ardından da cihaz kendini bir iki kez aç kapa yapacak. Bu işlem sırasında hiçbir şekilde dokunmadan veya USB kablosunu çıkarmadan bekliyoruz.
18. İşlem bittiğinde program “Complate” uyarısı verecek. USB bağlantısını söküp, cihazı kullanabilirsiniz.

flashing   complate-rom-11   Nokia-Lumia-Bricked-Mode-920-11

 

En fazla 5-6 dakika (Rom indirirken internet bağlantınıza göre bu süre 30-60 dakikayı bulabilir.) sürecek bu işlem bittiğinde, cihazınıza yepyeni Orjinal ROM olarak Windows Phone 8 kurmuş olacaksınız!

Hadi hayırlı olsun 🙂

Not: Neden bazı Lumia 920 sahiplerinin bu tarz bir çökme, sistem kilitlenme hatası ile karşı karşıya kaldıklarını bilemiyorum. Gördüğüm kadarı ile Nokia ya da Microsoft cephelerinde bu hata ile ilgili bir açıklama yapılmamış. Eğer cihazınıza hiç sıfırlama yani fabrika ayarlarına geri çevirme yapmadıysanız, mecbur kalmadıkça sıfırlamayın! Aksi takdirde sizin cihazınız da bricked mode haline gelebilir ve kullanılmayabilir.

Herkes de karşılaşılan bir hata da değil! Yani sizin cihazınızda böyle bir sorun olmayabilir. Yine de, bir süre beklemenizi ve Nokia & Microsoft tarafından yayınlanacak olan güncellemeyi almanızı tavsiye ederim. Yakında gelecek olan güncelleme ile bu tarz sorunlar ortadan kalkmış olacaktır.

Neyse Lumia 920 ile her hatayı aşabileceğimizi düşünüyorum! Adımız boşuna Nokia’cıya çıkmadı 🙂

“Nokia Lumia 920 Bricked Mode, Sıfırlama, Rom Yükleme ve Çözüm!” üzerine 79 yorum

 1. Hamza Abi öncelikle yazı gerçekten çok detaylı ve bilgilendirici olmnuş eline sağlık. Benzer bir olay Sony Ericson Xperia’da başıma geldi. Bende 2. yolu seçip rom yüklemiştim ancak herkes buna cesaret edemiyor veya yapamıyor. Gerçekten değinilmesi gereken önemli bir konu bu tür konulardaki kaynaklarda genelde ingilizce oluyor ve insanlar tam bilgilenemiyor ileri de sorun yaşayacaklar için yazı iyi bir kaynak olacak tekrardan eline sağlık.

  Yanıtla
 2. Hocam, anlatımınız ve açıklamalarınız çok güzel. Sağlamasını yaptım oyle de güzel eksiksiz’e yakın bir anlatım. Son teknoloji telefonların hemen hemen hepsini kullandım ve uğraştıran çok nokta oldu. Lumia 920 sahibi olsaydım bu bilgiler çok işime yarardı. Yinede öğrendiğim önemli bir nokta “nokia care suite” programı oldu. Elinize sağlık.

  Yanıtla
 3. Lumia sahipleri için çok faydalı bir yazı. Ancak sizin Lumia maceranızı takip etiğim kadarıyla (veya Nokia+Microsoft işbirliğinin sonucunu görünce) teknolojiyle sadece kullanıcı seviyesinde bağı olanların Windows Mobile’dan uzak durması gerektiğini düşünüyorum. Herkes telefonunu zaman zaman fabrika ayarlarına dönerek sıfırlamak isteyebilir. Nasıl böyle bir sonuç çıkabilir, inanılır gibi değil. ios’da denemediğim reset şekli kalmadı, sonuç da asla böyle olmadı. iPhone neden bu kadar çok satıyor merak edenler için de faydalı bir yazı…

  Yanıtla
 4. Gürcan Bey, Sorunu genellemenize üzüldüm. Hamza Bey de zaten belirtmiş tüm cihazlarda olmuyor diye. Şimdi o olmayan arkadaşlardan birisinin de Apple ile ilgili bir sorunda “Nokia’da denemediğim resetleme şekli kalmadı sonuçta da asla böyle olmadı” diye yazması ne kadar abes olursa sizinki de o kadar abes olmuş. Merak etmeyin, Iphone’un neden bu kadar sattığını zaten bilmeyen yok.

  Yanıtla
 5. Eğer bu adımları Windows 7 yüklü bilgisayarda denerseniz “Programming/Recovery” kısmı aktif olarak görünmez. (Muhtemelen Windows 7’deki erişim izni kısıtlamalarından kaynaklanıyor). Kurtarma işlemini “Windows XP” yüklü bir bilgisayarda yapmanız gerekiyor.

  Yanıtla
 6. bulutsuzgece’ye teşekkürler 🙂 @bulutsuzgece olmasa windows 7’de uğraşan ve başaramayan çok insan olacaktı.

  Yanıtla
 7. bence bu brick olayı tuşları karıştırmakla alakalı. kesin olarak söylemiyorum ama wpcentral forumlarında soft+hard reset için farklı farklı tuş kombinasyonları var. kamerayı dahil edeni var etmeyeni var. o eski lumia lardaydı diyen var. hele bi topic de 6 sayfa bu muhabbet üzerine dönmüştü.

  nokia nın servis pdf dosyasında farklı anlatılıyor:

  https://www.dropbox.com/sh/at8mjj93tznir3s/2tbLCQkgzO/Nokia%20Lumia%20920%20RM-820_821%20L1L2%20Service%20Manual%20v1.0.pdf

  bir şey sorcam:

  (Çıkış yapmak için, Sesi Alçalt + Açma/Kapatma Tuşu kombinasyonunu 10 saniye basılı tutun)

  -verdiğim linkteki pdf ye göre bu adımla (orda 5 sn diyor ya ama genelde her yer 10 sn diyor) cihaza hard reset atmış oluyorsun.
  -ikinci adım ile de soft reset atmış oluyorsun(pdfde de aynı anlatılmış tuş kombinasyonu için)

  yani hard reset yaptıktan sonra cihazı kullanabilmek için bir de soft reset mi atmak gerekiyor?

  Yanıtla
 8. 5 minimum beklemen gereken süre, 10 beklersen değişen bir şey olmaz 2-3 beklersen işlemi yapmaz.

  Garanti olsun diye herkes 10 diyor. Ayrıca Hard Resetten sonra soft resete gerek yok

  Yanıtla
 9. Usta gerçekten de çok ayrıntılı ve özverili bir yazı olmuş. Benim sorum şu: ” Biz bunu kendimiz yapar veya servise yaptırırsak sorunumuz kesin olarak çözülüyor mu?” Çünkü bu sorun çok karmaşık gibi. Forumlarda gördüüm insanları çaresiz bıraktığı ve henüz net bir çözümünün bulunamadığı yönünde.

  Yanıtla
 10. Çok teşekkürler. Şimdiye kadar başka açıklamaları da okumuştum ancak bu gerçekten çok anlaşılır. Elinize sağlık.

  Yanıtla
 11. Merhabalar Aynı şekilde cihazım kapandı ve programı yükledim fakat
  6. Sol menüde aşağıda “Programming” sekmesini içerisinde
  bu programming çalışmıyor hiç bir şekilde basılmıyor nasıl yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz…

  Yanıtla
 12. merhaba bende h.reset cekmeye calıştım ,cihazım aynı duruma geldi cark cıktı ve bekledim olmadı tekrar yeniden başlattım nokıada kalıyor Nokia Care Suite yazılımı yükledim cihazım aynı durumda Sol menüde aşağıda “Programming etkin olmuyor ve driver hiç tanımıyor .

  Yanıtla
 13. Ya şarz %100 olunca hiç bir cihazda sorun vermiyor telefon sıfırlama. Ancak benim sorunum telefonu sıfırladıkdan sonra bir çoğunuzun gözünden kaça bilir ama camera lens ayarı bozuluyor camera hd bırakın en kötü cihazlarla bir resmi çekiyor ve telefon güncellemesi almıyor . Telefon güncellmesi eski gözükmesine rağmen ne wifide nede hat veri dolaşımında ne yapdıysam güncelleme bulmuyor.

  Yanıtla
 14. merhabalar ben lumia 620 kullanıyorum.bu gun ayarlardan fabrika ayarlarına döndüre batım ve bir çark çıktı neredeyse beş altı saattir dönüyor..sonra güç düğmesi ve ses kısma dumesine batım bir kapandı Nokia yazısı çıktı hah tamama oldu dedim yine çarklar çıktı.ne yapacağım bilemiyorum bu dediğiniz flashlama sanırım ya bunu yapacağım ya da kvk ya vereceğim.bu benim sorunum değil telefon yazılımının sorunu çünkü fabrika ayarlarını sıfırlaya basınca böyle bir çökme olması normal değil.ne yapabilirim yardım ederseniz sevinirim.bu yöntem 620 de de uygulanabilir mi,??

  Yanıtla
 15. lumia 820 kullanıcısıyım müşteri hizmetlerinin önerisiyle telefonu sıfırladım.. hafızası nedeni bilinmeyen bi şekilde full dolduğu için sıfırlamam gerekti ama sıfırladıktan sonra telefon sizlere ömür.. 30 sn de bir kendi kendine kapanıyor mağazaya girersem eğer direk kapanıp hata veriyo telefon gitti ya durduk yere nokia da saolsun 17 00 a kadar yardımcı olabiliyomuş yok böyle bir saçmalık ya bu telefonu üretirken nasıl saçmalıklar yapmışlar cidden anlayamadım..

  Yanıtla
 16. kardeşim sana çoooook tşk etmek için buraya yorum yazıyorum alternatif uygulamanla sorunu çözdüm emeğine sağlık çok sağol

  Yanıtla
 17. amber güncellemesinden sonra hala bu bricked mode sorunu varmı 920 lerde çünkü ben cihazımı servise gönderdin yazılım attılar ama tabi onlar ilk kurulumunu yaptıkları için şimdi yedeklememi geri yükleyemiyorum onun için geri yüklemek içinde tek çare reset atmak gibi görünüyoda o yüzden sordum ve eğer reset atmadan geri yüklemeyi yapmayıda biliyorsanız yardımcı olursanız sevirim

  Yanıtla
 18. lumia 820 kullanıyorum,telefonumun ekranına bır kaç guncelleme yapmam gerektıgı yazısı geldi şimdi veya ertele diye bir yazı şimdi guncelleme seçenegine dokundum çark temaları çıktı yaklaşık 3 saat bekledim ve daha sonra telefonun ekranında uzgun simgesi çıkıyor nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sewinirim eger servisine verir isem en az 10 gunden once alamam kendim yapabilirmiyim acaba??

  Yanıtla
 19. lumiya 720 telfonumda sürekli iki cark dönüyor ne yapmam grekiyor lütfen yardımcı olun kafayı yiyecem

  Yanıtla
 20. Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim Yalnız bilgisayardan pek anlayan biri değilim. Telefonu da servise gönderip günlerce telefonsuz kalmak istemiyorum çünkü işim geregi sürekli telefon kullanıyorum. Rica etsem teamviewerla şu yukarıdaki benim için karma karışık olan işlemi yapar mısın. Yardımcı olursan çok sevinirim.

  Yanıtla
 21. Selam arkadaslar bende lumia 820 var ve telefon bir sekilde kitlendi. 673035 Dakika sonra tekrar deneyiniz diyor dugru gördünüz yani asagi yukari 1,5 sene sonra dene diyor bana yardimci olabilirmisiniz. Tesekkurler

  Yanıtla
 22. reset atıyorum dönen 2 çarktan sonra üzgün işareti geiıyo? turkcell bayisine gittim servise gitmesi gerekiyo dediler ne oapmam gerekiyor yardmcı olursanız cok sevinirim

  Yanıtla
  • Hocam Nokia 920 Telefonumla alakası sıkıntım varda bana sms atabilirmisin ben seni arasam Lütfenn… Yardımcı olursan çok memnun olurum.

   Yanıtla
 23. Ramazan bey benim telefon 920 ve suan telefonum kapalı…fabrika ayarlarını sıfırlayalım dedik telefon açılmıyor dahi…yardımcı olursanız sevinirim…

  Yanıtla
 24. şu cark donme muhabbetını yapan arkadas varsa ırtıbata gecelım olmuyor cark donuyor uzgun yuz cıkıyor tekrar devam aynı seyler oluyor yardımm

  Yanıtla
 25. Lumia 620 kullanıyorum fabrika ayarlarına döndüm 5 gündür açılmıyo tlf çarklar dönüyo yardımcı olurmusunuz lütfen

  Yanıtla
 26. Merhaba benim telefonum nokia lumia 520 telefonu yanlışlıkla çocuk moduna soktum açma kapama tuşu çalışmadığından telefon öyle e kaldı şindi yeni rom yüklemek istiyorum aynı mantıklamı yükleyeceğiz bi yardım ederseniz çok sevinirim

  Yanıtla
 27. Selam ben dün windows 10 yüklemek için windows insider ı indirdim tüm aşamaları yaptım telefon güncellemesini denetle dedim yeterli alan olmadığını söyledi sonra bugün yüklemeye çalıştım oldu sonra dedi ki şimdi veya ertele yazısı geldi bende şimdi yükle dedim 1 gb boş alan istiyor ve bu boş alanın telefonda olması gerekiyor demişti ben bunu unuttum neyse telefon yeniden başlattı çark dönmeye başladı bi %60 70 kadar doldu kapandı telefon o sırada şarja takılı olduğu için otomatik açılıp kapanmaya başladı çark geliyor azcık dönüyo kapanıyo bunu nasıl düzeltebilirim içindeki numaralar ve diğer bilgileri silmeden lütfen yardımcı olurmusunuz.

  Yanıtla
  • cenk bey bende aynı dertten muzdarip oldum son iki gündür buradaki çözümlerin hiç birisi işe yaramadı fakat teakolik adlı kullanıcının yaptığı yorumla olayı çözdüm sizede tavsiye ederim fakat müzikleriniz vb siliniyor o yüzden öncelikle hattınızı çıkararak bu işlemi yapın

   Yanıtla
   • Kardeşim, aynı sorun vardı bende de. Çok araştırdım ve buldum. Windows Phone Recovery Tool 2.1.1 programını indir. Aç ve kur. Daha sonra programı aç telefonu bilgisayara tak. Telefonu tanımaz. Alttaki Telefonum ALgılanmadı seçeneğine tıkla ve bulucak. Yükle oradan. Ama her şeyden önce sabır. Biraz bekleyeceksin bulana kadar.

    Yanıtla
 28. aynı sorunu yaşadım, dediğiniz tuş kombinasyonlarını uyguladığımda nokia yazısı çıkıyor ve saniye sonrasında yeniden çarklar dönmeye başlıyor, yani ünlem işaretine falan rastlamadım.
  ancak sorunu Nokia Software Updater for Retail 4.3.2 ile çözdüm
  TEAkolik, güncelleme yapılırken donma ve kitlenmeden oluşan hataya bu çözümü önermiş diye denemeye çekindim sonunda elimden başka bir şey gelmeyince denemeye karar verdim, sonunda anladım kifabrika ayarlarına geri döndürülürken ortaya çıkan probleme de işe yarıyor.
  telefonun çarkı dönerken bağladığınızda bilgisayar telefonu algılayamayacak, telefonun şarjı bitip kapandığında veya bahsedilen tuş kombinasyonlarını uyguladıktan sonra Nokia yazısını gördüğünüz an bağlayabilirsiniz.
  yaklaşık 1,50 GB software indirecek programımız, indirme işlemi devam ederken telefon nokia yazısıyla kalacaktır. eğer kalmaz ise, çarklar dönmeye başlar ise indirme işleminin bitmesini bekleyin, çarklar dönmeye devam ederse zaten indirme işleminden sonra Install adımında hata verecek. burada telefona tuş kombinasyonlarını uygulayarak çarkların yerini nokia yazısının almasını sağlıyoruz ve telefonu bilgisayara tekrar bağlıyoruz.
  işlem devam edecek, telefon sorunsuz bir biçimde açıldığında bilgisayarda new software bilmemne çıkacak, ister yüklersiniz onu da ister yüklemezsiniz, ben şahsen yüklemedim ve sıkıntı yok.
  Umarım yardımcı olmuşumdur
  teakolik’e de çokça teşekkürler

  Yanıtla
 29. Lumia 1020 telefonum Win 10 preview modda iken flaş açıldı ve kapanmadı telefonu kapattım flaş hala yanıyordu telefona hard reset attım şarj %40lardayken telefon kapandı çarklar dönerken takıldı çarklar tekrar telefon kapandı açıldı tekrar takıldı çark bu döngü devam etti fakat bu arada hala flaş açık sonra şarjının bitmesini bekledim şarj bitti flaş kapandı şimdi şarja takıyorum telefon açılmıyor güç tuşuna basıyorum flaş yanıyor hard reset atıyorum telefon tepki vermiyor ekran hep kapalı acil yardım NOt: bilgisayar telefonu algılamıyor!!!!!!!!!!

  Yanıtla
 30. Lumia Recovery Tool u denemenizi tavsiye ederim.Nokia Care Suite içerisinde Lumia 920 yoktu.Onun yerine Lumia Recovery Tool u kullandım.İstenileni yaptım.Telefon hiç açılmazken çark simgesinde takılı kalıp sürekli yeniden başlat döngüsüne girerken artık çalışıyor.

  Yanıtla
 31. Lumia 520 telefonum var 4 gündür ses açma kapama kamera tüm tuşları denedim fakat ekranda sadece NOKIA yazıyor. yazılım yükle filan demişsiniz fakat telefonu bilgisayarıma bağladığımda telefon tam açılmadığı için algılamıyor bilgisayar ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 32. Lumia 920 telefonum durup dururken kapandı ve şarja takmama rağmen ne nokia yazısı çıkıyor, ne başka birşey…şarj oluyor sanırım çünkü ısınıyor telefon. Ama hiçbir şekilde açılmıyor. Ne yapmalıyım ? Lütfen acil yardım edin 🙁

  Yanıtla
 33. Merhaba.. Nokia Lumia 1320 kullanıyorum cebimdeyken birçok kez tuş kilidi şifresine rastgele basılmış ve kilitlendi. yaklaşık 65000 dakika sonra gireceğimi söylüyor. Ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz 🙁

  Yanıtla
 34. telefonu 2 programada gösteremiyorum nokia yazısı geliyor sonra çarklar bu işler surekli tekrarlıyor pc ye veya sarja taktığımda

  Yanıtla
 35. lumia 925 telefonum guncelleme yaparken gitti nokia yazsından sonra çarklar çıkıyor ve tekrar kendini başlatıyor recovery ve software yi denemedim ama telefonu iki programda görmedi yardım lutfen

  Yanıtla
 36. lumia 925 telefonum var önce dondu sonra telefonu bilindik yöntemle atım fakat126594 dakika sonra açılacak diyor ne yapsam olmadı e yamalıyım

  Yanıtla
 37. Recovery işleminde rm-914 dosyası içinde iken starta bastım lumia 520 model için telefonu 2.denemede gördü ve işlem başladı ama bir hata verdi;
  0xFA001106: Signature check of FFU file fails. Reason(s): The FFU file is not correctly signed or not signed for this device.

  Exception:
  Nokia.CareSuite.PlugIns.MurzimRecovery.RecoveryDialog.MurzimProgrammingException: 0xFA001106: Signature check of FFU file fails. Reason(s): The FFU file is not correctly signed or not signed for this device.

  konum: Nokia.CareSuite.PlugIns.MurzimRecovery.RecoveryDialog.RecoveryDialogModel.Flash()
  konum: Nokia.CareSuite.PlugIns.MurzimRecovery.RecoveryDialog.RecoveryDialogModel.b__c(Object state)
  hata bu neden kaynaklanıyor,nasıl yapabilirim.
  cihaz hiç açılışta ERROR UNABLE TO FİND BOOTABLE DİYE HATA VERİYOR.

  Yanıtla
 38. Merhaba drumum biraz acil 🙁

  Lumia 920 cihazıma daha önce windows10 ve windows 8 gibi yüklemeler yaptım. Sonrasında bugün 10 dan 8 e dönmek istedim. Tam yazılımı yukleyecegım sırada cıhaz kapandı ve sizlere ömür. Hiç bir hayat belirtisi yok . Her yolu denedım sızın burada yazdıklarınızda dahil. Cihaz titriyor ama ekran simsiyah hiç bir simge yazı belirmiyor. Bilgisayar cihazı cihazı hiç bir şekilde görmüyor. Denemediğim program denemediğim yol kalmadı. Bu konu hakkında yardımcı olur musunuz?

  Yanıtla
  • cihazınız brick mode yani jtag moda dusmus yenıden jtag yapılarak onarılabılır bu konuda yardıma ihityacınız olursa

   Yanıtla
 39. 920 bende var kendilinden kapanti açılmıyor hiç bir sekilde hakeret yok bu işlem onun için gecerlimi

  Yanıtla
 40. abi adamsınız telefonumda üzgün surat ifadesi vardı sizin verdiğiniz kombinasyonla hallettim şuanda telefonum formatlanıyor çok teşekkür ederim

  Yanıtla
 41. Arkadaşlar size bi şey sorcam .Benim telefonum nokia lumia 620 benim sorum şu telefonumda microsoft retail mode adında tanıtım uygulaması var ve kaldıramıyorum.Bu uygulamaya girdiğimde admin şifre diyo şifresini bilen söleyebilir mi ? Uygulamayı kaldıra bassam bile uygulama kalkmıyoo bu uygulamayı nasıl kaldırabilirim ?Yardımcı olabilir misiniz?? 😊

  Yanıtla
 42. Telefonun tuş kilidi bozuk uygulama odasında kaldı ve burdan çıkamıyorum resmen mahsur kaldım hiç bişi olmuyo ayarlara girip sıfırlayamıyorumda pcden de tel kilitli diyor lütfen birşey bulun daha tel alamam

  Yanıtla
 43. Lütfen yardım edin telefonumun tuş kilidi bozuk uygulama odasında kaldı ve geri ana menüye dönemiyorum ayarlarada giremiyorum sıfırlama yapamıyorum pc den de tel kilitli diyor nasıl yapıcam ya da nasıl reset atıcam acil yardım

  Yanıtla
 44. nokıa 920 var telefona format attım ancak camera lar çalışmıyor ne yapmam gerek
  şimdiden yardınlarınız için teşekkür ederim

  Yanıtla

Yorum yapın