Nokia Telefonlar İçin TEAkolik Widget Çıktı..!

Kısa bir süre önce Nokia’nın Ovi mağazası için bir TEAkolik Widget’i oluşturmuştum.  Birkaç saat önce Ovi Store üzerinde onaylandığını ve yayımlandığını görünce siz değerli okuyucularımla paylaşmak istedim.  Nokia, Ovi mağazasında yeniliklerine devam ederken bizlerde bu nimetlerden bol bol faydalanıyoruz. Sağolsun Mob-i Mobi editörü İrfan Öztürk bu yenilikten bahsetmişti.  Kolları sıvadım ve Nokia Ovi Store üzerinden blogum için bir Widget oluşturdum.

Oluşturdum diyorum çünkü bir geliştirici SDK yazılımı kullanmadan Ovi üzerinden rahatlıkla kendi Widget’inizi oluşturabilmektesiniz. Bu konu hakkında zaman bulur bulmaz nasıl yapıldığından bahsedeceğim.  Gelelim Widget’imize…

http://store.ovi.com/content/33231

Widget’i indirmek ve kullanmak için Ovi Mağazası üzerinde “TEAkolik” olarak arama yaptığınız zaman karşınıza gelecektir.  Öncelikle Widget ne işe yarıyor ve nasıl kullanılıyor biraz bahsedeyim.  Ovi mağazasına girip arama kısmına “TEAkolik” yazdığınızda karşınıza Widget çıkmakta.  İsterseniz Nokia cep telefonunuzu tarayıcısından Nokia Ovi’ye girerek arama yapabilirsiniz.  Karşınıza gelen Widget’imi tıklayıp indirmeniz yeterli.  Kurulumu çok basit hiçbirşey sormuyor.  Telefon hafızasına yada hafıza kartınıza indirip kurabilmektesiniz.  Widget’i kurduktan sonra çalıştırıyoruz ve karşımız TEAkolik.com Widget’i geliyor.

Bu Widget sayesinde artık blogumu RSS olarak takip edebilmektesiniz. Yazılar özet halinde geliyor ve başlıkları tıkladığınız zaman Widget içerisinde tam metnini okuyabilmektesiniz.  Widget sadece bununla kalmıyor.  Üst menüdeki aşağı oku tıklayarak Friendfeed, Twitter yada blog rss leri arasında geçiş yapabilmektesiniz.  Bu sayede blog takibi ve sosyal platformların takibi birlikte Widget içerisinde gerçekleşmekte. Widget üzerinden dışarıya bir bağlantı çıkmıyor. Blog, Friendfeed ve Twitter tamamiyle Widget içerisinde açılmakta.  Eğer ilgili haberi yada feedi orjinal sitesinden okumak isterseniz tam metinlerin hemen altındaki “Orjinal Hikayeye Bakın” bağlantısını tıklamanız yeterli.  Bu bağlantı tıklandığı zaman ister twitter ister friendfeed isterse de bloga bağlanarak yeni bir sayfada mobil tarayıcınız ile açabilmektesiniz.

Sağ menüde ise dört adet fonksiyonumuz var.  En üstte kapatma tuşu, heme altında Ovi store bağlantısı, altında okuduğunuz feed bağlantılarını kısa mesaj yada e-mail olarak arkadaşlarınıza gönderme tuşu ve en altta yenile tuşu yer alıyor.

Widget’i telefonunuza indirmek için :  http://store.ovi.com/content/33231

“Nokia Telefonlar İçin TEAkolik Widget Çıktı..!” üzerine 4 yorum

  1. Çok güzelmiş bu, Nokia kullanıcısı değilim ama ilk fırsatta deneyeceğim. 🙂 Tabi deneteceğim 😉

    Yanıtla
  2. Merhaba hocam güzel olmuş indirip denedim 5 kb boyutunda sade ve işlevsel.Yalnız widget sanki insanı sınırlıyor bunun yanında WordPress’i İphone,Blackberry,Symbian gibi telefonlar için biçimlendiren bir eklenti vardı onu kullansanızda güzel olabilir.Teması var kendine özgü.Gayet sade ve hoş kulanıyorum.Yalnız Opera Mobile dan bir kereliğine siteyi olduğu gibi göster dediğim için artık biçimlendirilmiş olarak göremiyorum ama orasu ayrı konu =)

    Yanıtla

Yorum yapın