Nokia X6 İnceleme; İlk izlenimlerim

Dün gece Nokia X6 ile tanıştık.  Henüz piyasaya girmediğini hatırlatmak isterim. Cihazın en önemli özelliği Müzik keyfi.  Hergün 4 saatini otobüslerde geçiren biri olarak tek keyfim olan müzik dinlemeyi birde Nokia X6 üzerinde denemeye başladım.  Nokia firması X6 cihazı ile birlikte ilk kapasitif ekranlı telefonunu üretmiş oldu. Bunu size hissettiriyor diyebilirim. Cihaz avrupada yaklaşık 1 yıl önce piyasaya sürülmesine karşın mayıs gibi Türkiye piyasasında sürülmesi beklenen X6 size farklı bir kullanım tarzı veriyor.

N97 ‘den sonra yolculuklarıma bana arkadaş olan X6 ile müzik keyfinin yanı sıra e-mail, sosyal platformlar ve diğer işlevlerim için de kullanmaktayım.  Açıkcası N97’yi hiç aratmadı diyebilirim. Kapasitif ekranı sayesinde çok daha rahat bir kullanıma kavuşmaktasınız. X6 üzerinde 3.2 inch 360X640 piksel çözünürlükte bir akrana sahip. daha hassas ve hızlı tepki sağlayan dokunmatik ekranı dikkatimi çekti.  Üzerinde yine 5Mp bir kamera mevcut ve çift led flash kullanılmış.

X6 ile küçük bir süpriz daha yapan Nokia firması Müzik keyfiniz için özel bir servis sağlamakta.  Şimdilik kurulum aşamasındayım.  Sizlere bu servis hakkında bol bol yazmayı planlıyorum.

Dizaynı ve özellikleri ile Nokia bu sefer standartlarını farklılaştırmış.  N97’deki tuş kilitleme bu sefer sağa çekilmiş. SIM kart yuvası ise yan tarafa alınmış.  Tasarımı ise çok farklı…  Nokia X6 ile farklı bir deneyime hazır olun…

Devamı http://www.teakolik.com/nokia-x6-16gb-inceleme/

“Nokia X6 İnceleme; İlk izlenimlerim” üzerine 2 yorum

  1. Telefon almayı planlıyorum önümüzdeki ay içerisinde. Bu makaleleri takip ediyorum, size de danışacağım:)

    Cevapla
  2. Mayıs ayının son haftası, kullandıgım telefonun bozulması sayesinde o an karar verip almıs oldugum bi cihaz. Dokunmatik ekrana alıskın olmadıgımdan zorlanacagımı dusunsemde hic bir konuda zorlugu olmadı. çok şık çok kullanışlı bir telefon. Hala cozemedigim yerleri var. Gordugum tek sorunu bu kadar kısa surede, telefonun ahize yerinden ekranın icine toz girdi.. kesinlikle kılıf tarzı biseylerle kullansınlar.

    Cevapla

Yorum yapın