O Bir Webbook

litl-os Evet yanlış duymadınız standart bir notebook yada netbook’tan bahsetmiyorum.  Litl farklı bir ürün tamamiyle Webos üzerine kurulmuş farklı bir bakış açısı ile üretilmiş bir Webbook.

60 derece görüş açısına sahip ve katlanabilir ekranı ile masanızda farklı bir konsept için yer açabilirsiniz.  TV bağlantısı ve HD video izlemenizi sağlayacak bu üründen sizlere bahsetmek istiyorum.

Litl OS ile birlikte gelen webbook ürünü özel olarak tasarlanmış 1.6GHz Atom işlemcisi var. Ayrıca 720p destekli bir HD oynatabiliyor. HDMI çıkışı ile televizyonunuza bağlayabileceğiniz Litl ürünü üzerinde kamera, mikrofon, hoparlör, 1GB ram, 2GB flash uzun ömürlü pil, wi-fi ve USB 2.0 çıkışları mevcut.  Bu haliyle baktığımızda bir netbook’u andırıyor.

Litl’ın bir netbook’tan ayrılan tarafı ise katlanabilir bir sehpa moduna sahip olması. Yine netbooktan ayrılan tarafı ise sehpa modunda bir takvim yaprağı olarak kullanılabilmesi.  Üzerinde Web OS ile birlikte gelmekte.  Yani ne bir Microsoft neden bir Apple işletim sistemi kullanıyor. Kendine has özellikleri çin donanımı ile bütünleştirilmiş bir Web işletim sistemine sahip.

Kullanıcılar için sıfırdan tasarlanan Litl Web OS takvim, fotoğraf galerisi, video oynatıcı, facebook gibi sosyal platformları kullanabilmek için tasarlandı.  Bir Web tarayıcısının işletim sistemi gibi çalıştığını düşünün…

Ülkemiz piyasasına girip girmeyeceğini bilmiyorum ama farklı bir deneyim olduğunu gösteriyor.  Açıkcası evde yada ofiste böyle bir alet masamın üstüne renk katabilir 🙂  Ürün resimlerine ve diğer özelliklerine http://litl.com/ adresinden bakabilirsiniz.

“O Bir Webbook” üzerine 4 yorum

 1. Teşekkürler,abi tutacağını hiç sanmam en azından Türkiye’de 🙂

  Bu arada nerede bu blogger kardeşim demişsindir.Az kaldı bloglar alemine çok keskin bir dönüşle geri geliyorum 🙂

  Yanıtla
 2. Güzelmiş sevdim :)) Seyehalerde kullanılabilir gibi 😛 Ama çerçeve veya saat yerine onu kullanmak pek akıl karı gibi değil 🙂

  Sitesine de baktım. Tamir kısmını güzel anlatmışlar 😛 Ama zaten dizüstü de sürekli güncelleme yapmıyor mu 😛

  Yanıtla
 3. Nil_Lin :
  Güzelmiş sevdim ) Seyehalerde kullanılabilir gibi Ama çerçeve veya saat yerine onu kullanmak pek akıl karı gibi değil
  Sitesine de baktım. Tamir kısmını güzel anlatmışlar Ama zaten dizüstü de sürekli güncelleme yapmıyor mu

  Merhaba
  Bu dizüstünden çok, Daha kullanışlı ve esnek bir Bilgisayar diye düşünüyorum =)

  Yanıtla

Yorum yapın