PlayBook Tablet İçin BlackBerry Mini Keyboard kullanıma Sundu

Research In Motion (RIM), BlackBerry® PlayBook™ için BlackBerry® Mini Keyboard™’u kullanıma sundu. BlackBerry Mini Keyboard açılıp kapanabilen, şık ve tablet için stand olarak da kullanılabilen kılıfı ile rahatlıkla taşınabiliyor. QWERTY klavyeye ek olarak bu mini klavye, kullanıcılara tabletteki dokunmatik ekranı kullanıyormuş gibi BlackBerry Playbook’ta rahatça gezinme ve kontrol olanağı sağlayan entegre touchpad de sunuyor. Klavye aktif olarak kullanıldığında PlayBook tabletin sanal klavyesi görünmez hale geliyor ve rahat bir ekran kullanımı sağlıyor.

Teknolojik Aksesuarlar Yöneticisi James Poultun “BlackBerry Mini Keyboard ve entegre edilmiş taşınabilir kılıf, e-posta yazarken, belge oluştururken, internette sörf yaparken ya da diğer uygulamaları kullanırken ideal bir aksesuar” diyor.

  • Güçlü Çok-Dokunuşlu Kontrol BlackBerry Mini Keyboard, BlackBerry PlayBook hareketleriyle uyumlu dokunmatik özellik ile birlikte geliyor. Dokunmatik özelliği aynı zamanda standart fare ve laptop’taki dokunmatik kontrollere benzer ek işlevlere sahip. Bunlara örnek olarak fare tıklamasına benzer tek bir tıklama, sağ tık için parmakla iki defa dokunma ve parmakla iki defa yukarı ya da aşağıya hafifçe dokunarak ekrandaki görüntüyü dikey olarak kaydırma özellikleri verilebilir.
  • En Üst Düzeyde Taşınabilirlik – 6mm’den daha ince olan BlackBerry Mini Keyboard oldukça hafif ve rahatlıkla taşınabiliyor.
  • Güvenlik –BlackBerry PlayBook tablete Bluetooth® üzerinden bağlanan BlackBerry Mini Keyboard klavye ve tablet arasında geçiş yapan bilgileri güvende tutmak için 128 bitlik bir kriptolama sistemine sahip.
  • İhtiyacınız Olduğunda Güçlü ve Hazır – BlackBerry Playbook ile birlikte gelen mikro-USB şarj cihazını destekleyen ve ikinci bir şarj cihazı taşıma sorununu ortadan kaldıran BlackBerry Mini Keyboard’un tam şarj edilmiş klavye pil ömrü ise 30 güne kadar çıkıyor.
  • Üçüncü Parti Uygulama Desteği – BlackBerry Mini Keyboard performans artırıcı mükemmel bir cihaz. Yeni BlackBerry PlayBook 2.0 Mesaj, Rehber, Takvim ve Documents To Go (Word,Excel ve PowerPoint desteği) uygulamalarıyla uyumlu çalışıyor ve aynı zamanda kullanıcılara uzaktan Windows masaüstlerine ve tabletten uygulamalara ulaşmalarını sağlayan Citrix Receiver gibi üçüncü parti uygulamaları kullanıcıyla tanıştırıyor.

BlackBerry Mini Keyboard, www.shopblackberry.com adresinde dünya çapında $119.99’a ön sipariş ile satılıyor. Kanada’da ön sipariş için ise sadece The Source – www.thesource.ca adresinde bulunuyor

“PlayBook Tablet İçin BlackBerry Mini Keyboard kullanıma Sundu” üzerine bir yorum

  1. Doğrusu Caddebostan’da santrale 300 m olmasam bize de fiber gelmezdi. Ultranet limitsiz kullanıyorum TTNet’ten 16 Mbps, 50 GB kotalı. Ucuz ve hızlı diye aldım, ona da zam geliyor. İngiltere’de ise Terabit fiber denemişler. Bizde 100 Mbps nadir. Daha çok bekleriz kardeşim :). Mesele kablo değil santral altyapısı.

    Yanıtla

Yorum yapın