PlusClouds Açıldı!

Yeni bir bulut sistemi olan PlusClouds açıldı.  PlusClouds, H2B İnternet Teknolojileri tarafından 2011 yılının ortasında geliştirilmesine karar verilmiş bir girişim. Ricardo Lopez Rey’in danışmanlığında geliştirilen PlusClouds, Türkiyede felsefesiyle ve sosyal sorumluluğuyla bilinen, yenilik odaklı bir oyuncu haline gelmeyi amaçlamaktadır.

Ülkemizdeki internet sektörünün rekabetçiliğini arttırmak amacıyla kaliteli, kolay kullanılabilir ve yüksek müşteri destek seviyesiyle, cloud servisler geliştirmeye çalışmakta. PlusClouds’u isterseniz 15 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilmektesiniz. Yüksek verimliği, kalitesi ve 7/24 teknik destek ekibi ile piyasadaki rekabeti körükleyecek girişimlerden bir tanesi. Bir süredir de PlusCloud’u deniyorum. Memnun kaldığım için sizlerle de paylaşmak istedim.

PlusClouds daha önce H2B İnternet Teknolojilerinin bir buçuk yıldan daha uzun süre boyunca verdiği bulut hizmetinden edindiği deneyimler ile yeni teknolojileri birleştirerek ortaya çıkarttığı bir ürün. Aynı kitleye, aynı destek kalitesiyle H2B Bulut’tan farklı bir platform’da farklı bir anlayış ile hizmet vermektedir. Paket ürünler ve/veya paket fiyatlardan ziyade, kullandığın kadar öde ve dinamik kaynak değişimi sistemleri PlusClouds’un temelini oluşturmaktadır.

PlusClouds’u diğer projelerden ayıran en büyük özelliği kendi alt yapı yönetim sistemine sahip oluşudur. Bu noktada tamamıyla Türkiye’de geliştirilmiş yönetim sistemi sayesinde PlusClouds’un hizmet geliştirme olanağı çok genişlemiştir. Bu mevcut geniş hareket alanında geliştirdiğimiz çeşitli ürün ve hizmetleri önümüzdeki aylarda biz kullanıcılarla paylaşılacak.

Bu bağlamda PlusClouds’un 12 Mart itibariyle “ürün adayı 1” (Release candidate 1) kodu ile hizmet hayatına başladığını söylemek isterim.

Finansal ve mevcut durum konusunda bilgi vermek gerekirse; PlusClouds’a 2011 ortasından bu yana H2B İnternet Teknolojilerinin öz kaynaklarından ~300.000 TL gibi bir yatırım yapıldı. Önümüzdeki iki sene için de devamlılığı gelecek şekilde ortalama ~1.200.000 TL yatırım planlanmakta.

Web: http://plusclouds.com

Yorum yapın