PolyPad 7708 IPS-W & B İnceleme

PolyPad’in yeni ürünlerinden biri olan PolyPad 7708 IPS-W ile karşınızdayım.  PolyPad 7708 IPS-B ve PolyPad 7708 IPS-W  modelleri  arasında sadece renk farkı olduğunun altını çizmek istiyorum.

PolyPad tabletimizin en önemli avantajı fiyatı olarak karşınıza gelecektir. Birçok tekno markette, 300TL veya altına bulabileceğiniz küçük, hafif ve uygun fiyatlı tablet olarak görülüyor.

Yatay tuttuğumuz zaman üst kısmında açma kapama tuşunu ve ses tuşlarını görüyoruz. Dikey tuttuğumuzda ise USB, HDMI ve 3,5mm kulaklık girişleri görülüyor. PolyPad 7708 IPS’in yan kısmında bir de plastik kapakla gizlenmiş microSD kart yuvası dikkatinizi çekecektir. Bu yuva sayesinde bir hafıza kartı ile hafızamızı artırabiliyoruz.

Artık tabletlerde de 10 inç gibi büyük ekranlar yerine 7 inç gibi küçük ekranlı cihazlar tercih edilmeye başlandığını görmekteyiz. PolyPad 7708 IPS’in 7 inçlik ekranı üstünde bir görüntülü görüşme kamerası eklenilmiş. Ekranın alt kısmında ise steryo ses çıkışlarını sağ ve sol kenarda tasarıma uygun bir şekilde yerleştirildiğini görüyoruz.

PolyPad 7708 IPS kutu arkası   PolyPad 7708 IPS kutu açılımı   PolyPad 7708 IPS kutu içeriği

PolyPad 7708 IPS tek elle rahatlıkla tutulup taşınabilen bir cihaz. Performansı ise kendinden beklenileninden iyi olduğunu söyleyebilirim. Birçoğunuz bu tarz bir tabletin oyunlarda performansını merak ettiğini düşünüyorum. PolyPad 7708 IPS’e Need for Speed Most Wanted kurup denerseniz gayet başarılı ve takılmadan oynatabildiğini görebilirsiniz.

Bunun yanı sıra yüksek çözünürlüklü (Full HD) filmlerde de açmada ve seyretmede herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz.

Birçoğumuz kendimize bazılarımız da çocuklarımıza ucuz fiyatlı iyi bir tablet almak için oraya buraya soruşturuyordur.  Bende sizler için bu cihazı tanıtmak istedim.  PolyPad 7708 IPS tabletimiz 260 TL civarında satılıyor. Sağlamlık ve tasarım konusunda benden tam not aldı.

PolyPad 7708 IPS kutu içeriği   PolyPad 7708 IPS kutudan çıkartma   PolyPad 7708 IPS alt yan

PolyPad 7708 IPS kutu içeriğine baktığımız zaman güç adaptörü (microUSB girişli), microUSB kablosu ve bir adet 3G modem veya USB flaş diskleri tabletinize bağlamanız için gerekli kablo aparatı olduğunu görüyoruz.

Ayrıca üretici firma Herpa yazılım desteği de sunuyor. Cihazı kontrol ettiğimde yeni bir yazılım güncellemesinin geldiğini gördüm ve sistemi son sürüme güncelledim.

İşlemci: Arm Cortex A9 tabanlı 1.5 GHZ Çift Çekirdek
Ram: 1GB DDRIII
Grafik: Mali 400
Ekran: 1280×800
Bellek: 8gb / micro SD kart ile 32GB’A kadar çıkabiliyor.
Pil: 3000mAh
İşletim Sistemi: Android 4.1.1

olarak teknik özelliklerini sıralayabiliriz. Teknik özelliklerinde sadece GPS olmadığının altını çizmek istiyorum. Bunun dışında bir tabletten beklenilenin fazlası ile karşımıza geldiğini görebilirsiniz. Böyle bir cihazda HDMI çıkışı olması ise büyük bir avantaj olarak görülebilir.

PolyPad 7708 IPS alt kısım   PolyPad 7708 IPS üst kamera   PolyPad 7708 IPS yan tuşlar

PolyPad 7708 IPS  tabletimizin arka kısmı alüminyum bir yapıya sahip. Bu sayede dayanıklığı oldukça artırılmış. Darbelere karşı kolay kolay zarar göreceğini pek düşünmüyorum. Arka kısmını çevirdiğimiz zaman kamerası dikkatinizi çekecektir. Flaşsız olan arka kameramız 2Mp çözünürlüğünde ön taraftaki görüntülü görüşme kameramız ise 0,3MP çözünürlükteydi.

Çok yüksek performans beklemeyen, oyunlarla arası iyi olan, gündelik işlerini yapmak için uygun fiyatlı bir tablet arayanlara kesinlikle tavsiye edebileceğim cihazlardan bir tanesi olarak karşıma geldi.

Facebook, Twitter gibi uygulamaları sorunsuz olarak kullanabiliyorsunuz.  Angry Birds ve NFS gibi birçok oyunu da sorunsuz olarak oynayabilirsiniz.

PolyPad 7708 IPS Alt Girişler   PolyPad 7708 IPS Alt Köşe   PolyPad 7708 IPS Yan tuşlar Ses

Cihazda ön yüklü olarak birçok uygulama geliyor. Kısacası mevcut kullanacağınız birçok uygulama hali hazırda elinizin altında olacak. Bunun yanı sıra yine Google Play’i kullanarak kendiniz de uygulama yükleyebilirsiniz.

Açıkçası ekran çözünürlüğü yüksek 250-300 TL arasında çok tablet var. Fakat teklemeyen, sorun çıkarmayan, sizi yarı yolda koymayacak iyi bir performansa sahip tablet bulmanız zor.  Bende çok nadir bir iki takılma oldu. Onun dışında cihazda herhangi bir sorun yaşamadım.

Usb üzerinden dizüstünüze bağlayarak cihazı şarj edebiliyorsunuz. Bazı model tabletler sadece adaptörü ile şarj oluyor. Bu noktada büyük bir artı sağlayacaktır.

PolyPad 7708 IPS kutu görünüş   PolyPad 7708 IPS Micro SD yuvası   PolyPad 7708 IPS MicroSD

Ekranın üzerini de çizilmelere karşı şeffaf bir band ile kapatmışlar. Bu sayede uzun bir süre ekranın çizilmelerine karşı da cihazı korumuş olacaksınız.

Şarj adaptörü olarak tablet tarafı micro USB olan bir kablolu adaptör geliyor. Yani ince uçlu adaptörlerden değil, bu sayede bir dizüstü üzerinden de USB kablosu aracılığı ile şarj yapabiliyoruz.

PolyPad 7708 IPS Arka Kamera   PolyPad 7708 IPS Arkası   PolyPad 7708 IPS Ses Tuşları

PolyPad 7708 IPS Arkası   PolyPad 7708 IPS Ön Yüz   

PolyPad 7708 IPS Alt Hoparlör   PolyPad 7708 IPS Ön   PolyPad 7708 IPS Teknik Özellikler

Hoşunuza gideceğine eminim…

“PolyPad 7708 IPS-W & B İnceleme” üzerine 5 yorum

 1. tabletlerde en önemli konu şarj süresi Hamza hocam, eğer şarjı 6 saatin altındaysa özellikleri hiç umrumda bile değil. Birde markalı tabletleri kullanınca bu cihazları elinize almak bile istemiyorsunuz.

  Yanıtla
 2. Çok güzel bir tablet bende bir alt versiyonu var. Çin malı tabletlerde sarj sorunu doğal olarak var. Ama unutmayın bu tabletler genel olarak oyun için alnır. İ pad de sizde 2-3 saat oyun oynayın sarj dayanmaz. Ekran kalitesi gayet güzel, Tavsiye ederim ucuz tabletler arasında tercih yapacaksanız.

  Yanıtla
 3. Yaşar markalı cihazlarda yapıpda bunlarda yapamadığınız nedir? Onu belirtirseniz Hamza hoca ona göre bildilendirme yapacaktır

  Yanıtla
 4. İnceleme için teşekkürler. PDF-Epub vb. kitap okuma performansı hakkında da 1-2 satır bilgi verirseniz çok sevinirim.

  Yanıtla

Yorum yapın