Twitter Fake Hesapları Kapatıyor! #Takipçilerim

Twitter-counter-takipci-dususuBirkaç gündür sosyal medya üzerinde “Twitter’ın sahte hesapları kapattığına” dair söylentiler dolaşmaktaydı. Son bir haftadır bu söylentileri okuyordum.

Son 3 gündür ise bu söylentilerin gerçek olduğuna şahit oluyoruz.

Sosyal ağlar üzerinde takipçi artırmak, takipçi satmak, etkileşimi yüksek tutmak, fenomen olmak, çakallık yapıp rakamları yüksek göstermek isteyen birçok kişi, Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden takipçi satın alıyor.

Sadece takipçi satın alınmıyor,  etkileşim de satın alabiliyorsunuz. Bazı sözde sosyal medya danışmanlarımız, sosyal medyada yaptıkları kampanyaların etkileşim değerlerini yüksek tutarak, markalara daha büyük rakamlarla büyük iş yaptıklarını gösteriyor, satıyorlar.

Neyse, konumuza döneyim. Hatırlarsanız bir süre önce Facebook’ta da fake hesapların dolduğunu görmüştük. O kadar çok fake hesap vardı ki, artık midemiz bulanıyordu. Sonra Facebook bunlara neden engel olmuyor, neden kapatmıyor diye kendi kendimize söyleniyorduk.

Ardından Facebook’un milyonlarca Fake hesabı kapattığına şahit olduk. O kadar çok fake hesap kapatıldı ki, Social Bakers üzerinde ilk 10 Facebook kullanıcısı ülkeler sıralamasında Türkiye 5. sıradan 6. sıraya düşmüştü.

Aynı atağı uzun zamandır Twitter için bekliyorduk!

Ah o Twitter fenomenleri yok mu? O yalancı fenomenler? İşte onların büyük bir kısmı takipçi satın alan kişilerden oluşuyor. Bir kaç dakika içerisinde yüz binlerce takipçiye ulaşmak günümüz teknolojisinde mümkün! Birkaç yüz TL verip yüz binlerce takipçi satın alabiliyorsunuz. Tabi ki bu takipçilerin on binlerce hatta yüz binlercesi yalancı takipçi…

Elbette ki gerçek takipçi satın alanlar da var… Takipçi satın alanlarla ilgili yazılarımı incelerseniz bu yaraya bol bol parmak basmıştım.

Twitter’da son birkaç gündür paldır küldür, ne hikmetse sahte (fake diye hitap ettiğimiz) kullanıcıları kapatmaya başladı. Birçok Twitter fenomeninde de bu sayede büyük kayıplar görmeye başladık.

1 milyon 900 bin takipçiye sahip koskoca fenomenlerimizin takipçi sayılarının 900 binlere kadar düştüğüne şahit olduk.

Twitter-counter-takipci-dususu

Yakinen tanıdığım birçok arkadaşımın da 19 bin takipçiden 12 bin takipçiye düştüğünü görmek gerçekten de değişik bir haz! Yüz binlerce kez söylesek de adamlar takipçi satın alıyor. Sonra böyle paldır küldür düşüşe geçiyorlar. Sonra tekrar para verip takipçi satın alıyorlar işte…

Neden mi?

Ne kadar çok takipçin varsa markalar senle o kadar çok iş yaparlar, para kazanırsın, söylediklerini millet dikkate alır, adam bile değilsindir ama binlerce takipçin var diye adam yerine koyarlar… Ego tatmini yaparsın, kendini büyük gösterirsin. Ne kadar saçma sapan tweetler atsan da o kadar çok sevilirsin…

Sizin sevginizi yiyeyim!

Şu sıralar neden Twitter takipçilerim kaçıyor? Neden Twitter’da düşüşe geçim diye kendi kendinize sorular soruyor olabilirsiniz.

Takipçi satın almadıysanız panik yapmaya gerek yok. Çok fazla fake takipçiniz olmayacağı için, küçük bir %3-%5 gibi düşüş yaşamanız mümkündür. Bu düşüşten sonra hesabınız kendini toplayacaktır.

Yanlış bir tweet mi attım? Milletin canını mı sıktım? Takipçilerim bana uyuz mu oldu? 

Gibi sorularla kafanızı meşgul etmenize gerek yok. Benim Twitter hesabımdan son 1 haftada 40’a yakın takipçi gitti. 5 bin takipçide %1 bile değil…

Fakat bazı hesaplarda bu düşüş, %5’lerden %50’lere kadar çıkabiliyor. İşte bu noktadaki arkadaşlara ve Twitter fenomenlerine seslenmek lazım.

Hacı dikkat et, Twitter takipçilerin ölüyor, artık fenomenlik gidecek ona göre git biraz daha Twitter takipçisi satın al!

Yüz binlerce takipçisi giden o kocaman hesaplar ise Simto’nun söylediği gibi artık para iadesi istesinler…

Umarım bu söylentiler doğrudur ve Twitter, sahte takipçileri tespit edip kapatıyordur. Bir diğer ihtimal ise, Twitter takipçisi satın alan birçok kişinin kullandığı bir servisin öldüğüdür. Bu düşük bir ihtimal gibi geliyor. Bakalım önümüzdeki günlerde neler neler göreceğiz…

Not: Twitter Counter sitesi üzerinden şüphelendiğiniz kişilerin takipçi düşüşlerini inceleyebilirsiniz.

Bizim fake ile işimiz yok gardaş diyenleri de duyar gibiyim! Olmasın da zaten…

“Twitter Fake Hesapları Kapatıyor! #Takipçilerim” üzerine bir yorum

Yorum yapın