PureVPN; İnternet’te Güvenlik

purevpnPureVPN deneyimlerimi anlatmaya devam ediyorum. PureVPN’de diğer VPN’lerin aksine birçok avantaja sahip olabiliyorsunuz.

İnternet Kapatma Butonu

İnternet kapatma butonu aslında çok iyi düşünülmüş bir güvenlik önlemi olarak düşünülmelidir. Açık bir Wifi alanı olduğunu düşünün… Bağlandınız ve VPN’i hemen aktif etmediniz. Bilgisayarınız İnternet’e bağlandığı anda, mili saniyeler içerisinde İnternet üzerinden veri alışverişine başlar.

İnternet kapatma butonu ise tam bu noktada işe yarıyor. Siz VPN’i aktif edene kadar aradan birkaç saniye geçebilir. Bu da kötü niyetli kişilerin o birkaç saniye içerisinde (veri alışverişinden dolayı) sisteminizdeki şifreleri çalmasına sebep olabilir.

İnternet kapatma butonu bir kaç saniyeliğine bile olsa İnternet bağlantınız koptuğunda ya da yeniden bağlanırken, kötü niyetli kişilerin sisteminize ulaşma ihtimaline karşı tüm İnternet aktivitenizi durdurur! Yani siz VPN’i açana kadar bilgisayarınız hiçbir şekilde İnternet’e bağlanamaz. Bu sayede o birkaç saniyelik riski de ortadan kaldırmış olacaksınız. Sanırım kusursuz güvenlik budur 🙂

purevpn_osLimitler?

PureVPN’de veri kullanımı sırasında size hiçbir limit ya da engel konulmuyor. İstediğiniz gibi video izleyebilir, istediğiniz gibi Download yapabilirsiniz. Birçok VPN hizmetinde bu tarz limitler olduğunu görebilirsiniz. Hatta basic hesaplarda ek ücret talep edebiliyorlar. PureVPN’de ise herhangi bir limit olmadığının altını çizmek gerekiyor.

Sunucu Değişimi

En güzel özelliklerden bir tanesi de istediğiniz PureVPN sunucusuna istediğiniz zaman bağlanabilirsiniz. Ayrıca bu noktada da hiçbir sınırlama yok. Hiç bir sınırlama olmadan, 300’den fazla PureVPN sunucusu arasında istediğiniz kadar gezinebilirsiniz.

Engel Yok!

Bu sayede PureVPN ile tamamen özgürsünüz. Ülkelerin kısıtlamalarına, kötü niyetli kişilerin sizi takip etmesine, istihbarat servislerine ve daha birçok kişisel bilgileriniz için sorun oluşturacak her türlü tehdide karşı PureVPN ile çözüm sağlayabilir, daha güvenli bir İnternet deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bu Noktada Hızda Önemli!

VPN bağlantısı elbette ki hızınızı bir ölçüde yavaşlatacaktır. Ancak free ve diğer servislere karşın, PureVPN, hızlı ve iyi bir performans sağlayabiliyor. Otomatik load balancing özelliği sayesinde de her yerde maksimum verim ve maksimum hız ile VPN tecrübesi yaşayabilirsiniz.

PureVPN ile anonim olduktan sonra İnternet sağlayıcınızın size koyacağı yasaklara karşın tamamen özgür ve rahat olacaksınız. Özgürlük için iyi bir VPN hizmeti kullanmak şart!

256-bit Şifreleme

PureVPN kredi kartı numaranız, banka hesabınız, sosyal ağ hesaplarınız, iletişim bilgilerinizi ve daha fazlasını 256-bit veri şifreleme seçeneğiyle koruma altına almış oluyoruz. Zaten VPN’in temeli veriyi şifreleyerek karşı tarafı iletmesidir. 

Protokoller

PureVPN ile çok sayıda protokol seçeneğine sahip oluyoruz. PPTP’den (hızlı streaming/düşük güvenlik), L2TP’ye, SSTP’den, IKEv2’ye ve SSL tabanlı 256-bit’e kadar şifrelemeyle OpenVPN protokolüne (yavaş streaming/yüksek güvenlik) kadar farklılık gösteren seçeneklere sahip oluyoruz.

OpenVPN

OpenVPN, tüm cihazlarda ve mobil platformlarda kusursuz çalışan açık kaynak bir data tunneling tekniğidir. Ayrıca, Çin gibi uzun sansür listesi olan ülkelerdeki NAT güvenlik duvarlarını aşmanıza olanak sağlar. PureVPN sayesinde, verileriniz için kusursuz güvenlik ve bireysellik sağlayan SSL tabanlı 256-bit OpenVPN protokolünü kullanabilirsiniz.

24/7/365 Canlı Destek

Günün 24 saati iş başında olan müşteri destek hattından canlı sohbet yaparak, destek alabiliyoruz. Benim Windows Phone ile ilgili küçük bir sorum vardı. Hemen cevapladı, üstüne üstlük sorun düzeldi mi? Düzelmedi mi? Diye soru sordu… Düşünün artık…

Para İade Garantisi

PureVPN aldınız ve memnun kalmadığınız olursa, PureVPN 3 gün içerisinde para iadesi yapabiliyor. Herhangi bir bahane de sorulmuyor. Eğer VPN hizmetimizi satın alır ve beğenmezseniz derhal paranız iade ediliyor.

Sonuç olarak;

Güvenli, hızlı ve limitleri olmayan bir hizmet olduğu için PureVPN’i kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca para iadesi olmaması, sunucuları rahatlıkla değiştirebilmek, 7/24 teknik destek sağlaması gerçekten de takdir edilesi hizmet olduğunu gösteriyor.

Artık tüm işlemlerimizi İnternet üzerinden sağlıyoruz. Hele ki kafelerde, açık Wifi ortamlarında ve benzeri noktalarda İnternet’e sıklıkla bağlanıyoruz. Fakat düşünmediğimiz bir nokta var. Kötü niyetli kişiler…

Onlar hazırda bekliyorlar. Açık bir Wifi alanında bir kafe içerisinde sizinle aynı ağda oldukları için şifrelerinizi birkaç saniye içerisinde çalabilmeleri mümkün! Böyle alanlarda bankacılık şifrelerinizden, kredi kartı bilgileri ve alışverişlerinize hatta, sosyal ağ hesaplarınıza kadar hepsi tehlike altında. Açık Wifi alanlarında kötü niyetli kişilerden ve sizi takibe alanlardan korunmanın tek yolu VPN kullanmaktır.

Elbette ki, devletlerin veya istihbarat teşkilatlarının sizi izlemesi, sansürler ve benzeri birçok riske karşı da korunmak için PureVPN kullanabilirsiniz!

“PureVPN; İnternet’te Güvenlik” üzerine 5 yorum

  1. bu yazını okuduktan sonra kendi vpn kurabilir miyim diye baktım internette openvpn ile bu mumkunmuş hemen denedim 🙂 Artık Özgürüm

    Yanıtla
  2. PureVPN’i Türkiye pazarına girmelerinden hemen sonra sipariş ettim, o gün bugündür daha hiç kapatmadım bile. İşlerini güzel yapıyorlar sağ olsunlar, öneririm.

    Yanıtla
  3. Hakan hocam yorumunuzdan sonra ben de sipariş etmeyi düşünüyorum. Sitelerinin Türkçe oluşu da hoşuma gitti.

    Yanıtla

Yorum yapın