Reeder 7 inç A7im Tablet İnceleme

Reeder A7 iM (4)Teknolojinin bizlere farklı alternatifler sunduğu şu günlerde, tablet dünyasının da epeyce renklendiğini söyleyebiliriz. Bugün sizlere giriş seviyesinde farklı bir alternatif sunan, Reeder markasının 7 inçlik A7im Intel işlemcili tabletini tanıtmak istiyorum.

Giriş seviyesinde olan, uygun fiyat ve ufak boyutlarda tablet arayan kullanıcılar için geliştirilmiş olan reeder A7İM  iyi bir alternatif olacaktır.

Tabletimiz 7 inç büyüklüğünde ve elinize aldığınızda oldukça hafif olduğunu fark edeceksiniz. Ekran çözünürlüğü 1024×600 olan 7 inçlik Reeder A7im tablet üzerinde iPS teknolojisine sahip bir ekran kullanılmış.

Tablet 300 gram ağırlığı ile oldukça hafif ve tek elle rahatlıkla kavranıyor. Reeder A7İM ekranının üst kısmında 0,3 MP çözünürlüğünde bir ön kamera konumlanmış. Ekranın alt kısmında ise herhangi bir fiziksel tuş bulunmuyor. Standart Android tuşlarımız ekran üzerinde dokunmatik olarak yer alıyor.

Reeder A7İM tabletimizin sağ yan kenarına baktığımız zaman açma / kapama tuşunu ve ses tuşlarını görüyoruz. Alt kısımda herhangi bir fonksiyon bulunmazken, sol kenarda altta hafızamızı 32GB’a kadar artırabilmemiz için bir microSD kart yuvası konulduğunu görüyoruz. Bu sayede 8GB’lık dahili hafızamızı 32GB’a kadar bir micro SD kart ile artırabiliyoruz.

Reeder A7 iM (5)   Reeder A7 iM (4)   Reeder A7 iM (3)

Ekranın üst kenarında ise bir micro USB girişimiz bulunuyor. Bu giriş sayesinde cihazımızı şarj edebildiğimiz gibi bilgisayarımıza bağlayarak dosya transferi yapmamız da mümkün. Ayrıca ekranın üstünde bir mikrofon deliği ve 3,5mm kulaklık girişi konulmuş.

Reeder A7İM tabletimizin arkasını çevirdiğimiz zaman üst sol kenara yakın bir şekilde 2MP’lik arka kamera dikkatinizi çekecektir. Kameramızın flaşı yok. Ayrıca çözünürlüğünden dolayı çok profesyonel bir fotoğraf kalitesi beklememek gerekiyor. Gerçi piyasa giriş seviyesindeki tabletleri göz önüne alırsak yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Ortada Reeder ve Intel logosu yanı sıra, aşağıda dış hoparlör için delikler bulunuyor.

Tabletimizin dışı sert plastikten yapılma ve oldukça sağlam bir his veriyor. Piyasadaki alternatiflerine baktığımızda, kasanın diğerlerine göre daha kaliteli ve sağlam olduğunu söyleyebiliriz.

Reeder A7 iM (2)   Reeder A7 iM (1)   Reeder A7 iM (6)

A7im_Antutu   A7im_tarayici   a7im_antutu_ozellik

Reeder A7İM tablet incelemesi devamı için tıklayınız…

Yorum yapın