Reeder A7İM Tablet İncelemesi -2

Reeder A7 iM (7)Reeder A7İM tableti incelemeye devam ediyoruz. Tabletimiz tam 2800mAh’lık bir pil ile karşımıza geliyor. Bu pil sayesinde rahatlıkla bir günü geçirebilirsiniz. Sizi kolay kolay yolda bırakmayacaktır. Wifi destekli, Reeder A7İM tabletimiz üzerinde Intel Atom Clover Trail Z2520 işlemci bulunuyor. İşlemcimiz çift çekirdekli ve 1,2GHz hızında çalışıyor. Aynı zamanda bu işlemciye 1GB DDR ram desteği ile performansı maksimum seviyede tutulmuş.

Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi ile karşımıza gelen reeder A7İM tablet, Wifi destekli ve 200TL civarında oldukça uygun bir fiyata satılıyor.

Piyasada çocuklarına tablet almak isteyen, giriş seviyesi bir tabletle sanal dünyaya adım atmak isteyenler ve bütçesi düşük olanlar için sıkı bir alternatif olacağını düşünüyorum. Televizyonlarda satılan 150TL’lik tabletleri alacağınıza 200TL civarına bu tablete sahip olarak iyi bir performans ve kaliteli tabletiniz olabilir.

Reeder A7 iM (9)   Reeder A7 iM (8)   Reeder A7 iM (7)

Oldukça hafif ve ince bir yapıya sahip olan reeder A7İM yalnıza 300 gram ağırlığında ve 7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Gövdesi sertleştirilmiş mat plastik malzemeden oluşuyor. Kullanırken, elinizde tutarken kayıp düşürme gibi bir şansınız yok. Rahat kavranıyor ve sertleştirilmiş mat plastik malzeme elinizden kaymıyor.

Reeder A7İM üzerinde 3G desteği yok. Yalnızca Wifi desteği ile karşımıza geliyor. Ayrıca  Bluetooth 4.0 desteklediğinin altını çizmek lazım.

Reeder A7İM’nin dikkatimi çeken bir başka özelliği de 1 yıllık McAfee antivirüs hediyesi ile birlikte gelmesi oldu. Bu sayede tabletinizi zararlı yazılımlara karşı koruyabileceğiniz gibi bir yıl boyunca da rahat edeceksiniz. Genelde bu tarz hediyeler 1 aylık demolar halinde sunulur. Ancak Reeder kullanıcılarını düşünerek tam 1 yıllık McAfee antivirüs lisansı hediye ediyor.

Reeder A7 iM (11)   Reeder A7 iM (12)   Reeder A7 iM (14)

Kutu içerisinden reeder shop’dan 30TL’lik bir hediye kartı da çıkıyor. Ayrıca şarj adaptörünü, usb kablosunu ve kullanım kitapçıklarını görüyoruz. Kutusu oldukça şık ve flaş diskleriniz için küçük bir mikro USB aparatı da unutulmamış. OTG destekleyen reeder A7İM’ye flaş disklerinizi bağlayarak dosya transferi yapmak veya klavye gibi cihazlar bağlamak mümkün.

Giriş seviyesi bir tablet için 8GB’lık dahili hafıza yeterli. Ancak ben video ve film kopyalamak istiyorum derseniz, microSD kart yuvası sayesinde ek olarak 32GB’a kadar hafıza sahibi olabilirsiniz.

Reeder A7 iM (18)   Reeder A7 iM (17)   Reeder A7 iM (15)

Reeder A7İM 200 TL civarında piyasadaki en ucuz tabletlerden biri olarak karşımıza geliyor. Dışı sert plastikten oluşan sağlam bir yapıya sahip ve böyle tabletlerde göremeyeceğimiz IPS ekran teknoloji ile karşımıza geliyor. Hafif olduğu ve ufak boyutlarda olduğu için rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda pili sizi gün boyunca rahatlıkla idare edebiliyor.

Intel işlemcisi ile, daha fazla performans ve pil ömrü sağlayan, giriş seviyesi kullanıcılar idel bir tablet Reeder A7iM’yi tavsiye ederim…

Reeder A7 iM (21)   Reeder A7 iM (20)   Reeder A7 iM (19)

Teknik Özellikleri;

Ekran Boyutu:  7 inch
İşlemci: Intel Atom Clover Trail Z2520 İşlemci Hızı Dual Core 1.2 GHz
Ağ bağlantı özellikleri: 3G (USB Modem ile), Wi-fi (kablosuz ağ) 802.11b/g/n, Bluetoot 4.0
Arka kamera: 2 MP
Ön kamera: 0.3 MP
Pil: 2.800mAh,  10 saate kadar
Ram: 1 GB
Wi-Fi: Var
İşletim sistemi: Android 4.2
Hafıza: 8GB
Ek hafıza: 32GB’a kadar MicroSD desteği
Ekran:IPS teknolojisine sahip, 1024X600 çözünürlük desteği
Hareket sensörü: 360° G-sensor
Agırlık: 300 gram
Boyutlar: 194mm x 110mm x 8.8mm

Reeder A7 iM (26)   Reeder A7 iM (24)   Reeder A7 iM (23)

Reeder A7 iM (32)   Reeder A7 iM (30)   Reeder A7 iM (28)

 

Unutmadan son söz olarak Asphalt 8’i grafikler çok iyi olmasa da teklemeden oynandığını söylemek istiyorum. Şimdiden hayırlı olsun…

Yorum yapın