Sadece Gerçek Olanı Takip Et

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere Takiplen.com projesinden bahsetmek istiyorum.  Takiplen.com projesi 13 Milyon TL bütçe ile hayata geçirilen bir Sosyal Ağ olarak karşımıza geliyor. En büyük özelliği ve aynı zamanda sloganının “Sadece Gerçek Olanı Takip Et” olduğunu söylemek isterim. Yani buradaki herkes gerçek kişi…

Netkoza tarafından hayata geçirilen Takiplen.com adresi üzerinde Sosyal Medya’ya farklı bir bakış açısı sunulmuş durumda. Üyelerin bir kontrol mekanizması (TC Kimlik) sayesinde önce gerçek olup olmadıkları kontrol ediliyor. Bu yüzden sahte hesaplar, kimliksiz kişilerin ve sahteciliğin önüne geçilmiş durumda.

Sahte hesapların ortadan kaldırılmaya çalışıldığı Takiplen.com,  Türkiye’nin önde gelen elektronik sertifika sağlayıcısı TurkTrust ve özgün eserlerin elektronik ortamda kanuni olarak korunmasını sağlayan Sahiplen.com ile işbirliği ile hayata geçirilmiş.

Önemli bir eksikliği kapattıklarına inandıklarını belirten NetKoza CEO’su Şahin Ciner, projeleri hakkında şunları söylemekte.

“Takiplen, etik ve genel kabul görmüş kurallar çerçevesinde kurulmuş Yeni Nesil bir sosyal paylaşım sitesidir. Bu nedenle siteyi ve hizmetleri kullanma yaşı en az 13 ile sınırlandırılmıştır.”

Takiplen’de ayrıca, argo ya da ahlaka aykırı kelimelerin kullanımının da önüne geçiliyor. İsteğe bağlı olarak hem kısa hem de daha uzun mesajların, resim ve video destekli olarak tek bir yerden paylaşım imkanı sağlanıyor.

Online chat, görüntülü sesli görüşme, anlık dil çevirme, ücretsiz SMS, Chat yaparken arkadaşınızla oyun oynayabilmek, sohbet odaları oluşturmak, e-imza, rss beslemesi, grup yada sayfa açmak ve etkinlik oluşturmak gibi diğer sosyal ağlarda bulabileceğiniz tüm özellikler Takiplen.com üzerinde kullanılabilmekte. Sosyal Ağlara farklı bir bakış açısı umarım sizlerde beğenirsiniz.

http://www.takiplen.com

 

“Sadece Gerçek Olanı Takip Et” üzerine 7 yorum

 1. 13 Milyon TL bütçe yazıyor değil mi? Yanlış okumadım yani umarım. Siteyi ve işlevini görünce açıkcası çoook fazla buldum. Başarılar kendilerine.

  Cevapla
 2. Katıldım ve inceledim. Tek kelime ile süper ve herhalde kısa zamanda kendini bilen herkes burda olur. sahtecilikten bıktım zaten

  Cevapla
 3. T.C. Kimlik No’yu sadece eşleştirme yapmak için E-Devlet ile anlaşma yapılmış. Yani kimlik numaralarımız kayıt olmuyor 🙂 Sahte hesap açmayı önleme amaçla yapılmış bir uygulama..

  Cevapla
 4. zaten sitenin esprisi bu gercek kisi olmasi boylelikle saglaniyor sanirim baska turlu sanal alemde nasil olabilir ki. nufus kagidini siteye gosteremeyecegini gore 🙂

  Cevapla
 5. Ben de test etmeye başladım. Tavutter gibi eğlenceli gözükmüyor ama güvenlik konusu belki de ilgi çekebilir.

  Cevapla

Yorum yapın