Windows 8 İnceleme – Dosya Kopyalamak

Windows 8 hakkında ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşmıştım. Bugün sizlere yeniliklerinden bir tanesi olan dosya kopyalama ekranından bahsetmek istiyorum.  Yazılımcılar için piyasaya sürülen Windows 8 Developer sürümü içerisinde dikkatimi çeken ve oldukça kullanışlı olacağını düşündüğüm bir yenilik de dosya kopyalama ekranında dikkatimi çekti.

Bir dosya kopyalarken artık kopyalama ekranında “Pause” yani dosya kopyalama işlemini duraklatma özelliğimiz var.  Benim gibi birçoğunuz da karşılaşmıştır. Büyük dosyaları kopyalarken bazen “keşke başlamasaydım, tüh ya sonra kopyalasaydım” diyerek iptal ettiğiniz olmuştur. İşte Windows 8 ile birlikte gelen yeniliklerden bir tanesi artık dosya kopyalama işlemi sırasında kopyalamayı duraksatıp daha sonra devam edebilmemize olanak sağlaması.

Ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi kopyalama, silme yada taşıma sırasında bu ekran üzerindeki “More Details” kısmına (Daha fazla ayrıntı) tıklarsak hem grafiksel olarak yaptığımız işlemin ayrıntılarını görebilmekte hem de Pause tuşunu kullanabilmekteyiz.

Bir sonraki Windows 8 yazım

    

“Windows 8 İnceleme – Dosya Kopyalamak” üzerine bir yorum

Yorum yapın