Samsung Mobilers Üniversitelileri Bekliyor..!

Üniversiteli gençler kameranızı elinize alıp ekibinizi kurup bu macereya katılabilirsiniz.

Yaratıcı, sosyal medyada aktif, kendine güvenen ve İstanbul’da okuyan üniversiteliler, kendi üniversitelerinden 3 kişilik takımlarını kurarak projeye başvurabilir ve kariyerlerine güçlü bir başlangıç yapabilirler.

Samsung Mobilers nedir?

Samsung’un üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği Samsung Mobilers; pazarlama, iletişimi, sosyal medya kullanımı ve organizasyon süreçlerini bir araya getirerek, üniversitelilere kariyerlerinin başlangıcında gerçek ve kapsamlı bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. 2010 yılında Kore, Çin, Tayvan ve Almanya başta olmak üzere; toplam 14 ülkede yapılan proje; bu yıl 5 yeni ülkeyle birlikte 19 ülkede düzenlenecek.

Projeye kimler, nasıl katılabilir?

2010 yılında 5 üniversitenin katılımıyla gerçekleşen proje, bu yıl İstanbul’da yer alan bütün üniversitelerden, 5 Şubat 2011 tarihine kadar gelecek başvurularla başlayacak. Pazarlama yeteneğine güvenen, sosyal medyada aktif, yaratıcı ve girişimci üniversiteliler arayan projeye katılım için, www.facebook.com/SamsungTurkiye adresinde bulunan başvuru formunun doldurulması yeterli. Başvuru yapacak üniversiteliler, kendileriyle birlikte aynı üniversitede okuyan 2 takım arkadaşıyla birlikte, kendilerini tanıtan, en fazla 40 saniyelik bir video çekerek projeye başvurabiliyor.

15 Mobilers ile birlikte, 5 takımdan oluşacak projenin seçilen takımları; en geç 13 Şubat tarihinde Facebook üzerinden duyurulacak.

Proje, üniversitelilere neler kazandıracak?

Proje kapsamında takımlar, kendilerine verilecek haftalık ve aylık görevler doğrultusunda; online ve offline projeler gerçekleştirecek. Amaç; üzerinde çalışacakları konuyu en çarpıcı ve en etkili şekilde anlatacaklarına inandıkları fikri bulmak ve fikirlerini en fazla insana yaymak. Proje üniversitelilere; hayal ettikleri projeyi hayata geçirebilecekleri ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarabilecekleri özgür bir ortam sunuyor. Birbirinden yaratıcı ve eğlenceli fikrin üzerinde çalışma fırsatı sunan Samsung Mobilers sayesinde takımlar; hem pazarlama ve sosyal medya alanında doğrudan deneyim kazanarak kendilerini mesleki açıdan geliştirebilme, hem de proje süresince sektörün uzmanlarıyla tanışarak onların deneyimlerinden faydalanma şansı buluyor.

Bu sayede Mobilerlar, kendilerini gösterebilecekleri ve bire bir deneyim kazanabilecekleri bir projede yer almanın yanı sıra, kariyerlerine güçlü bir başlangıç yapmış oluyor.

Aylık değerlendirmeler sonucunda en iyi Mobilers takımına çeşitli ödüller vaad eden projenin en dikkat çekici ödülleri; projenin en iyileri olarak seçilen Mobilerların Samsung Türkiye’de staj yapma ve Kore seyahatine katılıp diğer ülkelerin Mobilers takımlarıyla tanışma şansı elde edecek olması…

Yorum yapın