Samsung “Yokedilemez Bellek”

samsung-sd-cf-plusSamsung piyasaya yepyeni bir ürünle çokta iddalı olarak girdi.  “Yokedilemez” sloganıyla piyasaya sürdüğü bellek kartları epeyli ilgi çekecek gibi.

Yeni CF Plus ve SD Plus serisi bellek kartları 1,6 ton ağırlığın altında ezilmiyor, 13 kat daha manyetik alanlara dayanıklı ve denizin altında 24 saate kadar dayanabilen bellek kartlarının özellikleri arasında sıralanıyor.

Yanlış duymadınız hangi elektronik alet 1,6 ton ağırlığın altında kalabilir bilmiyorum ama denizin altında tuzlu suda 24 saat kalabilmesi epeyli ilgimi çekti. Eğer verilerinizin bozulma, kırılma yada manyetik alana maruz kaybolma gibi bir risk sizin için önemli ise Samsung size ilaç gibi gelecektir.

Bu kadar iddalı olan Samsung SD ve CF plus kartları henüz bizim oralardaki marketlerde görmedim. Yarın Media Mrkt’e uğrayıp bir incelemek istiyorum.  Eğer fiyatlarıda uygunsa almayı planlıyorum.  Sonrada suyun içinde bekletip PC’de çalıştırmayı hatta ayağımın altında ezmeyi ve tekrar denemeyi düşünüyorum.  Bu konuda tam bir pisikopat anlayışla bellek kartlarına hücum edeceğime emin olabilirsiniz 🙂  Son olarak bu kartlarda 10 yıla kadar veri saklayabiliyorsunuz.

Yorum yapın