Seagate En Yenilerini Türkiye Pazarına Sunuyor.

Veri depolama alanında dünya lideri olan Seagate, uzun bir aradan sonra birbirinden iddialı ve ilkleri taşıyan özelliklere sahip en yeni ürünlerini 17 Kasım Perşembe akşamı eğlenceli bir organizasyon ile tanıttı.

Veri depolama alanında gelinen son noktayı yeni ürünleri; GoFlex Satellite, GoFlex Cinema, GoFlex Desk 4TB ile gözler önüne seren Seagate, yeni ürünlerinin ilkleri taşıyan ve kullanım kolaylığı sunarak yaşamı kolaylaştıran özellikleri ile teknoloji çıkartmasında bulundu.

Seagate’in veri depolama alanındaki en gelişmiş özelliklere sahip, birbirinden iddialı 3 ayrı ürününün tanıtımının gerçekleştirildiği gecede konuşma yapan Seagate Türkiye ve İsrail Satış Müdürü İpek Binyıldız,Hard disk endüstrisinde yaşanan doğal olaylar, değişimler pazarı ciddi şekilde etkiliyor.  Global markalarda oluşan olumlu olumsuz tüm gelişmeler, markanın üretimine, diğer bölgelerdeki yatırımlarına hatta pazar payına da yansıyor” diyerek sektörü değerlendirdi. Tayvan’daki sel felaketinin global depolama pazarına olan yansımasına da değinerek sektörü değerlendirdi. IDC rakamlarına göre dijital içerik tüketimi kadar üretiminin de arttığını belirten Binyıldız “Bireysel ve kurumsal tüketiciler dijital içerik tükettikleri kadar üretmeye de başladı.

Fotoğraf çekmek, video, ses kaydı yapmak hayatın gerekliliği haline geldi. Dijital içeriğin artmasıyla birlikte depolama ihtiyaçları da artıyor. Bu da kullanıcı ihtiyaçlarına ve kullanım alanlarına göre depolamada ürün çeşitliliğini beraberinde getiriyor. Özellikle artış gösteren tablet cihazlar ve akıllı telefonlarda depolama kapasitesi kısıtlı, ancak bunun yanında içerik tüketimi de oldukça fazla. Tablet cihazlara ve akıllı telefonlara özel yazılımlarımızla, dünyanın pille çalışan ve kablosuz kullanım özelliğine sahip tek diski olan GoFlex Satellite ile ayrıcalıklı ürünlerimize bir yenisini daha ekledik” diyerek sözlerine devam etti.  “Disk seçiminde en önemli taleplerden biri hiç şüphesiz kapasitedir.

Seagate olarak plaka başına düşen kapasiteyi maksimum seviyeye getirerek, GoFlex Desk 4TB ile dünyanın en yüksek kapasitesine sahip diskini ürettik.” Dijital içeriğin artması ve yeni ürünlerin bu içerikleri nasıl depoladığına ilişkin bilgileri de paylaşan Binyıldız, gecede tanıtılan diğer bir ürün olan GoFlex Cinema hakkında ise “Tüketiciler, medya dosyalarında yüksek kaliteye sahip dosyaları tercih ediyorlar. Bu dosyaları HD kalitesi ile TV’ye aktarabilen GoFlex Cinema ile ev içi eğlenceyi de medya player’lar ile canlı tutuyoruz” diyerek Seagate’in ürün çeşitliliğini kullanıcı ihtiyaçlarına göre belirlediğini dile getirdi.

GoFlex Satellite, 

Kablo derdi olmadan, dünyanın pille çalışan ilk harici diski GoFlex Satellite ile aynı anda 3 mobil ürüne bağlantı…

Şarj edilebilir pil özelliğine sahip dünyanın kablosuz ilk harici diski olan GoFlex Satellite,  802.11 Wi-Fi erişimi sağlamasıyla kullanıcılara video, müzik, resim ve belgelerinden oluşan arşivlerini rahat ve özgürce her an yanlarında taşıyabilme imkanı sunuyor.  25 saat bekleme süresine ve 5 saatlik pil ömrüne  sahip GoFlex Satellite, mobil cihaz içerisinde yer alan web sunucusu ile kablo derdini ortadan kaldırıyor. Akıllı telefon ya da tablet kullanıcıları için en kolay depolama alanını üst seviyeye taşıma olanağı sağlıyor.  GoFlex Satellite, hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar ile bağlantıyı Media Sync yazılımı ile kolayca yapılabiliyor.

GoFlex Cinema

GoFlex Cinema ile Dijital Video ve Resimlerin Keyfi TV’ye geliyor, dijital ortam bilgisayarın dışına çıkıyor…

Seagate GoFlex Cinema™ ile dijital ortamı televizyona taşıyor. Dijital video ve resimleri kişisel bilgisayardan başka bir platforma taşıyarak oynatma güçlüğünü ortadan kaldırıp keyifli bir çözüm sunan disk, popüler dosya uzantılarının neredeyse tümünü destekliyor. Birçok port giriş alternatifi bulunan uzaktan kumandalı GoFlex Cinema™ ile televizyonlar, dijital eğlence merkezine dönüşüyor. Kullanıcıya düşen tek şey 1 TB, 2 TB ve 3 TB kapasiteli disklerden birini seçip, büyük ekrana taşıdığı dijital ortamın keyfini sürmek. Hem de hiç yerinden kalkmadan.

GoFlex Desk 4TB

Sabit Disklerin Kapasite Sınırları GoFlex 4 TB ile değişiyor.

Dünyada ilk kez 4TB diski üreten Seagate, daha yüksek depolama ihtiyacına en hızlı çözümü sunuyor. 2000’den fazla HD filmi, yüz binlerce albümü ve müziği masaüstü arşivinizde barındırabilen GoFlex Desk 4TB ile Seagate veri depolama boyutunda dünya rekoru kırıyor.

Yorum yapın