Son Kullanılan Öğeler Temizleme (Windows 7 ve Vista)

Son kullanılan öğelerden bahsetmişken bir de Windows 7 için temizlikten bahsetmeden geçmek istemedim.  Bildiğiniz gibi Son kullanılan öğeler Windows içinde en son açtığınız belge, müzik gibi birçok dosyayı barındırmaktadır.  Bazı durumlarda bu öğeleri silerek delilleri ortadan kaldırma ihtiyacı duyabilirsiniz.   Yalnız XP’den farklı olarak kullandığımız programların başlat menüsünde de bir süre sonra yer aldığını göreceksiniz.  Aynı şekilde bu menüyüde temizleyebiliyoruz.

Windows 7 için Son Kullanılan Öğeler Temizleme ;

Başlat menüsünü sağ tıklayıp özellikler menüsüne geliyoruz. Açılan pencerede başlat menüsü sekmesine tıklıyoruz ve 2 tane kutucuk karşımıza geliyor.  Bu kutucukları boşaltıp aşağıdan uygula butonuna bastığımızda başlat menüsü üzerinde oluşan sık kullanılan öğeler ve programlar silinmiş olacaktır.   Yine aynı eğer bu kutuları boş bırakırsanız hiçbir şekilde kayıt etmez.  İsterseniz uygula butonuna bastıktan sonra tekrar kutuları işaretleyip tamam derseniz hiç program kullanmamış gibi tertemiz olacak ve program, dosya, müzik gibi işlevleri kullandıkça tekrar oluşmaya başlayacaktır.

“Son Kullanılan Öğeler Temizleme (Windows 7 ve Vista)” üzerine 7 yorum

  1. Teşekkürler.
    Microsoft’un bir tane yararlı sitesi, bir forumu var mı:)? Windows’a wubi ile kurduğum Ubuntu’yu kullanıyorum zaman zaman. Ubuntu forumu geziyorum, aynı şekilde Pardus’ta öyle. Bilgi dolu.

    Yanıtla
  2. internet explorır ın sık kullanılar menüsünden silinmiş olan dosyaları görme şansım varmı eğer böyle bişey varsa benimle paylaşırmısınız

    Yanıtla

Yorum yapın