Sony PlayStation Move Fitness İle Harekete Geç

Sony’nin PlayStation® Move Fitness oyunu, kadınlar başta olmak üzere spor yapmayı seven herkese “form tutun, şekle girin ve PlayStation® Move ile stres atın” diye sesleniyor.

PlayStation® Move Fitness, en son teknolojiye sahip ve tamamen kişiye ait bir spor salonunu evlerin oturma odasına getiriyor. Oyuncular, kişisel fitness hocalarını seçip, hedeflerini ve spesifik ihtiyaçlarını belirleyip, programa başlayabiliyor. Toplamda 30 farklı egzersiz programı bulunan oyun, kullanıcıya, gerçek zamanlı olarak antrenman hareketleri yaptırırken aynı zamanda harcamış olduğu kaloriyi ekrana yansıtabiliyor. Minimum iki PlayStation® Move hareket kontrol cihazı ile oynanan oyunda, oyuncular, PlayStation® Move’un mükemmel hassasiyeti ile hedefleri vuruyor, yumruk komboları yapıyor ve zamanlamalarını mükemmelleştirebiliyor. Ayrıca, arkadaşlarıyla, PlayStation®Network üzerinden online olarak da yarışabiliyor. PlayStation® Move Fitness’da egzersiz hareketleri yapmanın yanı sıra basketbol ve yakar top gibi oyunlar da oynanabiliyor.

Kişisel fitness hocanız hep yanınızda

Oyuncular, Move Fitness profillerini oluşturduktan sonra hedeflerini tutturabilmeleri için kişisel fitness hocaları hep ekranda oluyor ve kendilerine, eğitimler ve destek konusunda her adımda yardımcı oluyor. Oyuncuların, oyunda seçebileceği her birinin tarzı birbirinden farklı dört çalıştırıcı bulunuyor. Bu da, oyuncuya, kendine en uygun olduğunu düşündüğü çalıştırıcıyı seçip egzersize başlama imkanı veriyor. İsterse enerji dolu bir çalışma seçiyor veya tek bir egzersiz seçerek ekrandaki hedefler doğrultusunda çalışmaya başlıyor. Basketbol oynuyor, kum torbalarını yumrukluyor.

Enerji dolu müzikler eşliğinde form tutun

PlayStation® Move Fitness oyunu, her egzersizde, oyuncuyu harekete geçirmek için enerji dolu müziklerle geliyor. Oyuncular, kendilerini motive edici müzikleri tercih ederek, kendi şarkılarından oluşan bir çalma listesi hazırlayabiliyor.

Rekabeti online’da da yaşayın

PlayStation® Move Fitness, oyuncuları, online rekabete de davet ediyor. Oyuncular, arkadaşlarıyla Sony Entertainment Network üzerinden çevrimiçi olarak yarışabiliyor, birlikte egzersiz yapabiliyor ve en çabuk gelişme kaydedeni görebilmek için istatistiklerini karşılaştırabiliyor.

Eğlenceye hareket katan kumanda

PlayStation®3 eğlence sistemi için geliştirilen ve Ekim 2010’da “harekete geç” sloganıyla dünya pazarına sunulan PlayStation®Move hareket kumandasının satışları tüm dünyada 4,1 milyon birimi aşmış durumda. PlayStation® Move, büyük küçük, kadın erkek herkesin, değişik yaş gruplarının zevki ve beklentilerine hitap edebilecek içerik ve türde 25’i aşkın oyun seçeneği sunuyor. Ape Escape, Move Mind Benders, Carnival Island, The Fight, The Shoot, Sports Champions, DanceStar Party, Move Fitness, After Hours Athletes ve daha fazlası PlayStation® Move’un öne çıkan oyunları arasında yer alıyor. PlayStation® Move insanları harekete yönlendiriyor, hem kadın hem erkeklerin gerek birlikte gerek tek başlarına oynayabilecekleri, eğlenebilecekleri oyunlar sunuyor.

Türkiye’de 16 milyon oyuncunun, yedi milyonu PlayStation® oynuyor

Yapılan bağımsız araştırmalara göre, Türkiye’de 16 milyon oyuncu bulunuyor ve sekiz milyon oyuncu, oyun konsollarında oyun oynamayı seviyor. Konsol oyuncularının yüzde 75’i ise erkek. Türkiye’deki 19 milyon hanenin sadece yüzde 3,8’inde oyun konsolu bulunuyor. Her yaştan ve kesimden insana ulaşmayı hedefleyen Sony, hem erkek hem de kadınlara özel içeriklerle hitap eden oyunlarını artırarak, daha çok kişinin PlayStation® eğlencesinin keyfine varması için çalışmalarını sürdürüyor.

Dünya PlayStation® ile eğleniyor

  • Mart 1999’da geliştirildiği duyurulan ve Ekim 2000 yılı itibariyle tüm dünyaya sunulan PlayStation® 2 için bu zamana kadar yaklaşık 11 bin farklı oyun çıktı ve 1,5 milyarın üzerinde satış rakamlarına ulaştı.
  • İlk olarak 2004 yılında lanse edilen PlayStation® Portable için bu zamana kadar 3.600’ün üzerinde farklı oyun çıktı ve satış adedi 325 milyona ulaştı.
  • Lanse edildiği Kasım 2006’dan bu yana 2.900’ün üzerinde farklı oyunu bulunan PlayStation® 3 için 568 milyon adet oyun satışı gerçekleşti.
  • 2011 itibariyle dünya çapında 154,4 milyon adet PlayStation® 2, 62 milyon adet PlayStation® 3 ve 75,5 milyon adet PlayStation® Portable konsol satıldı.
  • Sony’nin yeni nesil taşınabilir eğlence sistemi PlayStation®Vita (PS® Vita), 22 Şubat 2012 tarihinde, Avrupa, Amerika ve Orta Doğu bölgelerinde eş zamanlı olarak pazara sunuldu.

Yorum yapın