Sunucu Güvenliği Pazarının Lideri Trend Micro Oldu

IDC raporuna göre, Trend Micro kurumsal uç nokta sunucu güvenliği pazarındaki lider çözüm sağlayıcı konumunu pekiştirdi.

IDC’nin “Dünya Çapında Uç Nokta Güvenlik 2011-2015 Öngörüleri ve 2010 Sağlayıcı Payları” raporuna göre; bulut güvenliğinin lider şirketi Trend Micro, kurumsal uç nokta sunucu güvenliği pazarında %23.7’lik pay ile liderliğini korudu.

IDC’nin hesaplamalarına göre, sunucu güvenliği piyasası bir önceki yıla göre %6.1 oranında artış göstererek 439.2 Milyon Dolar seviyesine yükseldi. Piyasanın 2015 yılında 694.4 Milyon Dolara ulaşması bekleniyor. IDC’nin raporunda yer alan ifadelerde, işyerinde mobil cihazların artması ve mobil ile sanallaştırmanın kesişmesiyle sunucu güvenliğindeki ihtiyaç katlanacak. Bulut uyumu ise bulut araçlarının güvenliğinin sağlanmasını isteyen şirketlerin yer aldığı sunucu güvenliği pazarına yön verecek.

Sunucu güvenliğinin, uç nokta ve ağ güvenliği pazarlarında ayrı olarak çok önemli bir pazar olduğunu, bulut bilişim ile paralel bir gelişim içinde olduğunu dile getiren IDC Güvenli Ürünler Araştırma Başkan Yardımcısı Charles Kolodgy, “Daha fazla şirketin veri merkezi
konsolidasyonu, sanallaştırma ve bulut uygulamalarına geçişiyle, veri odaklı çözümler önem kazanıyor. Sunucu güvenliği ihtiyacı artıyor ve ihtiyacın arttığı yerde Trend Micro ortaya çıkıyor.
” dedi.

Yapı Kredi de Trend Micro Deep Security kullanıyor

Kapsamlı bir sunucu güvenliği için Trend Micro; fiziksel, sanal ve bulut ortamlarında sistem ve uygulama güvenliği sağlamak üzere tasarlanmış Deep Security çözümünü sunuyor. Deep Security, günümüzün dinamik veri merkezlerindeki operasyonel güvenlik ve uyum
zorluklarının tam anlamıyla üstesinden geliyor. Yazılım; tespit ve önleme, web uygulama koruması, güvenlik duvarı, her açıdan görüntüleme, kayıt takibi ve zararlı yazılım karşıtı çözümlerini tek bir platformda, merkezden yönetilecek şekilde kurumlara sunuyor. Ayrıca Deep Security, VMware ortamları için pazarın ilk ve tek aracısız güvenlik paketini de sunuyor, kurumların en yüksek konsolidasyon oranları, daha hızlı performans, daha iyi yönetim kabiliyeti ve daha güçlü güvenlik koşullarında çalışabilmesini sağlıyor.

Sanallaştırma yatırımlarında en iyi geri dönüşü sağlayacak güvenlik çözümünü seçmenin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Yapı Kredi Bilgi Teknolojileri Güvenlik Yönetimi Müdürü Levend Abay, “Trend Micro Deep Security, tüm teknik ve kurumsal ihtiyaçlarımızı karşılıyor” dedi.

Trend Micro CEO’su Eva Chen, “Dünyanın hemen her yerindeki kurumlar sunucu güvenliği ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Trend
Micro’yu tercih ediyor
” dedi ve ekledi: “Fiziksel, sanal ve bulut ortamları arasında geçiş yapan bir sunucu güvenlik platformu sunan tek şirketiz. VMware ile sunduğumuz aracısız çözümümüz çok büyük bir başarı elde etti.”

Sunucu güvenliği yazılımları neler sağlıyor?

IDC’nin sunucu güvenliği tanımında, sunuculara entegre şekilde tasarlanmış anti-malware, masaüstü güvenlik duvarı ve barındırma sırasında tespit ve önleme sağlayan yazılımlar yer alıyor. Bu ürünler öncelikli olarak, sunucu işletim sistemlerini koruyarak, bu istemlerde
iş uygulamaları ve sunuculardaki veriyi kullanabilecek zararlı yazılımların yer almadığından emin olunmasını sağlıyor. Bu çözümler genellikle masaüstü uç nokta güvenliğinden daha sağlam oluyor ve Windows, Unix ve Linux gibi daha çeşitli işletim sistemleriyle çalışabiliyor. Sunucu güvenliği kategorisinde yer alan yazılımlar hipervizörler ve sanal sunucuları da korumak için tasarlanıyor.

Yorum yapın