Trend Micro Web Güvenlik Hizmetlerini PlayStation® Vita’ya Genişletti.

22 Şubat’ta Türkiye’de de satışa sunulan PlayStation® Vita kullanıcıları, uygunsuz içerik ve çevrimiçi tehditlere karşı anlık, bulut tabanlı ve gerçek zamanlı korumayı güvenlik lideri Trend Micro’dan alacak.

Bulut güvenliğinde dünya lideri Trend Micro, yaptığı açıklama ile Sony ile iş ortaklığını genişlettiğini duyurdu. Dünyanın ilk 3G bağlantılı, çocuklara eğitim hizmetleri sunan taşınabilir oyun konsolu PlayStation Vita için “Trend Micro Kids Safety” ve “Trend Micro Web Security” ürünleri piyasaya sürüldü.

Bu iki hizmet de Trend Micro’nun URL filtrelemesi ve web itibar teknolojilerini kullanıyor. URL filtrelemesiyle uygunsuz web sitelerine erişim tamamen önlenirken, web itibarı ile PlayStation Vita kullanıcılarının istemeden zararlı yazılım bulunan, kullanıcıların kişisel ya da banka hesap bilgilerini çalmak isteyen web sitelerine girmesinin önüne geçiliyor. Web itibar teknolojisi, beş milyardan fazla URL, e-posta ve dosyayı denetleyen bulut tabanlı güvenlik çözümü Trend Micro Smart Protection Network altyapısının başlıca bileşenlerinden birini oluşturuyor. Smart Protection Network ile PlayStation Vita kullanıcıları, zararlı web siteleri ve internetteki tehditlere karşı anlık, gerçek zamanlı koruma sağlıyor.

Her iki hizmet de Japonya, Tayvan ve Hong Kong’da piyasaya sürülen PS Vita’larda kullanılabiliyor. 22 Şubat’ta Türkiye’nin de içinde bulunduğu EMEA, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Asya’daki ülkelerde piyasaya sürülecek olan PS Vita’larda da Trend Micro hizmetleri kullanılabilecek.

Kasım 2007’den bu yana PlayStation®3 oyun konsolunda Trend Micro ürünleri “Trend Micro Kids Safety” ve “Trend Micro Web Security” kullanılabiliyor. Nisan 2009’dan bu yana da PlayStation®Portable’larda yer almaya başlayan Trend Micro, şimdi de en yeni taşınabilir oyun konsolu PS Vita’nın kullanıcılarını koruyacak.

Yorum yapın