Türk Telekom İnternet ve Fatura İşlemleri

Türk Telekom evde internet hizmeti üzerinden fatura ödeme işleminizi hesap numaranız, hizmet numaranız ya da internet hizmetinizin bağlı olduğu telefon numarası ile 7/24 güvenli bir şekilde ödeyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Türk Telekom müşterilerine özel olarak sunulan fatura ödeme hizmeti sayesinde banka ya da başka bir aracıya ihtiyaç duymadan komisyonsuz olarak faturalarınızı Türk Telekom İnternet sayfası üzerinden kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Evde İnternet hizmeti üzerinden gerçekleştirilen fatura ödemelerini güvenli bir şekilde (https) yapabilmenizi sağlamak için uluslararası şifreleme standartları kullanıyor.

İster Mobil abonesi olun, isterseniz de Evde İnternet abonesi…

Hesap numarası, TC Kimlik, telefon numarası, adsl numarası veya Net Mobil numarasından birini kullanarak fatura ödemenizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta, telefon numarası kullanırken başında sıfır olmadan yazmanız gerektiğidir. Diğer seçeneklerde ise abone numaralarınızı yazarak işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Günümüz teknoloji dünyasında kötü niyetli kişiler de var. Birçok sahte internet sayfası kullanarak Telekom’u taklit etmeye çalışıyor ve kredi kartı bilgilerinizi çalmak için uğraşıyorlar. Bu tarz tuzaklara düşmemek için, tarayıcınızın adres satırına turktelekom.com.tr yazarak Türk Telekom Evde İnternet sayfasına ulaşabilir ve Fatura Ödeme sayfasına giriş yapabilirsiniz. Fatura ödeme sayfası aracılığı ile kredi kartı ve mobilexpress ödeme seçeneklerini kullanarak faturalarınızı basit ve güvenli bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Unutmamanız gereken bir nokta da kredi kartı bilgilerinizin gizliliğidir. Türk Telekom hiçbir şekilde sizden e-posta veya SMS yolu ile kredi kartı numarası sizden talep etmez. Kredi kartı ile ödeme gerçekleştirilirken şifresini kullanmazsınız.

Finansal bilgilerinizi ele geçirmeye yönelik bu tarz e-posta veya smslerden uzak durmanızı tavsiye ederim.

Hayatımızı kolaylaştıran diğer bir servis ise kota sorgulama hizmetidir.  Türk Telekom kota sorgulama hizmeti ile İnternet kotanızı sorgulayabilir, bu ay kaç GB daha kullanım hakkınız olduğunu görüntüleyebilirsiniz. Limitli ya da limitsiz tüm evde internet hat sahibi müşterileri için tasarlanan Kota Sorgulama uygulamasını da Türk Telekom web sayfasından indirerek mobil cihazınız üzerinde harcamış olduğunuz kota miktarını görebilirsiniz.

Görsel Kaynağı: Deposit Photos

Yorum yapın