Tweetlerinizi E-Postalayın…

e-mail-to-tweet-2Geçtiğimiz günlerce açıklanan Twitter’ın yeni özelliği Tweet’lerinizi hiçbir araç kullanmadan direk Twitter üzerinden arkadaşlarınıza e-posta gönderme hizmeti aktif oldu. Birçok Twitter kullanıcısı henüz farklında olmasa da Twitter içerisinde gördüğünüz Tweet’lerin sağ alt kısmında bir “More” butonu aktif durumda.

Artık Tweetlerinizi, direk Twitter üzerinden e-mail olarak gönderebilirsiniz.

Herhangi bir Tweetin sağ alt köşesinde bulunan “More” bağlantısına bastığınızda “Email Tweet” butonu karşınıza çıkacaktır. Bu butona tıkladığınızda ise, bir popup pencere ile Tweet’i herhangi bir kişiye e-posta gönderebiliyorsunuz. Açılan pencere üzerinde “To” kısmına göndereceğiniz e-posta adresini yazıp, hemen altta “Add a comment” bölümüne de yorumunuzu yazabilirsiniz. Sonra da “Send e-mail” butonuna basarak işlemi bitiriyor ve karşı tarafa Tweet’i e-posta göndermiş oluyoruz.

Twitter, ilgili Tweet’i karşı tarafa e-posta ile gönderiyor. Hatta içerisinde resim olan Tweetler de karşı tarafta gözükebiliyor. Üstelik bir Twitter kullanıcısı olması da gerekmiyor. E-postayı okuduktan sonra direk olarak ilgili Tweet’e tıklayarak ulaşabilirler.

e-mail-to-tweet-2   e-mail-tweet   e-mail-to-tweet-3

Bakalım Twitter yenilikleri ile göz doldurmaya devam ediyor. Keşke Facebook’un yenilikleri de bu kadar hoşumuza gitseydi…

“Tweetlerinizi E-Postalayın…” üzerine bir yorum

Yorum yapın