Twitter’da İki Adımlı Güvenlik, SMS Koruması Aktif Oldu!

Hatırlarsanız uzun bir süre önce Google hesaplarına giriş için iki kademeli güvenlik yani SMS koruması eklenmişti. Ardından Facebook’a gelen bu güvenlik önlemini birçok kişi kullanıyor.  Uzun zamandır da Twitter’dan iki kademeli güvenlik yani SMS koruması acaba ne zaman gelir diye bekliyorduk?

Twitter’da SMS koruması ile iki kademeli güvenlik aktif oldu!

Aynen Gmail ve Facebook üzerinde olduğu gibi artık Twitter üzerinde de hesabınızı SMS kod koruması ile güvenli hale getirebilirsiniz. Hesabınızın şifresini kötü niyetli kişiler çalsalar dahi, Twitter’a girdiklerinde Twitter, cep telefonunuza SMS göndererek kod istediği için bir adım daha güvenli olacaksınız!

Kötü niyetli kişiler şifre ve parolalarımızı akıl almaz tekniklerle çalmaya çalışıyorlar.  Önlerindeki en büyük engel ise, bankaların kullanmış olduğu SMS doğrulama sistemleri… Çünkü cep telefonunuza gelen SMS kodunu sisteme girmediğiniz takdirde şifre doğru olsa bile giriş yapılamıyor.

Twitter hesabınızı korumaya almak, SMS korumasını aktif etmek için aşağıdaki birkaç adımı takip etmeniz yeterli! Bundan sonra şifrenizi girdiğiniz zaman Twitter cep telefonunuza bir kod gönderecek ve bu kodu sizden isteyecek. Eğer kod girilmezse hesaba giriş yapılamayacak!

Öncelikle Twitter’a cep telefonunuzu tanıtmanız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirdiyseniz bir sonraki aşamaya atlayabilirsiniz. Twitter’da “Ayarlar” menüsü üzerinde “Mobil” sekmesi altında sağ kısımdan telefon numaranızı ekleyebilirsiniz. Telefon numaranızı Twitter’a tanıttıktan sonra…

Twitter-ayarlar   Twitter-ayarlar-hesap   Twitter-ayarlar-hesap-sms-korumasi

Twitter’da “Ayarlar” menüsüne geliyoruz. Sol taraftaki sekmeler arasından “Hesap” sekmesini seçiyoruz. Sağ bölümde en altta…

Hesap Güvenliği: Giriş yaparken bir onaylama kodu iste. Giriş yaptıktan sonra, Twitter telefonuna hesabına erişmen için gerekli bir kod gönderecek. Etkinleştirme işleminden sonra, diğer cihaz ve uygulamalar üzerinden Twitter hesabına giriş yapabilmen için geçici bir şifre oluşturman gerekli. Daha fazla bilgi al.

“Hesap güvenliği” kutucuğunu işaretliyoruz.  Twitter bize bir pencerede aktif edeceğini soracaktır. Evet seçip, onayladığımız zaman bu işlem hazır hale geliyor. En alttan, “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basıyoruz. Şifremizi isteyecektir. Şifremizi girdiğimizde artık hesabınız SMS korumalı bir duruma gelecektir.

Twitter-sms_verify   Twitter-sms-Kodu   twitter-sms-kodunuz

Not: Bu özelliği aktif ettiğiniz zaman Twitter size, “Twitter can send verification codes to this device” şeklinde bilgi mesajı gönderecek.

Not: Doğrulama sırasında 2444‘e  GIT yazıp SMS atmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptığınız zaman Twitter telefonunuzu doğrulayacaktır.

Artık bir bilgisayardan Twitter’a giriş yapılırsa, doğrulama kodu isteyecek. Doğrulama kodunuz ise cep telefonunuza gelecektir. Kodu girmediğiniz takdirde hesabı hiç kimse kullanamaz!

“Twitter’da İki Adımlı Güvenlik, SMS Koruması Aktif Oldu!” üzerine 13 yorum

  • twitterım geçici şifre istiyo ama telefonumda twitter kapalı olduğu için yedekleme koduna giremiyorum, lütfen yardımcı olun 2555 den şifreleme kodu geldi girmeye calısıyorum ama geçici şifre için yardım al yazısı geliyo ne yapmam gerek

   Yanıtla
 1. telefonumdan twitter çıkşı yaptım şimdi girmek istediğimde twitter.com dan geçici şifre alın diyor bilgisayardan girdiğimde ise giriş doğrulama istiyor ama hesabımda olmadıgım için dogrulayamıyorum yardımcı olur musunuz hesabıma kaç gündür giremiyorum

  Yanıtla
 2. twitter.com gecici sifre diyor.buda durduk yere nasil cikti anlamadm.lutfen yardm edin hicbisey anlamadim ya 🙁

  Yanıtla
 3. ooooooooffffff sikildim ve istediyim seyleei bolamadin twitter e kaydolmak istiyorum ama pin ne anlata bilirmisiniz arkadaslar
  LUTFEN

  Yanıtla
 4. twitter hesabima giriş yapamiyorm çünkü iptal ettirdiğim numaraya doğrulama kodu gidiyor yapabilecegm bir sey var mi?

  Yanıtla
 5. Benim telefonda (samsung s4 mini)
  Gizlilik güvenlik>hesaplar>güvenlik bölümünden giriyorum.ancak bu doğrulama için sms ücreti ödenir diyor. Bu her dogrulama smsi için yoksa sadece bir defa telefon numarasını dogrulatmak için mi?

  Yanıtla

Yorum yapın