Twitter’da Yeni DM Dönemi Başladı!

Twitter_DM_AyariTwitter’ın özel mesajlarını pek umursamıyor olsak da kullanıyoruz.  Çoğu kişinin direk mesajlardan haberi olmadığını bile düşünüyorum. Twitter’da biz Tweetlemeye devam ederken, diğer bir yandan DM mesaj diye tabir ettiğimiz özel mesaj gönderme sisteminde kısa bir süre önce yenilik yapıldı.

Önceden Twitter’da direk mesaj (DM) gönderebilmek için karşılıklı takipleşmek gerekiyordu. Yani ben seni takibe alacağım sen de beni takibe alacaksın ki, DM mesaj gönderebilelim. Takip etmediğimiz kişiler bize DM gönderemiyordu.

Şimdi ise, takipçilerinizden direk mesaj almak için takipleşmeye gerek kalmadı!

Takipçilerinizi takibe almadan size direk olarak mesaj gönderebilecek. Bunu aktif etmek için Twitter’da “Ayarlar” menüsü altından, sağ alt kısımdaki mesajlar bölümüne gelerek “herhangi bir takipçiden direk mesaj al” kutucuğunu işaretlemeniz gerekiyor. Kutucuğu işaretleyip, “Değişiklikleri kaydet” butonuna basarsanız, Twitter onay için sizden şifrenizi isteyecek. Şifrenizi girdiğiniz zaman işlem tamamlanıyor.

Artık sizi takip eden herkes, Onları takip etmenize gerek kalmadan size direk mesaj (özel mesaj) gönderebilir! 

Hadi takibe devam, bol spamlı günler dilerim :)

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)