Vargonen cVDS Hizmetini Başlattı.

Host işleri özelliklede biz blogger arkadaşlar için tam bir kabustur.  İnternet sayfanız ne kadar büyürse ne kadar çok hit alırsanız host masraflarınız da bu kadar artar. Özelliklede istatistikleriniz bir yandan yükselirken diğer bir yandan uygun maliyette iyi bir hosting firması aramaya başlarsınız.  Bu konu ile ilgili 2 yıl önce  “Blogerlerin kâbusu Hosting” başlıklı bir yazı yazmıştım.   Durum sadece bununla da kalmıyor. Sisteminize kurduğunuz CMS sistemler ve özelleştirmeleriniz sonucunda sunucuda (Safe Mod) bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Fakat birçok hosting şirketi bu tip durumlarda kullanıcılarına yüksek maliyet çıkartmakta ve teknik destek konusunda yetersiz kalmaktalar.

Sadece bununlada kalmaz. Aynı sıkıntıya özel internet projelerinizde, birden fazla domain barındırırken,  yüksek kapasitedeki dosyaları barındırırken ve yoğun iş yükü sağlayan internet çalışmalarınızda malesef ki karşı karşıya kalmaktasınız.

Peki ne yapacağız?

Ya kendi makinanıza sahip olacaksınız yada bir VDS hizmeti satın alacaksınız..!  Birçok kullanıcı host kısmında VPS’e geçiş yapsa da ileride yine karşısına birçok sorun çıkmaktadır.  VPS ile VDS arasındaki fark  birinde tek bir işletim sistemi diğerine her kullanıcıya ayrı bir işletim sistemi çalışıyor olmasıdır.  Kendi makinanıza sahipseniz istediğiniz gibi sistemi ayarlayabilir ve istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Vargonen Teknoloji cVDS ile müthiş bir hizmet sunuyor.

Vargonen yeni başlattığı kampanyasında cVDS hizmetleri ile kullanıcılara uygun fiyata özel sistemler sunmaya başladı. Teknolojik ihtiyaçlarımızın her geçen gün arttığı şu günlerde standart bir hosting hizmeti malesef ki yetersiz olarak kalmakta. Hele ki günümüz teknolojisinde yapılan internet projeleri için kaliteli ve sağlam bir sistem her geçen gün zorunluluğunu aksettirmekte.  Yüksek maliyetler ile karşımıza gelen host masraflarına Vargonen yeni bir alternatif sunuyor. Fiziksel ve kişisel sunucular ile paylaşımlı hosting paketleri arasında bir geçiş noktası olan VDS hizmeti tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Vargonen Teknoloji’nin cVDS sistemlerindeki en büyük avantaj sistem üzerinde bir disk arızası yada güç kesilmesi gibi bir sıkıntı ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.  Kendinize özel sanal sunucunuz fiziksel sistem üzerinde çalışan diğer sunuculardan bağımsız olarak restart edilebilir yada sistem yeniden kurulabilir.

Uygun fiyat ve kalite birarada..!

Dünyanın en çok tercih edilen EMC Clariion CX4 barındırma teknolojisi Vargonen ile Türkiye’de ilk olarak hizmete açılıyor. Sisteminizde herhangi bir kesinti olmadan disk eklenebilir yada disk çıkartılabilir. Sistem sürekli olarak online olacaktır.  En büyük sorunlarımızdan bir tanesi de host firmamızın bize mail atıp…

“Saat 15 ile 19 arasında bakım çalışmamız vardır. Bu saatler içerisinde sisteme erişemeyeceksiniz”

Uyarısı değil mi?  Hele ki bir internet projeniz varsa ve kullanıcılarınız internet sayfanıza girmeye çalıştığında karşılarına çalışmayan yada açılmayan bir Web sayfası gelmesi size büyük bir zarar verecektir.  Özelliklede kullanıcı kazanmaya çalıştığınız bir dönemde yada yatırım yapıp proje aktif ettiğiniz zaman host firmanızın sizi saatlerce bakım yüzünden offline bırakması..! Emin olun en kötü durumdur.

İşte Vargonen Teknoloji %99,999 uptime destekleyen ilk sism olan EMC Clariion ürünleri ile sizlere kaliteli hizmet sunuyor..!

Sunucularını biraz incelediğimde AMD İstanbul 6 çekirdek teknolojisine sahip olan Sun sunucular olması dikkatimi çekti. Tüm network altyapısı ise Cisco’nın Swich ve Brocade sistemleri ile donatılmış durumda.  cVDS ile sürekli online kalabilirsiniz, sistemin bir yerinde çıkan bir arıza yüzünden diğer noktalar etkilenmeden çalışmaya devam edebilir. Özelliklede Raid 10 mimarisi ile kurulan ve 120 diske dağıtılmış bir yedek sistemi ile çalıştığınızı unutmamanızı isterim. Sadece server içerisinde kalmıyor. Yedekli fiber bağlantılar, yedekli Swichler ve yedekli Controller ile veri kaybı, sistem kesintisi gibi bir sıkıntı yaşamazsınız..!

Detaylı bilgiye; www.vargonenvds.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak sosyal ağlarda şu adreslerden erişebilirsiniz:

Twitter: http://twitter.com/Vargonen

Friendfeed: http://friendfeed.com/vargonen

“Vargonen cVDS Hizmetini Başlattı.” üzerine bir yorum

Yorum yapın