Vista; Güvenlik Merkezi Hizmeti Başlatılamıyor.

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Microsoft Windows Vista işletim sistemindeki “Güvenlik Merkezi Hizmeti Başlatılamıyor” hatasından bahsedeceğim.   Aslında çözümü çok basit bir hata.  Sistem saatinin orada bilgisayarınızı açtığınız zaman çıkan bu hata iletisi  Vista’nın güvenlik birimlerinin çalışmadığını söylemektedir.  Kullanıcı durumun alehine işlememesi için vista tarafından uyarılır.

Bu uyarı balonunu tıkladığımız zaman Windows Güvenlik Merkezi karşımıza gelecektir.  Kapalı olarak gözüken hizmeti açmak istediğinizde yine aynı hata ile karşılaşabilirsiniz.

Çözüm :

Başlat menüsünden çalıştıra gelip  “services.msc” yazıyoruz ve entere basıyoruz.  Karşımıza Windows Vista’nın hizmetler arabirimi geliyor. Bu hizmetler içerisinde resimde gördüğünüz işlevleri gerçekleştiriyoruz.

vista_guvenlik_merkezi_hizmeti1. Hizmetler arasından güvenlik merkezini bulup çift tıklıyoruz.

2. Açılan pencerede başlangıç türü kısmını otomatik olarak seçiyoruz.

3. Uygula butonuna basıyoruz.

4. Başlat butonu aktif hale geliyor ve başlat butonuna basıyoruz.

5. Tamam yapıp pencereyi kapatıyoruz.

Artık devre dışı kalan Güvenlik Merkezi Hizmeti aktif hale geliyor.  Bilgisayarınızı her açtığınızda otomatik olarak servis başlayacak ve sistemi denetlemeye devam edecektir.

Sebep :

Açıkcası kesin bir sebep söyleyemeyeceğim. Çünkü neden kapandığı hakkında net bir araştırma yapmadım.  Fakat virüsler, trojanlar yada sisteme kurduğunuz bir program veyahut başlangıçtaki çalışan dosyaların girdilerinin silinmesi yada değiştirilmesi buna neden olabilir.

Hadi kolay gelsin.

“Vista; Güvenlik Merkezi Hizmeti Başlatılamıyor.” üzerine 31 yorum

 1. ya dediklerinizi uyguladım güvenlik merkezi açılıyor fakat pc yi kapatıp açtığımta tekrar aynı hatayı veriyor ne yapmalıyım cevap verirseniz sevinirim

  Cevapla
 2. Allah senden razı olsun sorunumu çözdüm:Bu olaya sebeb olan hadise reo uninstal ile program silmiştim galiba bundan olsa gerek diye düşünüyorum.

  Cevapla
 3. söylediğinizi yaptım açıldı ama birkaç saniye sonra geri kapanıyo. sistem geri yükleme yapacağım ama wiwndows güvenlik merkezi hizmetini aç diyor.

  Cevapla
 4. çözemeyen arkdaşlar combofix çalıştırsınlar…ama bütün proğramları(antivirüs bilhassa) kapatıp çalıştırın..bende çözdü…iyi günler

  Cevapla
 5. kardeş ben sizin yaptığınız bütün olayları anladım fakat hizmet menüsünü açtıktan sonra güvenlik merkezi sekmesi bende yok nereye gitmiş olabilir :)

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)