WhatsApp Business Uygulaması Geliyor!

WhatsApp Business Uygulaması küçük işletmeler için kullanıma açılıyor! WhatsApp, küçük işletmeler için ücretsiz Android uygulaması WhatsApp Business’ı kullanıma sunduğunu açıkladı. Kademeli olarak dünya genelinde sunulacak olan uygulama ülkemizde de ilerleyen günlerde Google Play mağazasında yerini alacak. Küçük işletmelerin müşterilerine daha kolay bir şekilde dönüş yapmasını, kişisel ve işle ilgili mesajlarını ayırabilmelerini sağlamaya odaklanan uygulama olarak karşımıza çıkacak.

WhatsApp Business Özellikleri

Whatsapp Businessİşletme Profilleri: Müşterilere, işletmenin tanıtımı, e-posta veya mağaza adresi ve web sitesi bağlantısı gibi bilgileri sağlıyor.

Mesajlaşma Araçları: İşletmeler, akıllı mesajlaşma araçları ile zamandan tasarruf edebiliyor. Bu araçlar arasında sıkça sorulan sorular için hızlı cevaplar, işletmeleri insanlara tanıtan karşılama mesajları ve meşgul olduğunuzda kullanılabilecek mesajlar yer alıyor.

Mesajlaşma İstatistikleri: Mesajların kaç tanesinin okunduğu gibi metrik veriler elde edilerek analiz yapılabiliyor.

WhatsApp Web: WhatsApp Business, masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabiliyor.

Hesap Türü: İşletmeler, “işletme hesabı” olarak listeleniyor ve bu sayede insanlar işletmeyle mesajlaştıklarını biliyor. Zaman içinde hesaptaki numarayla, işletme numarasının örtüştüğü teyit edilen kimi işletmelerin hesapları onaylı hesap olarak görünecek.

İnsanlar, yeni bir uygulama indirmelerine gerek kalmadan WhatsApp’i her zamanki gibi kullanmaya devam edebilecek. Aynı zamanda aldıkları mesajlar üzerinde kontrol sahibi olmaya da devam edecekler; dilerlerse işletme numaralarını da engelleyebilecek ve mesajları ‘spam’ olarak işaretleyebilecekler.

WhatsApp Business, insanlar ve işletmelerin daha hızlı ve basit bir şekilde iletişim kurmasını sağlayacak. Bugüne kadar işletmeler kişisel profiller üzerinden ilerlemekte ve WhatsApp hesaplarını konumlandırmaktaydılar. Öyle sanıyorum ki WhatsApp bunu dikkate alarak, küçük ve orta ölçekli işletmeler için WhatsApp Business uygulamasını karşımıza çıkardı. Bakalım, ne kadar verimli ve aktif olarak kullanılacak?

“WhatsApp Business Uygulaması Geliyor!” üzerine 2 yorum

 1. Mükemmel bir paylaşım olmuş. sitenizi severek takip ediyorum paylasimlariniz mukmel
  Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

  Cevapla
 2. Merhaba
  Benim sorunum aynı telefonda iki WhatsApp kullanma isteği ile başladı. Bu yuzden Busines programıni yukledim. Fakat 1 gün gibi bir süre sonra yaKsmalarim siliniyordu.
  Ben de çift hatlı telefonumda twins app de olan yerden ikinci WhatsApp i kurdum. Fakat onda da kisiler listesine ulaşamadım ve listedeki kişilerle sohbet ettiğimde de (onlardan bana mesaj gelerek yapılan) bu kişiler telefonun kişiler listesinde olduğu halde sadece telefon numaraları çıktı ve asla duzeltemedim.
  Ben çift hatlı telefonumda iki adet WhatsApp kullanmak istiyorum. Busines kullanmayı sevdim fakat mesajlar siliniyor. Bir çözümü var mı acaba ben bulamadım???

  Cevapla

Yorum yapın