Windows 7 İle Sürücü Aramaya Son..

windows-drivEvet yanlış duymadınız.  Windows 7 piyasaya öyle bir girdi ki kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak birçok özelliği ile dikkat çekiyor.  Windows 7’nin bu özelliklerinden biriside bilgisayar bileşenleriniz için sürücü aramayı ortadan kaldırması.

Driver aramaya son…

Artık driver siteleri ölecek dersem tam isabet olacaktır.  Windows 7 işletim sistemi kurulum sırasında tüm sürücüleri yüklüyor.  Eğer ki CD içerisinde mevcut bileşenlerinizin sürücüleri yoksa Windows Update üzerinden rahatlıkla sürücülerinizi kurabilmektesiniz.

Eğer Windows 7 kurduğunuzda sisteminizde tanınmayan bir sürücü varsa Başlat menüsünde arama kısmına “Windows Update” yazın ve Update programını çalıştırın.  Tüm güncellemeleri aldıktan sonra birde isteğe bağlı güncellemeleri yükleyiniz.

Genellikle sürücüler “İsteğe bağlı güncellemeler” arasına yerleştirilmekte.

Resimde de görebileceğiniz gibi Windows 7 için gerekli olan ve işletim sisteminin tanımadığı sürücüleri Windows update üzerinden çekip sisteme sürücüleri kurmakta.  Yani sadece sürücü aramıyor aynı zamanda sürücüyü sisteminize kurup aygıtın çalışabilmesini sağlayabiliyor.

Eğer bir sürücü çakışması yada problem olursa Windows 7 işletim sistemi sürücüyü devre dışı bırakarak sistemde oluşabilecek arızalarından önüne geçebilmekte. Windows 7 Ultimade son sürüm üzerinde yaptığım birçok testte Windows 7 ‘nin sürücü konusundaki başarısını kanıtladığını söyleyebilirim. %95 oranında sürücü desteği sağlayan Windows 7 işletim sistemi başarısını satışları ile kanıtlanıyor.

Şu sıralar XP ve Vista kullanıcılarının pazardaki paylarını kaybettikleride istatistiksel olarak ortada.  Bir yandan Windows 7 satışları artarken diğer bir yandan da XP ve Vista kullanıcıları Windows 7 ‘ye terfi ediyor. “

“Windows 7 İle Sürücü Aramaya Son..” üzerine bir yorum

  1. ben radeon 9000 serisi ekran kartları sürüsünü bulamadım
    şimdi diyebilirsiniz öyle bir ekran kartı kaldı mı diye, madem düşük sistem gereksinimi diyorsun starter diyorsun neden sürücüsünü çıkartmıyorsun

    Yanıtla

Yorum yapın