Windows 8 ISO Dosyasını İndirmek

Windows_8_iso_olusturmakWindows 8 veya Windows 8.1’in iso dosyasına ulaşamayan birçok kişi var. Özellikle de yeni nesil bilgisayarlarda gömülü gelen Windows işletim sistemi için bazen DVD ya da ISO dosyasına ihtiyacımız oluyor.

Peki Windows 8 için ISO dosyasını nasıl indireceğiz? Nereden bulacağız?

Elinizde bir legal ürün anahtarı olduktan sonra, Windows 8 ISO dosyasını rahatlıkla indirebilirsiniz.

Öncelikle Microsoft’un Upgrade Windows İnternet sayfasını açıyoruz. Bu sayfa içerisinde aşağıda “Install Windows 8.1” ve “Install Windows 8” butonları göreceksiniz. 

Windows_Upgrade_Web   Windows_8_indir

Hangi sürümü istiyorsak seçimimizi yapıyoruz. Ardından “WindowsSetupBox.exe” dosyası bilgisayarımıza indirilmeye başlıyor. Bilgisayarımıza indirdiğimiz bu dosyayı çalıştırıyoruz.

Windows_Urun_Anahtari   Windows_8_indirmeye_hazirlik

İleri butonuna bastığımız zaman ürünümüzü İnternet’ten indirmeye başlıyor. Bu işlem biraz uzun sürecektir. Eğer iyi bir İnternet bağlantınız yoksa, 3-4 saat bu işlem için beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Windows_8_iso_indiriliyor   Windows_8_iso_ortam

Yaklaşık olarak 3GB’lık Windows 8 ürününü indirdikten sonra karşımıza yukarıdaki pencerede olduğu gibi 3 seçenek çıkaracaktır. Bu seçenekler arasında “ortam oluşturarak yükle” seçeneğini işaretleyip devam ediyoruz.

Eğer bilgisayarınızda DVD sürücüsü yoksa, bir USB Flaş diske Windows 8 dosyalarını yazabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda bir DVD okuyucu varsa, DVD’yi seçerek yolumuza devam edebiliriz.

Windows_8_iso_olusturmak   Windows_8_iso_dosyasi

Karşımıza iki seçenek geliyor. Ben DVD sürücüsü kullanmak istediğim için ISO dosyası seçeneğini işaretledim. Bir Ultrabook sahibiyseniz ve DVD sürücünüz yoksa, USB Flaş sürücüsü seçeneği ile ilerlemenizi tavsiye ederim. 4 ya da 8GB’lık bir flaş diski bilgisayarınıza takarak işleme devam edebilirsiniz. Ya da benim gibi ISO seçeneğini seçerek, “Kaydet” butonuna basabilirsiniz.

Bundan sonra bilgisayarınız Windows 8 ISO dosyasını belirttiğiniz klasöre kayıt etmeye başlıyor. Birkaç dakika sonra bütün işlem tamamlanmış olacaktır.

Hadi kolay gelsin…

“Windows 8 ISO Dosyasını İndirmek” üzerine 8 yorum

 1. peki anahtarı olmayan ne yapacak? peki
  paramı ödeyecek?
  milletin parası bol mu?
  parasız olmuyor mu bunlar?
  cevaplarınızı bekliyorum

  Yanıtla
 2. değerli arkadaşlar bende sizin gibi pro değilim,ama sunu diyebilirim ben hem win8 i hemde 8.1 internetten indirdim iso dosyalarımı kendim yaptım her iki sistemi de kullanıyorum ayrıca KMSPİCO PRORGAMIYLADA lisans işlemini hallediyorum,yapamayanlar bana danışabilirler tşk ediyorum ilgilenenlere***

  Yanıtla
 3. ürün anahtarı satın aldım X79CG- felan gidiyor sonra yazdım bağlantı kurulamadı diyo internet var ama ?

  Yanıtla

Yorum yapın