Windows Live Services Özel Gösterim Daveti

Bu akşam Webrazzi’ye özel olarak Microsoft Türkiye tarafından organize edilen Windows Live Servisleri sunumuna katıldım.  Öncelikle davetlerinden dolayı Webrazzi’ye ve Microsoft’a teşekkürlerimi sunarak sözlerime başlamak isterim.

Emre Tok’un sunduğu Windows Live Servisleri sunumunda yeni Messenger’ı ve Live servislerinin yeni sürümlerini dinledim.  En çok dikkatimi çeken ise Photo Fuse özellikli Windows Live Photo Gallery servisi dikkatimi çekti. Bunun yanı sıra Messenger’ın yeni sürümünde farklı özelliklerle tanışacağımızı gördük.  Şuan için beta ve belirli kişilere sunulan bu servisler şu sıralarda yavaş yavaş aktif edilmeye başlayacak.

Yeni özellikleri ile dikkat çeken Windows Live servisleri epeyli hoşunuza gidecek. Birçok sosyal ağ ile entegre edilen Windows Live servislerini inceleme fırsatı sunan Microsoft ve Webrazzi’ye teşekkürlerimi sunarım.

“Windows Live Services Özel Gösterim Daveti” üzerine 3 yorum

  1. Windows Live Messenger gibi bir yazılımı yapanlara şaşıyorum.Tek işlevi karşı tarafa 2 satır yazı göndermek olan bi program için ne bu kasıntı.Yükle de yükle,alakasız 10 şey kur yanında,fazladan servisler aç msn space gibi.Bunları yaparken de yarısını reklam yap programın.Yok hani istatistiğe vurulsa en çok hata veren program da olabilir.Neden sadece messenger olarak kalmıyor ki.üstelik sürekli yaptığı protokol değişiklikleri muadillerinin görüntü ve ses aktarımını yapmasını oldukça zorlaştırıyor.Skype gibi bir yazılım varken kullanmak gereksiz gibi ama ülkemizde gereksiz bir popüleritesi olduğunu düşünüyorum.Skype ta p2p olayı,yazılanların kriptolanması,başkaları tarafından okunamaması gibi mükemmel artıları var Skype’ın.Kullanıyorum.

    Yanıtla
  2. Skype hotmailin Yanında ÇOok Çocukça Görüyorum Anlamsız Geliyor yani.. hotmail gibi büyük ve Gelişmiş Bir Server dururken Skypede neyin nesi :s

    Yanıtla
  3. Telefon faturalarını ucuzlatması açısından iyi bir girişim.Biraz karmaşık yapıya rağmen kullanılabilir nitelikte olduğunu sanıyorum

    Yanıtla

Yorum yapın