Windows XP Administrator Şifresini Kırmak – 2

Merhaba arkadaşlar bu gece sizlerden gelen bir istek üzerine bu makaleyi yayınlamak istedim XP Admin şifresini kırmak gelen sorular arasında biraz dikkatimi çekti. Daha önce Administrator hesabında şifre yoksa diğer kullanıcı hesaplarındaki şifreleri sıfırlamak için “Windows Şifresini Unuttunuz Ne yapacağım demeyin.” makalemde anlatmıştım. Şimdi ise sizlere biraz daha kapsamlı olarak Administrator hesabındaki şifreyi nasıl sıfırlayacağınızdan bahsedeceğim. Bu soruyu soran Cem Evrenos arkadaşa teşekkürlerimi iletirim ve şifreyi nasıl sıfırlayacağınızı anlatmaya başlayalım.

Öncelikle şifremizi sıfırlamak için bize [email protected] Password Changer isimli program gerekiyor. Öncelikle bu programı indirip sistemimize kurmamız lazım.

Programın web sayfası : http://www.password-changer.com

Programı indir : Download

Programı indirdikten sonra setup dosyasını kullanarak sistemimize kuruyoruz. Eğer Windows XP şifresini kıracaksanız bu ekrandaki yönergelerin hepsine ileri demeniz yeterli.

Eğer Windows Vista kullanıcısıysanız Windows Vista şifresini kırmak istiyorsanız. O zaman kurulum ekranları arasında aşağıdaki resimde gördüğünüz kutucuğu işaretleyip ileri diyerek devam ediniz. Windows Vista şifresi kırmayacaksanız Windows XP yada 2000 / Nt gibi bir sistemin şifresini kıracaksanız o zaman bunu işaretlemeden devam edebilirsiniz.

Sistemimize kurduktan sonra programı Başlat Tüm programlar arasında Bootable Floppy or USB Disk Creator seçerek çalıştırıyoruz.

Burada iki seçeneğimiz var

1. Seçenek

Bootable Floppy or USB Disk Creator ü çalıştırırsanız bir Floppy sürücüsü ile bir disket yardımı alacağız.

2. Seçenek

Bootable DOS CD-ROM Creator ‘ü çalıştırırsanız o zaman bir CD RW yada DVDRW birde boş bir CD kullanacağız.

Ben sizlere 1. Seçeneği kullanarak anlatacağım. Hemen hemen herkesin PC sinde bir Floppy ve bir boş disket vardır.

Bootable Floppy or USB Disk Creator çalıştırdıktan sonra karşımıza bir başlangıç disketi oluşturma ekranı geliyor.

Bu ekranda aşağıdaki resimdeki gibi kutucukları işaretleyip A:/ disk sürücümüze boş disketimizi taktıktan sonra START butonuna basıyoruz.

Start butonuna basında disketimizin içerisine bazı dosyalar atıyor bu dosyalar başlangıç disketi dosyalarıdır. Sistemimizi başlangıç disketi kullarak başlatacağız.

Dosyaların kopyalanmasını bekliyoruz.

Dosyalar kopyalandıktan sonra CLOSE butonuna basıp programı kapatıyoruz.

Şimdi disketimizin içerisini açıyoruz. Program DEMO olarak kullanıldığı için PWD_CHNG.EXE dosyasını içine atmayabilir.

C:\Program Files\Active Data Recovery Software\Active Password Changer Demo

Klasörü içerisindeki PWD_CHNG.EXE dosyasını disketimizin içerisine manuel de kopyalayabiliriz. Eğer ki bir başlangıç disketiniz varsa direkt içine PWD_CHNG.EXE dosyasını kopyalayın yeterli.

Bu işlemide yaptıktan sonra

Bilgisayarımızı Yeniden Başlat yapıyoruz.

Bios ekranı gelince Bios ekranından Boot bölümüne geliyoruz.

1. Boot Seçeneğine Floppy Disk i işaretliyoruz.

Sonra Bios tan SAVE Exit ile çıkıyoruz

Disketimiz takılı sistem açılıyor.

Açılırken Windows başlangıç Disketi olduğunu zaten fark edersiniz.

Açıldığı zaman komut satırına

A:/ Enter yapıyoruz.

Disketimizin içine girmiş olacağız. Disket içerisindeki

PWD_CHNG.EXE dosyasını çalıştırmak için

PWD_CHNG.EXE ENTER yapıyoruz.

Karşımıza seçenekler gelecek. Bu seçenekler arasından

1. Seçeneği seçip yani 1 yapıp ENTER yapıyoruz.

Bize Windows kurulu olan disk bölümünü soracaktır.

Win kurulu olan bölümümüzü seçip enter yapıyoruz.

Sistem şifrelerin saklı olduğu Windows Data dosyası olan SAM dosyalarını karşınıza çıkartacaktır. Kullanmak istediğimiz SAM dosyasını yani XP sam dosyasını seçip enter yapıyoruz.

Karşımıza yukarıdaki gibi bir ekran geliyor. Bu ekranda parolasını sıfırlamak istediğimiz kullanıcımızı seçiyoruz. Ben Admin hesabını seçiyorum. Siz hangi şifreyi kırmak isterseniz onu seçiyorsunuz.

şimdiki ekranda bize şifre seçeneklerini soruyor.

Would you like to Reset this User’s password? [ ]

işaretliyoruz yadayukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi Clear Password işaretleyip Y deyip enter ile işi bitiriyoruz.

Şimdi sisteminizden disketi çıkartın ve CTRL + ALT + DEL kombinasyonları ile sistemi yeniden başlatın Bios ekranından Boot seçeneğini tekrar eski haline getirmeyi unutmayın.

Artık Windows Şifresi resetlendi.

Şifresi temiz bir windows önünüze gelecektir.

Hadi kolay gelsin…!

“Windows XP Administrator Şifresini Kırmak – 2” üzerine 74 yorum

 1. bu kadar ugrasmaya gerek yok kardes guvenblı moddan gırıs yAParak kuollancı hesaplarından sıfereyı degıstıre bılır kaldırabılırsın

  Cevapla
 2. mngy_007 ;

  Peki administrator hesabına şifre koymuşsam ne yapacaksın ? Bu yazı Tüm Accountlar şifreli ise kırmak için sizin söylediğiniz Administrator hesabında şifre yoksa işe yarar..!

  sereflikatil ;

  Haklısın demo orjinali lisanslı burada Crack, Hack yada Serial vermiyoruz. Bu yüzden demo linki koydum.

  Cevapla
 3. Dostum evet allah razı olsun koymussun ama demo yazılımı indirip kurduğumda ve dediğin adımları takip ettiğimizde o vista olan için kiliklemek gerektiğimiz kutucuğu klikletmiyor. 3.5 proyu satın alman gerekli diyor..Bu durumda ne yapmak gerek satın alalım mı? :) Bunun da bir inca noktası varsa lutfen bizimle paylaşırmısın. Saygılar.

  Cevapla
 4. safaki ;

  Lisans almanız gerekiyor. İnce bir noktadan kastınız hack crack yada serial ise malesef. İllegal işlere girmiyorum. Hack , crack yada serial vermiyorum.

  Cevapla
 5. Arkadaşım verdiğin programı kurmak için yetki değiliz ki administer girişli olmadığımız için nasıl kuracağız o proyu bu konuda bir fikrin var mı? :\

  Cevapla
 6. Programı kurarken hata veriyor ..herhangi bir administer accountu ile giriş yapın ve devam edin ..yetkiniz yok diye :|

  Cevapla
 7. user34 ;

  Boot olayı için programı başka bir PC ye kurabilir orada CD yada disket oluşturabilirsiniz. Hem Programı kurmuyorsunuz ki. Kurmadan işlem yapabilirsiniz. Bir Boot diskine dosyayı kopyalayıpda yapabilirsiniz.

  Cevapla
 8. Abi herşeyi dediğin gibi yaptım fakat sonuna gelince demo versiyon olduğu için kısıtlama var diyor ve olmuyor :(
  Orjini özelden paylaşma ihtimalin nedir? :\ Yada garanti bir yol?

  Cevapla
 9. eğer bu şifre administrator hesabındaysa o programı nasıl kurmayı düşünüyosun kardeş.. normalde programa falan gerek yok zaten.. saçma sapan bi ton uğraşa gerek yok yani!

  Cevapla
 10. :D yaw herkez biseyler yazmış konuyu aaçan arkadaşta kendini tam ifade edememis yani demek istediğim adam demo veririm dio madem zor bir ise girdiniz sizde gidin fullunu arastırın be kardesim siz bunları dusunemiosanız iki kere hızlı hızlı ALT+F4 tuşlarına basın burası size göre değil msn ye takılmaya devam….
  konuyu açan arkadaşım benim daha önemli bi sorunum var ben ne program kurabilirim nede boot edip yükleyebilirim benim bu makinadan şifreyi almam lazım bişeyler kuurup değiştirmek değil eğer bu konuda yardımım dokunur diyosan [email protected] bu adrese mail atarsan çok sevinirim..

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)