Windows XP Administrator Şifresini Kırmak – 2

Merhaba arkadaşlar bu gece sizlerden gelen bir istek üzerine bu makaleyi yayınlamak istedim XP Admin şifresini kırmak gelen sorular arasında biraz dikkatimi çekti. Daha önce Administrator hesabında şifre yoksa diğer kullanıcı hesaplarındaki şifreleri sıfırlamak için “Windows Şifresini Unuttunuz Ne yapacağım demeyin.” makalemde anlatmıştım. Şimdi ise sizlere biraz daha kapsamlı olarak Administrator hesabındaki şifreyi nasıl sıfırlayacağınızdan bahsedeceğim. Bu soruyu soran Cem Evrenos arkadaşa teşekkürlerimi iletirim ve şifreyi nasıl sıfırlayacağınızı anlatmaya başlayalım.

Öncelikle şifremizi sıfırlamak için bize [email protected] Password Changer isimli program gerekiyor. Öncelikle bu programı indirip sistemimize kurmamız lazım.

Programın web sayfası : http://www.password-changer.com

Programı indir : Download

Programı indirdikten sonra setup dosyasını kullanarak sistemimize kuruyoruz. Eğer Windows XP şifresini kıracaksanız bu ekrandaki yönergelerin hepsine ileri demeniz yeterli.

Eğer Windows Vista kullanıcısıysanız Windows Vista şifresini kırmak istiyorsanız. O zaman kurulum ekranları arasında aşağıdaki resimde gördüğünüz kutucuğu işaretleyip ileri diyerek devam ediniz. Windows Vista şifresi kırmayacaksanız Windows XP yada 2000 / Nt gibi bir sistemin şifresini kıracaksanız o zaman bunu işaretlemeden devam edebilirsiniz.

Sistemimize kurduktan sonra programı Başlat Tüm programlar arasında Bootable Floppy or USB Disk Creator seçerek çalıştırıyoruz.

Burada iki seçeneğimiz var

1. Seçenek

Bootable Floppy or USB Disk Creator ü çalıştırırsanız bir Floppy sürücüsü ile bir disket yardımı alacağız.

2. Seçenek

Bootable DOS CD-ROM Creator ‘ü çalıştırırsanız o zaman bir CD RW yada DVDRW birde boş bir CD kullanacağız.

Ben sizlere 1. Seçeneği kullanarak anlatacağım. Hemen hemen herkesin PC sinde bir Floppy ve bir boş disket vardır.

Bootable Floppy or USB Disk Creator çalıştırdıktan sonra karşımıza bir başlangıç disketi oluşturma ekranı geliyor.

Bu ekranda aşağıdaki resimdeki gibi kutucukları işaretleyip A:/ disk sürücümüze boş disketimizi taktıktan sonra START butonuna basıyoruz.

Start butonuna basında disketimizin içerisine bazı dosyalar atıyor bu dosyalar başlangıç disketi dosyalarıdır. Sistemimizi başlangıç disketi kullarak başlatacağız.

Dosyaların kopyalanmasını bekliyoruz.

Dosyalar kopyalandıktan sonra CLOSE butonuna basıp programı kapatıyoruz.

Şimdi disketimizin içerisini açıyoruz. Program DEMO olarak kullanıldığı için PWD_CHNG.EXE dosyasını içine atmayabilir.

C:\Program Files\Active Data Recovery Software\Active Password Changer Demo

Klasörü içerisindeki PWD_CHNG.EXE dosyasını disketimizin içerisine manuel de kopyalayabiliriz. Eğer ki bir başlangıç disketiniz varsa direkt içine PWD_CHNG.EXE dosyasını kopyalayın yeterli.

Bu işlemide yaptıktan sonra

Bilgisayarımızı Yeniden Başlat yapıyoruz.

Bios ekranı gelince Bios ekranından Boot bölümüne geliyoruz.

1. Boot Seçeneğine Floppy Disk i işaretliyoruz.

Sonra Bios tan SAVE Exit ile çıkıyoruz

Disketimiz takılı sistem açılıyor.

Açılırken Windows başlangıç Disketi olduğunu zaten fark edersiniz.

Açıldığı zaman komut satırına

A:/ Enter yapıyoruz.

Disketimizin içine girmiş olacağız. Disket içerisindeki

PWD_CHNG.EXE dosyasını çalıştırmak için

PWD_CHNG.EXE ENTER yapıyoruz.

Karşımıza seçenekler gelecek. Bu seçenekler arasından

1. Seçeneği seçip yani 1 yapıp ENTER yapıyoruz.

Bize Windows kurulu olan disk bölümünü soracaktır.

Win kurulu olan bölümümüzü seçip enter yapıyoruz.

Sistem şifrelerin saklı olduğu Windows Data dosyası olan SAM dosyalarını karşınıza çıkartacaktır. Kullanmak istediğimiz SAM dosyasını yani XP sam dosyasını seçip enter yapıyoruz.

Karşımıza yukarıdaki gibi bir ekran geliyor. Bu ekranda parolasını sıfırlamak istediğimiz kullanıcımızı seçiyoruz. Ben Admin hesabını seçiyorum. Siz hangi şifreyi kırmak isterseniz onu seçiyorsunuz.

şimdiki ekranda bize şifre seçeneklerini soruyor.

Would you like to Reset this User’s password? [ ]

işaretliyoruz yadayukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi Clear Password işaretleyip Y deyip enter ile işi bitiriyoruz.

Şimdi sisteminizden disketi çıkartın ve CTRL + ALT + DEL kombinasyonları ile sistemi yeniden başlatın Bios ekranından Boot seçeneğini tekrar eski haline getirmeyi unutmayın.

Artık Windows Şifresi resetlendi.

Şifresi temiz bir windows önünüze gelecektir.

Hadi kolay gelsin…!

“Windows XP Administrator Şifresini Kırmak – 2” üzerine 74 yorum

 1. @sabri
  windows xp …………. programını ındırıp yukle dostum orjınal yapacaktır o yazıda kalkacaktırrr

  Cevapla
 2. ıyı gunler benm msnnem psye kaydedıo ve evde sadece benmkını kaydedıo napmam lazım bana bılgı verrsenz cok ıyı olur sımdıden saolunn ıyı gunler

  Cevapla
 3. ya güzel anlatmışsn ama bn bnları yapamam admin şifresini kırmaq istiyorum bnn daha basit bi yolu yoq mu şöle direq şifrei yok eden felan lütfen yrdmcı olun

  Cevapla
 4. kardeş yönetici deiliz şifreyi bilmiyoz e yönetici den kurmayı istior ama yine de emeğe saygı neyse onuda bi yolunu bulup girdirecez her kimse artık programı farklı çalıştırım yöneticiyi seçicez sonrada ‘bi baksana su parolanı suraya qirermisin die’ rica edecez kabul ederse ???

  Cevapla
 5. yha tmm da bn şifremi unuttum ve burdan anladıgım kadaryla daha onceden bu programın pcde yulu olması gerekıyor sanırım eger yuklu degılse nasıl kıracagımz konusunda bı bılgısı olan varsa [email protected] ekleyıp bnmle paylaşırsa cok sevınırım

  Cevapla
 6. çok güzel anlatmışsınız elinize sağlık ama demo sürümüyle şifre sıfırlamıo bu sorunuda çözerseniz sevinirm

  Cevapla
 7. mangy_007 :
  bu kadar ugrasmaya gerek yok kardes guvenblı moddan gırıs yAParak kuollancı hesaplarından sıfereyı degıstıre bılır kaldırabılırsın

  bu arkadas cokk zekii :D arkadasım senin dediğin kullanıcı hesabındaki şifreyi kaldırır adamın baslıgına bak bi ”Administrator Şifresini Kırmak ” adı üstünde administrator patrondan bahsediyoruz yanii :D güzel paylasım ama demo oldugundan bende yapamadım neyse full bulursam yapcam tesekkürler….

  Cevapla
 8. arkadaslar ben buldum full sürümü ve koyduğum şifreyi sorunsuz kırdım ‘y’ basınca kırmızı değil mavi oluyo artık hehe isteyenlere prg. atabilirim “Mail adresiniz silinmiştir. İllegal içerik dağıtmıyoruz..!” adresine mail atabilirsiniz yada google a [email protected] Password Changer full yazarsanız gelio hadi kolay gele….

  Cevapla
 9. ya bizim aileden biri başka bir hesap açmış bizim diğer kullandığımız hesabı açamıyoruz ne yapmalıyız?

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)