Windows XP Administrator Şifresini Kırmak – 2

Merhaba arkadaşlar bu gece sizlerden gelen bir istek üzerine bu makaleyi yayınlamak istedim XP Admin şifresini kırmak gelen sorular arasında biraz dikkatimi çekti. Daha önce Administrator hesabında şifre yoksa diğer kullanıcı hesaplarındaki şifreleri sıfırlamak için “Windows Şifresini Unuttunuz Ne yapacağım demeyin.” makalemde anlatmıştım. Şimdi ise sizlere biraz daha kapsamlı olarak Administrator hesabındaki şifreyi nasıl sıfırlayacağınızdan bahsedeceğim. Bu soruyu soran Cem Evrenos arkadaşa teşekkürlerimi iletirim ve şifreyi nasıl sıfırlayacağınızı anlatmaya başlayalım.

Öncelikle şifremizi sıfırlamak için bize Active@ Password Changer isimli program gerekiyor. Öncelikle bu programı indirip sistemimize kurmamız lazım.

Programın web sayfası : http://www.password-changer.com

Programı indir : Download

Programı indirdikten sonra setup dosyasını kullanarak sistemimize kuruyoruz. Eğer Windows XP şifresini kıracaksanız bu ekrandaki yönergelerin hepsine ileri demeniz yeterli.

Eğer Windows Vista kullanıcısıysanız Windows Vista şifresini kırmak istiyorsanız. O zaman kurulum ekranları arasında aşağıdaki resimde gördüğünüz kutucuğu işaretleyip ileri diyerek devam ediniz. Windows Vista şifresi kırmayacaksanız Windows XP yada 2000 / Nt gibi bir sistemin şifresini kıracaksanız o zaman bunu işaretlemeden devam edebilirsiniz.

Sistemimize kurduktan sonra programı Başlat Tüm programlar arasında Bootable Floppy or USB Disk Creator seçerek çalıştırıyoruz.

Burada iki seçeneğimiz var

1. Seçenek

Bootable Floppy or USB Disk Creator ü çalıştırırsanız bir Floppy sürücüsü ile bir disket yardımı alacağız.

2. Seçenek

Bootable DOS CD-ROM Creator ‘ü çalıştırırsanız o zaman bir CD RW yada DVDRW birde boş bir CD kullanacağız.

Ben sizlere 1. Seçeneği kullanarak anlatacağım. Hemen hemen herkesin PC sinde bir Floppy ve bir boş disket vardır.

Bootable Floppy or USB Disk Creator çalıştırdıktan sonra karşımıza bir başlangıç disketi oluşturma ekranı geliyor.

Bu ekranda aşağıdaki resimdeki gibi kutucukları işaretleyip A:/ disk sürücümüze boş disketimizi taktıktan sonra START butonuna basıyoruz.

Start butonuna basında disketimizin içerisine bazı dosyalar atıyor bu dosyalar başlangıç disketi dosyalarıdır. Sistemimizi başlangıç disketi kullarak başlatacağız.

Dosyaların kopyalanmasını bekliyoruz.

Dosyalar kopyalandıktan sonra CLOSE butonuna basıp programı kapatıyoruz.

Şimdi disketimizin içerisini açıyoruz. Program DEMO olarak kullanıldığı için PWD_CHNG.EXE dosyasını içine atmayabilir.

C:\Program Files\Active Data Recovery Software\Active Password Changer Demo

Klasörü içerisindeki PWD_CHNG.EXE dosyasını disketimizin içerisine manuel de kopyalayabiliriz. Eğer ki bir başlangıç disketiniz varsa direkt içine PWD_CHNG.EXE dosyasını kopyalayın yeterli.

Bu işlemide yaptıktan sonra

Bilgisayarımızı Yeniden Başlat yapıyoruz.

Bios ekranı gelince Bios ekranından Boot bölümüne geliyoruz.

1. Boot Seçeneğine Floppy Disk i işaretliyoruz.

Sonra Bios tan SAVE Exit ile çıkıyoruz

Disketimiz takılı sistem açılıyor.

Açılırken Windows başlangıç Disketi olduğunu zaten fark edersiniz.

Açıldığı zaman komut satırına

A:/ Enter yapıyoruz.

Disketimizin içine girmiş olacağız. Disket içerisindeki

PWD_CHNG.EXE dosyasını çalıştırmak için

PWD_CHNG.EXE ENTER yapıyoruz.

Karşımıza seçenekler gelecek. Bu seçenekler arasından

1. Seçeneği seçip yani 1 yapıp ENTER yapıyoruz.

Bize Windows kurulu olan disk bölümünü soracaktır.

Win kurulu olan bölümümüzü seçip enter yapıyoruz.

Sistem şifrelerin saklı olduğu Windows Data dosyası olan SAM dosyalarını karşınıza çıkartacaktır. Kullanmak istediğimiz SAM dosyasını yani XP sam dosyasını seçip enter yapıyoruz.

Karşımıza yukarıdaki gibi bir ekran geliyor. Bu ekranda parolasını sıfırlamak istediğimiz kullanıcımızı seçiyoruz. Ben Admin hesabını seçiyorum. Siz hangi şifreyi kırmak isterseniz onu seçiyorsunuz.

şimdiki ekranda bize şifre seçeneklerini soruyor.

Would you like to Reset this User’s password? [ ]

işaretliyoruz yadayukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi Clear Password işaretleyip Y deyip enter ile işi bitiriyoruz.

Şimdi sisteminizden disketi çıkartın ve CTRL + ALT + DEL kombinasyonları ile sistemi yeniden başlatın Bios ekranından Boot seçeneğini tekrar eski haline getirmeyi unutmayın.

Artık Windows Şifresi resetlendi.

Şifresi temiz bir windows önünüze gelecektir.

Hadi kolay gelsin…!

“Windows XP Administrator Şifresini Kırmak – 2” üzerine 74 yorum

 1. bu kadar ugrasmaya gerek yok kardes guvenblı moddan gırıs yAParak kuollancı hesaplarından sıfereyı degıstıre bılır kaldırabılırsın

  Cevapla
 2. mngy_007 ;

  Peki administrator hesabına şifre koymuşsam ne yapacaksın ? Bu yazı Tüm Accountlar şifreli ise kırmak için sizin söylediğiniz Administrator hesabında şifre yoksa işe yarar..!

  sereflikatil ;

  Haklısın demo orjinali lisanslı burada Crack, Hack yada Serial vermiyoruz. Bu yüzden demo linki koydum.

  Cevapla
 3. Dostum evet allah razı olsun koymussun ama demo yazılımı indirip kurduğumda ve dediğin adımları takip ettiğimizde o vista olan için kiliklemek gerektiğimiz kutucuğu klikletmiyor. 3.5 proyu satın alman gerekli diyor..Bu durumda ne yapmak gerek satın alalım mı? 🙂 Bunun da bir inca noktası varsa lutfen bizimle paylaşırmısın. Saygılar.

  Cevapla
 4. safaki ;

  Lisans almanız gerekiyor. İnce bir noktadan kastınız hack crack yada serial ise malesef. İllegal işlere girmiyorum. Hack , crack yada serial vermiyorum.

  Cevapla
 5. Arkadaşım verdiğin programı kurmak için yetki değiliz ki administer girişli olmadığımız için nasıl kuracağız o proyu bu konuda bir fikrin var mı? :\

  Cevapla
 6. Programı kurarken hata veriyor ..herhangi bir administer accountu ile giriş yapın ve devam edin ..yetkiniz yok diye 😐

  Cevapla
 7. user34 ;

  Boot olayı için programı başka bir PC ye kurabilir orada CD yada disket oluşturabilirsiniz. Hem Programı kurmuyorsunuz ki. Kurmadan işlem yapabilirsiniz. Bir Boot diskine dosyayı kopyalayıpda yapabilirsiniz.

  Cevapla
 8. Abi herşeyi dediğin gibi yaptım fakat sonuna gelince demo versiyon olduğu için kısıtlama var diyor ve olmuyor 🙁
  Orjini özelden paylaşma ihtimalin nedir? :\ Yada garanti bir yol?

  Cevapla
 9. eğer bu şifre administrator hesabındaysa o programı nasıl kurmayı düşünüyosun kardeş.. normalde programa falan gerek yok zaten.. saçma sapan bi ton uğraşa gerek yok yani!

  Cevapla
 10. 😀 yaw herkez biseyler yazmış konuyu aaçan arkadaşta kendini tam ifade edememis yani demek istediğim adam demo veririm dio madem zor bir ise girdiniz sizde gidin fullunu arastırın be kardesim siz bunları dusunemiosanız iki kere hızlı hızlı ALT+F4 tuşlarına basın burası size göre değil msn ye takılmaya devam….
  konuyu açan arkadaşım benim daha önemli bi sorunum var ben ne program kurabilirim nede boot edip yükleyebilirim benim bu makinadan şifreyi almam lazım bişeyler kuurup değiştirmek değil eğer bu konuda yardımım dokunur diyosan [email protected] bu adrese mail atarsan çok sevinirim..

  Cevapla
 11. merhaba ,arkadaslar admin şifresi konulmus bilgisayarlar genellikle kullanıcı kısıtlamalıdır,yanı bız kullanıcı olarak oturumu actıgımızda admin şifresi oldugu için bize bu programları kurmaya ızın vermeyecektır.bu nasıl olacak pekı

  Cevapla
 12. hocam normal kullanıcı şifresini bilmeyen adam,
  1. windows u açamaz.
  2. bu programı kuramaz.
  3. işlem başarısız.
  yani;

  Cevapla
 13. yha bnde bilgisayar açılmıo ki nsl girip bunları yapım
  bilgisayar açılmadan şifre soruo şifreyi bilmiyorum bunun için söylenilenleri yaptım ama olmadı örneğin arkadslar bizzat kendim denedim bunu şimdi bi bilgisayara oturdunuz actıgında windows sizden sifre istio sizin yapacagınız sudur ctrl+alt+del tuslarına basın sonra kücük bi ekran cıkcak kullanıcı yerindeki ismi siln ve sunu yazın Administrator
  bunu yazdıktan sonra sifre bölumune bişi yazmadıan enterleyın pc ye girdiniz şimdi yapcagınız olay baslat>denetim masası>kullanıcı hesapları bu yolu takıp ettıgınızde orda iki kullanıcı hesabı olcak birisinde administrator yazcak ikincisinde bi kullanıcı adı o kullanıcı adı yazana tıklıorus seceneklerden parolayı kaldır veya degiştir diorus size eski parolayı sormadan kaldırır veya degiştirir sonra pcyi yeniden baslatın size hiç bişi sormadan windowsu acar

  alıntı degildir verildiyse özür dilerim

  not: kullanıcı admine şifre koyduysa giremezsiniz ordada şifre ister BUNU VE Dostum ben xp için soylüyorum bilmem vistada geçerlimi
  yeninden başlarken sürekli f8 bas ve önüne gelen ekranda güvenli mod aç
  biraz bekle administrator hesabı gelecek onu aç( gelen ekrana evet de sitem geri yükleme için bişe gelmese sorun yok ) ve denetim masasına gir ordan unuttuğun kullacının parolasını kaldır yeniden başlat bu kadar
  BUNU YAPTIM AMA HİÇBİR İŞE YARAMADI NOLUR BANA Bİ ÇARE BULUN BİLGİSAYARIMI AÇAMIYORUM YHAA

  Cevapla
 14. zaten başka bilgisayarda disket yada flash disk yada cd hazırlayarak diğer bilgisayarı bu kullanılan disk ile açacaksınız ancak anlamadığım konu ben cracklı indirdim düzgün çalışıo fakat vista seçeneği yok demo indirdim ondada demo die vistaya izin vermio bilgisi olan paylaşsın

  Cevapla
 15. merhaba ,arkadaslar admin şifresi konulmus bilgisayarlar genellikle kullanıcı kısıtlamalıdır,yanı bız kullanıcı olarak oturumu actıgımızda admin şifresi oldugu için bize bu programları kurmaya ızın vermeyecektır.bu nasıl olacak pekı
  66 vatan 82 mekan
  Ocak 11th, 2009 20:39Cevapla | Alıntı | #3 saol kardeşşşşş eline sağlıkkkkkkkkk
  Ali Haydar
  Ocak 30th, 2009 19:53Cevapla | Alıntı | #4 hocam normal kullanıcı şifresini bilmeyen adam,
  1. windows u açamaz.
  2. bu programı kuramaz.
  3. işlem başarısız.
  yani;
  tuğçenur çetin
  Ocak 30th, 2009 20:54Cevapla | Alıntı | #5 yha bnde bilgisayar açılmıo ki nsl girip bunları yapım
  bilgisayar açılmadan şifre soruo şifreyi bilmiyorum bunun için söylenilenleri yaptım ama olmadı örneğin arkadslar bizzat kendim denedim bunu şimdi bi bilgisayara oturdunuz actıgında windows sizden sifre istio sizin yapacagınız sudur ctrl+alt+del tuslarına basın sonra kücük bi ekran cıkcak kullanıcı yerindeki ismi siln ve sunu yazın Administrator
  bunu yazdıktan sonra sifre bölumune bişi yazmadıan enterleyın pc ye girdiniz şimdi yapcagınız olay baslat>denetim masası>kullanıcı hesapları bu yolu takıp ettıgınızde orda iki kullanıcı hesabı olcak birisinde administrator yazcak ikincisinde bi kullanıcı adı o kullanıcı adı yazana tıklıorus seceneklerden parolayı kaldır veya degiştir diorus size eski parolayı sormadan kaldırır veya degiştirir sonra pcyi yeniden baslatın size hiç bişi sormadan windowsu acar
  alıntı degildir verildiyse özür dilerim
  not: kullanıcı admine şifre koyduysa giremezsiniz ordada şifre ister BUNU VE Dostum ben xp için soylüyorum bilmem vistada geçerlimi
  yeninden başlarken sürekli f8 bas ve önüne gelen ekranda güvenli mod aç
  biraz bekle administrator hesabı gelecek onu aç( gelen ekrana evet de sitem geri yükleme için bişe gelmese sorun yok ) ve denetim masasına gir ordan unuttuğun kullacının parolasını kaldır yeniden başlat bu kadar
  BUNU YAPTIM AMA HİÇBİR İŞE YARAMADI NOLUR BANA Bİ ÇARE BULUN BİLGİSAYARIMI AÇAMIYORUM YHAA
  pckolik
  Şubat 2nd, 2009 01:23Cevapla | Alıntı | #6 zaten başka bilgisayarda disket yada flash disk yada cd hazırlayarak diğer bilgisayarı bu kullanılan disk ile açacaksınız ancak anlamadığım konu ben cracklı indirdim düzgün çalışıo fakat vista seçeneği yok demo indirdim ondada demo die vistaya izin vermio bilgisi olan paylaşsın
  SAGoPa
  Şubat 6th, 2009 17:49Cevapla | Alıntı | #7 Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
  yaw arkadaş adam windoowsu açamıyo nasıl yapcak işlemi cvp verin
  SAGoPa
  Şubat 6th, 2009 17:50Cevapla | Alıntı | #8 Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
  aşk
  SAGoPa
  Şubat 6th, 2009 17:51Cevapla | Alıntı | #9 Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
  nasıl olcak

  Cevapla
 16. arkadaşlar, etrafınızda geçici bir süre için bilgisayarını sizin kullanmanıza izin verecek birisi varsa onun bilgisayarında bu işlemleri yapıp kendi bilgisayarınızda uygulamayı yapabilirsiniz. izin veren yoksa, internet kafelerde de yapabilirsiniz.
  yalnız, bilgisayar başlatılırken de güvenli modda başlatırsanız. windows başladıktan sonra denetim masasından kullanıcı hesapları seçeneğini tıklatıp ordan da yeni hesap oluştur diyerek bilgisayar başlangıcında ikinci bir kullanıcı atayabilirsiniz. bilgisayarı bu yeni hesapla açmayı da deneyebilirsiniz

  Cevapla
 17. yahu kardeş.bilgisayarda disket girişi yok.Ben burda disketsiz bu işlemi nasıl yaparım.ÇOK ACİL CEVAP BEKLİYORUMM!!!!

  Cevapla
 18. arkadaşım biostan boot sürücüsünü disket seçin demiş, fakat biosu açmaya kalktığınızda da şifre soran bi yer çıkarsa karşınıza onun çözümü de anakart üzerinde bulunan bios pilini söküp takmak olacaktır.bunu yaptığınızda bios ayarlarından eser kalmaz, şifresiz hale gelir biosunuz, windows değil.

  Cevapla
 19. ya arkadaşlar böyle saçmalık olurmu ya ben adama kullanıcı sifremi unttum diyorum adam daha bu programı bilgisayara kur diyor ben pc yi açamiyorumki kurayim haklı degilmiyim arkadaşlar

  Cevapla
 20. @sabri
  windows xp …………. programını ındırıp yukle dostum orjınal yapacaktır o yazıda kalkacaktırrr

  Cevapla
 21. ıyı gunler benm msnnem psye kaydedıo ve evde sadece benmkını kaydedıo napmam lazım bana bılgı verrsenz cok ıyı olur sımdıden saolunn ıyı gunler

  Cevapla
 22. ya güzel anlatmışsn ama bn bnları yapamam admin şifresini kırmaq istiyorum bnn daha basit bi yolu yoq mu şöle direq şifrei yok eden felan lütfen yrdmcı olun

  Cevapla
 23. kardeş yönetici deiliz şifreyi bilmiyoz e yönetici den kurmayı istior ama yine de emeğe saygı neyse onuda bi yolunu bulup girdirecez her kimse artık programı farklı çalıştırım yöneticiyi seçicez sonrada ‘bi baksana su parolanı suraya qirermisin die’ rica edecez kabul ederse ???

  Cevapla
 24. yha tmm da bn şifremi unuttum ve burdan anladıgım kadaryla daha onceden bu programın pcde yulu olması gerekıyor sanırım eger yuklu degılse nasıl kıracagımz konusunda bı bılgısı olan varsa [email protected] ekleyıp bnmle paylaşırsa cok sevınırım

  Cevapla
 25. çok güzel anlatmışsınız elinize sağlık ama demo sürümüyle şifre sıfırlamıo bu sorunuda çözerseniz sevinirm

  Cevapla
 26. mangy_007 :
  bu kadar ugrasmaya gerek yok kardes guvenblı moddan gırıs yAParak kuollancı hesaplarından sıfereyı degıstıre bılır kaldırabılırsın

  bu arkadas cokk zekii 😀 arkadasım senin dediğin kullanıcı hesabındaki şifreyi kaldırır adamın baslıgına bak bi ”Administrator Şifresini Kırmak ” adı üstünde administrator patrondan bahsediyoruz yanii 😀 güzel paylasım ama demo oldugundan bende yapamadım neyse full bulursam yapcam tesekkürler….

  Cevapla
 27. arkadaslar ben buldum full sürümü ve koyduğum şifreyi sorunsuz kırdım ‘y’ basınca kırmızı değil mavi oluyo artık hehe isteyenlere prg. atabilirim “Mail adresiniz silinmiştir. İllegal içerik dağıtmıyoruz..!” adresine mail atabilirsiniz yada google a Active@ Password Changer full yazarsanız gelio hadi kolay gele….

  Cevapla
 28. ya bizim aileden biri başka bir hesap açmış bizim diğer kullandığımız hesabı açamıyoruz ne yapmalıyız?

  Cevapla
 29. iide snn anlattıgın olayı yapmamz için sıfreyı unutmadan once programı kurmamz lazım deıl mı şifreyı unuttuktan sonra yukleme yapamayız nede olsa

  Cevapla
 30. Kardes emegine sağlık bişeler yapmaya çalışmışşsın ama artık floppy devri kalktı adam floppy bulamazsa ne yapacak sen kendine bi güncelleme yap windows 7 yükle kendine :))))

  Cevapla
 31. 2007 de yazılmış bi konuya git bi windows 7 yükle diyen zihniyet ancak bu kadar emeğe saygı gösterir..

  Cevapla
 32. ya bu resımde demo dııl werdıgınız downloadda demo we sılınmıo bn flasha attım
  o yerlere geldım ama yok sılınmıo resetleme yok ama flassta calısıo bu ve bn vistanın kını resetleme ıstıyorum yardımcı olursanız sewınırım

  Cevapla
 33. arkadaşlar bilgisayarınızı 3 defa yeniden başlatın düğmeye basarak sonra orada güvenli mod deyi bir yazı gelecektir onun üstüne gelip enter e basın biraz bekleyin sonra bilgisayarınız şifresiz açılacaktır bu programlarıkullanmayın bilgisayarınız çökebilir

  Cevapla
 34. Kardeşim Eğer Kullanıcıya Girebildiğin Bir Durum Söz Konusu İse Zaten Yüksek İhtimalle Yönetici Hesabıdır.Bilgisayarıma Sağ Tıklayıp Yönet Deypi Kullanıcı Parolarlardan Direk Sıfırlarsın Bu Kadar İşe Gerek Yok.Eğer Bu Başka Bilgisayarlarda Çalışmıyorsa Boşa Vakit Ayırmışsın Demektir.

  Cevapla
 35. Selam, benim bilgisayarımda administrator disabled edilmiş vaziyettte.
  Başka bir admin var. fakat program o kullanıcı ismini görmüyor! Administrator üzerinde disabled seçeneği seçili olmamasına rağmen hesap kısıtlı diyor ve açmıyor. Ne yapabilirim?

  Cevapla
 36. arkadaşım bios pilini çıkar 10 dk bekle bütün herşey normale döner oda olmadı güvenli modda aç yapmak istediğini yap resetle normal açılsın paylaşıma açık bi site agri-bazid.net/forum

  Cevapla
 37. Ya herşey tmm iyi güzel hoş anlatıyosunuz oprogramı indir şunu kur şu komutları uygula diye.Zaten bu bilgisayarın şifresini kırmaya çalışıyosunuz açılmıyo diye dimi?Bilgisayar açılmadan bu işlemler nası gerçekleşicem mrk ediyorum?Zaten bilgisayar açılsa bu işlemlere gerek kalmaz.

  Cevapla
 38. ben dedıklerınızın aynısı yaptım ama demo oldugu ıcın sıfırlamadı wındows xp sıfremı yardımcı olabılır mısınız

  Cevapla
 39. Selamlar. Arkadaş çok güzel yazmış ama son ekrandaki gibi “Y” deyip CTRL + ALT + DEL yapıp baştan başlatamıyoruz. DEMO diye ekranın altında uyarı çıkıp lisansını almamız için sayfa adresi veriyor. Bilgilerinize.

  Cevapla
 40. arkadaşlar en iyisi reklam yapmak istemiorum ama lınux un
  cd den çalısan isletim sistemleri var onu takın windows>system32>confing> SAM diye bir dosya olucak onu silin bilgisayari onar çıkıcak onarın en fazla 15 dk ye bilgisayar elinizde:)

  Cevapla
 41. tamam güzelde bu program için bilgisayarı açmak gerekmiyormu bilgisayarı açmak gerekiyorsa işte sorun o

  Cevapla
 42. Ya ben su an Guest teyim ama nasıl kırcam cok kolay yolu yok mu bunun ya babam bi koymus hala bilmiyom off

  Cevapla
 43. proğram indirmek için bilgisayarın açık olması gerekir zaten açılmyan bir bilgisayar söz konusu bu durumda nasıl proğram inerki

  Cevapla
 44. şifreli olduğu için bilgisayar zaten pasif bu durumda nasıl proğram indirilir ki yukarıda çok faydalı bilgiler verdiniz teşekkürler lakin nasıl proğram indirilir bu durumda

  Cevapla
 45. ben farming simületur her neyse onu indirdim benim hesabım sınırlı babamın hesap şifresini kırmam lazım oyunu oynamam için birak karmaşık hani labirente girersinizde zor çıkarsınız ya buda onun gibi zor

  Cevapla
 46. kardeşim bunu yollayan kardeşim bu program açılmıyor you must be logged as an adminstör when installing this program yazılıyor açılmıyor

  Cevapla

Yorum yapın