WordPress 2.9.2 Çıktı…

WordPress’in 2.9. sürümünden sonra birçok yenilik karşımıza gelmişti. Bunlardan en önemlisi “Çöp Kutusu” özelliğiydi. Fakat WordPress’in çöp kutusu özelliğinde ortaya çıkan bir problemden dolayı  WordPress 2.9.1 sürümünü biraz önce 2.9.2 ile güncelledi.

Tmacuk’un  bildirdiği bu güvenlik zaafiyetini WordPress ekibi hemen değerlendirdi ve yeni bir güncelleme ile bu zaafiyetin önüne geçildiği bildirildi.  WordPress 2.9.1 sürümü kullanan arkadaşlar acilen 2.9.2 sürümüne güncelleme yapması gerekiyor.

Tmacuk’un bildirdiğine göre çöp kutusuna atılan mesajların malesef ki çöp kutusu özelliği ile izinsiz kullanıcılar bazı bağlantı adresleri ile yetki alabildiği söyleniliyor. WordPress blogunda henüz tam bir bilgi verilmemiş fakat Tmacuk’un blogundan bu güvenlik zaafiyeti hakkında bilgi alabilirsiniz.

Birkaç gün içerisinde WordPress Türkiye blogundan da Türkçe güncellemesini indirebilirsiniz. Tavsiyem acilen bu güncellemeyi sisteminize eklemenizdir. Kolay gelsin.

NOT: Hala bir WordPress blogunuz yok mu?  İxir Host’da sizede yer var…

“WordPress 2.9.2 Çıktı…” üzerine 2 yorum

  1. büyük bir merak ve gizli bir hayranlıkla daha daha yeni güncellemeleri bekliyoruz wp. sakın ola gecikip de bizleri uykusuz bırakma 🙂

    Yanıtla
  2. Bloğun en altında şu şekilde bir hata mesajı alıyorum ve anasayfayı açmıyor konuları görüntüleyebiliyorum.
    Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0

    Yanıtla

Yorum yapın