WordPress 2.9 Release Candidate 1

wordpress-logoWordPress geliştirme takımı dur durak bilmeden çalışmaya devam ediyor.  Bir süredir geliştirildiği bildirilen WordPress 2.9 Release Candidate 1 versiyonu indirilmeye hazır.  Beta aşamasında olan WordPress 2.9 versiyonunu WordPress ekibi test etmemiz için rica ediyor.

WordPress Blogda bildirildiğine göre Dev takımı eklenti desteği ve hataları görebilmek için kullanıcılardan WordPress 2.9 sürümünü indirip kullanmalarını rica etmiş.  En önemliside mevcut eklentilerin desteği. Tabi binlerce eklentinin bir anda test edilmesi zor olacak. Bu yüzden kullanıcılar tarafından test edilip geri bildirimle daha kısa sürede sonuca ulaşabileceği düşünülmekte.

Geri bildirim yapacakların bir eklenti oylama eklentisini kullanarak oylama yapmaları ve eklentilerin ne kadar uyum göstereceği istatistiksel olarak görülecek. Eğer düşünüldüğü gibi olursa önümüzdeki birkaç gün içerisinde WordPress 2.9 sürümünü kullanabileceğiz.

Eğer WordPress 2.9 betayı test etmek isterseniz öncelikle sistem yedeğini almanızı ve db’nizi yedeklemenizi öneririm.  Kolay gelsin…

Yorum yapın