WordPress 3.0 Geliyor.

Popüler Blog yazılımı Worpress’in 3.0 sürümü piyasaya sürülmek üzere.  Yeni sürümle beraber birçok yeniliğe de imza atılıyor.  Bunlardan en önemlisi eklentiler ve gelişmiş bir kullanım sağlaması.  3.0 sürümünü biraz inceledim.  Şuan’da beta sürümünü kullanmaktayım.  Sistemde yazarlar için ek izinler oluşturmak, temalar için özel tasarımlar oluşturmak, eklentiler için yeni gelen özel durumlar (artık eklenti yazarken belirli kurallara uygun yazmanız gerekecek) gibi birçok işlevsel özellik ile karşımıza gelecek.

WordPress cephesinde söylenilenlere göre bu ay içerisinde WordPress 3.0 karşımızda olacak.  Şuan itibariyle beta testerlerden dönen hata ve buglar düzeltilmeye çalışıyor.  Birkaç gün içerisinde WordPress 3.0 beta 2 ile karşımızda olacaktır.  Stabil versiyonuda önümüzdeki günlerde karşımızda olacak gibi görünüyor.

WordPress’i beta sayfasından indirip sisteminizde test edebilirsiniz.  Her zamanki gibi test etmeden önce database ve ftp yedeğinizi almanızı tavsiye ederim.

NOT: Hala kaliteli ve düzgün bir WordPress hostinginiz yok mu?  İxir Host tam size göre…

“WordPress 3.0 Geliyor.” üzerine 8 yorum

  1. Evet bir kaç gündür takip ediyorum. gayet olumlu ilk tepkiler. büyük yeniliklerin yanında abartılan basit şeyleri de var… Teşekkürler.

    Cevapla
  2. nisan ayı bitti, hâlâ 3.0’ın kararlı sürümü yayınlanmadı. fazla naz aşık usandırır. benden uyarması 😕

    Cevapla
  3. Arkadaşlar çıktı bile 3.0 ancak tr dil dosyası yok sanırım 2.9.2 nin dil paketi oluyor denemedim vatana millete hayırlı olsun :mrgreen:

    Cevapla

Yorum yapın