WordPress 3.2 Çıktı.

Meşhur blog yazılımı WordPress’in bu gece 3.2 sürümü İngilizce olarak güncellemelere açıldı. Biraz önce yönetim panelimdeki uyarıda WordPress 3.2 sürümünü görünce hemen güncellemeyi başlattım.  Güncelleme bittiğinde şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Css’lerden yönetim paneli tasarımına kadar birçok konuda radikal değişikliklere gidilmiş. Özellikle de yazı tiplerine alışmam zor olacak 🙂

Bu güne kadarki en büyük güncellemelerden beşincisi olan WordPress 3.2 şuan itibari ile yönetim panellerinizde İngilizce olarak güncellenebilir.  Wordpress Türkiye ekibi de kısa sürede Türkçe çalışmalarına başlayarak güncelleme için start vereceklerdir. Fakat bu sefer işleri biraz zor. Çünkü gördüğüm kadarıyla birçok noktada farklılık var ve bunları tek tek tekrardan Türkçe’ye çevirmek gerekecek. Kendilerine katkıları ve emekleri için teşekkür etmek gerekiyor.

Html 5 için de kolları sıvayan WordPress ekibi kısa sürede HTML5 ‘e geçileceğinin sinyallerini verdiler. Bu sürüm için ayrıca WordPress blogunda hafif ve daha hızlı olduğu belirtilmiş. Baştan aşağı tasarım değiştiren ve birçok noktada değişikliğe gidilen 3.2 sürümü bakalım bize neler katacak?

“WordPress 3.2 Çıktı.” üzerine bir yorum

Yorum yapın