Yalnız Oyuncak Pille Çalışıyor!

OyuncakBugün kızıma bir oyuncak almak için Kurtköy Viaport’a geçtim. Biraz dolaştıktan sonra Kid Centrum ismindeki bir oyuncakçı dükkanına girdim. Çeşit bol, neyse bir tane güzel bir oyuncak seçip, kasaya yöneldim.

Kasiyer’e fiyatını sordum. 34TL dedi ve ücreti uzattım.  Kasiyer kız, “yalnız oyuncak pille çalışıyor, pilleri yok pil ister misiniz?” şeklinde bir soru sordu.

Şaşırdım açıkçası daha önce böyle bir soru ile karşılaşmamıştım. Nasıl yani oyuncağı pilsiz mi satıyorsunuz?  Şeklinde sorduğumda kız da gayet şaşırmış bir şekilde bana baktı. Yahu pille çalışan bir oyuncağı pilsiz almak elbette mantıksız. Fakat pillerin oyuncağın kutusundan çıkmaması da bana bir o kadar garip gelmişti. Kasiyer kız şaşkın şaşkın bana bakıyor. Ben de tuhaf tuhaf oyuncak pil ilişkisine sinirleniyordum.

Sanırım ben yanlış biliyorum…

Neyse 4 tane de pil aldık. Malum oyuncağı aldık pilleri de olması gerekiyor! İçimden de söylenmeden yapamıyordum. 3TL’den mi kaçıyorlar madem 3TL’den kaçıyorlar içine pillerin fiyatını da ekleyip satsalar ya? Gerçi kasiyer kız 4 tane pili bana 5TL’ye sattı ya… 39TL diye fiyatlandırsalar, pilini yanında verseler her halde canım sıkılmazdı?

Neyse;

Sonuçta oyuncağı biliyor, pille çalıştığını da biliyor, üstelik içinden pil çıkmadığını da biliyor. Pili ayrıca satıyorlar ama en azından ne sattığını biliyor dedim.

Oyuncak biraz ufaktı. Dönüp sordum acaba piller doğru mu diye? Kız hiç oralı bile olmadı. Belki de beni duymadı… Eve geldim ufaklık bir heyecanla saldırdı kutuya. Açtık kutuyu pillerini takalım dedik…

Maalesef ki bana verilen piller AA boyutunda. Oyuncak ise AAA boyutunda pillerle çalışıyor! Ne sattığını bilmek lazım arkadaş, işte bazen müşteriyi memnun etmek zor olabiliyor.

Sonra düşündüm. Şu oyuncağı ne kadar tanıyorlar? Belli ki hiç tanımıyorlar. Belli ki benim gibi daha kaç kişiye aynı şekilde sattılar. Hadi onu da geçtim. Yahu bari hangi boyutta pille çalıştığını bilmek lazım. Madem kocaman pil standın var. Bari hangi pili kime satacağını da öğren… Değil mi?

Neyse bu hikayeden çıkartacağım ders, her zaman oyuncak aldığın yerden şaşma! Adam pili de veriyor, hangi pille çalıştığını da biliyor, indirimini de yapıyor. Hatta çocukların sağlıklarına zararlı olmadığına dair belgelerini de gösteriyor.

Hata bende yakındır diye Viaport’a gittim. Rastgele bir dükkana girdim…

“Yalnız Oyuncak Pille Çalışıyor!” üzerine 4 yorum

 1. Bi ara onlineoyuncak.com ‘u da denemeni isterim hamza abi..Bu yazınla bir baba olduğunu öğrenmiş olduk. Selamlar

  Yanıtla
 2. Merhaba,
  Son yıllarda dünyanın pek çok yerinde satılan oyuncaklar pilsizdir. Genelde ambalaj üzerinde. This toy works with AA size batteries are not included. Benzeri cümleler yazar.

  Yanıtla
 3. sadce şarzlı oyuncaklarda pil konur kutuya hatta kumandası varsa onun pili konmaz üretici firmanın koymadıgı pili parekendecimi koyacak veya vardıda bizmi aldık pili kutudan.

  Yanıtla

Yorum yapın