Yandex Mail Şifre Soruyor – Outlook

Yandex_inboxYandex, bir süredir kullandığım ve takdir ettiğim e-posta sağlayıcılarından bir tanesidir. Uzun bir süredir de kullanıyorum. Hatta Türkiye’ye ilk geldiğinde, ilk açılan hesaplardan bir tanesi de benim hesabımdır 🙂

Bugün sizlere Yandex e-postalarınızı Outlook yazılımına kurduğunuz zaman karşınıza gelen bir hatadan ve çözümünden bahsetmek istiyorum.

Yeni bir hesap açtığınızı düşünün, daha doğrusu alan adınızı Yandex’e taşıyıp, kurum.yandex.com.tr üzerinden e-postalarınızı açtıktan sonra e-postanızı kullanmak istediniz. Ancak Outlook sürekli şifre soruyor. Üstelik şifreniz de doğru?

Yandex’i Outlook’da kullanmak istediğinizde size sürekli şifre soruyor?

Şifreniz doğru ancak her seferinde şifrenin yanlış olduğunu söyleyip, bağlanamadığı hatası ile karşılaşabilirsiniz.  Yandex’i Outlook’a kurmak için aşağıdaki gibi ayarları yapıyoruz. Ancak bu hatanın sebebi aşağıdaki ayarlar değil!

Yandex Pop 3 Outlook Ayarları:

Hesap Türü: POP3
Gelen Posta Sunucusu: pop.yandex.ru
Giden Posta Sunucusu: smtp.yandex.ru

Oturum Açma Bilgileri:

Kullanıcı Adı: kullanıcı@yandex.com.tr
Parola: Parolanız

Diğer Ayarlar:

Giden sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor kutusunu işaretliyoruz. 

Gelişmiş Sekmesinde

Gelen Sunucusu: 995 (SSL Bağlantı)

Giden Sunucusu: 465 (SSL Bağlantı)

Buraya kadar her şey doğru, ancak şifreniz de doğru olmasına rağmen Yandex’e taşıdığınız e-postanız çalışmıyor ve sürekli size şifre soruyorsa yapmanız gereken, yani çözüm!

http://www.yandex.com.tr adresine girmek ve oturum açmak olsun!

yandex_mail_hataÇünkü, alan adınızı Yandex’e taşıdığınızda ve kurum.yandex.com.tr üzerinden e-posta açtığınız zaman e-postalarınız için birer INBOX oluşturulmuyor! Yandex içerisinde açmış olduğunuz kullanıcı için INBOX oluşturulmadığından dolayı OUTLOOK yazılımı karşı tarafta yani Yandex üzerinde INBOX kutusunu bulamıyor ve şifre hatası vererek tekrar girmenizi istiyor. 

Yandex.com.tr adresine [email protected] olarak giriş yapıp login olduğunuzda sizden birkaç bilgi isteyecek bu bilgileri girip, devam ettiğiniz zaman INBOX kutusu oluşturuluyor.

Yani, Yandex’de tüm ayarlarınız tamam ve şifre sorup duruyorsa, alan adınızı Yandex’e taşımışsınız ve Yandex.com.tr üzerinde hiç oturum açmamışsınız demektir.

Sonucunda da INBOX oluşturulmamıştır.  Bir kere login olup, bilgileri girip, Yandex üzerinden e-posta Inbox’ına ulaşırsanız bu hata otomatik olarak ortadan kalkacaktır.

Hadi kolay gelsin…

“Yandex Mail Şifre Soruyor – Outlook” üzerine 11 yorum

 1. merhaba bu dediklerinizi yaptım fakat maalesef aynı şeyler oluyor hatta tekrar denedim acaba ben bir şeyi mi atladım diye ama maalesef kullanıcı adı şifre soruyor

  Yanıtla
 2. Hamza Bey, birçok kişi yanılgıya düşeceğinden yazmak istedim. Makalenizde anlattığınız çözümün ait olduğu sorun aslında şifre problemi değil, daha doğrusu şöyle söyleyeyim, siz, işin en başındaki outlook’ ta ilk oturumu açamamanın çözümünü söylemişsiniz. İlk oturumu açtıktan sonra kurum.yandex üzerinde genel bir şifre kabul edememe sorunu var, bu sorun yandex türkiye tarafından çözülmeye ortalama 1 senedir çalışılıyor ancak henüz bir çözüm üretilmiş değil. Okuyan arkadaşların da sizin de bilginize. Sevgi ve saygılarımla.

  Yanıtla
 3. sizi bilmem ama bende sorun çözüldü 2 gundur ne yaptımsa olmadı. Tskler arkadaşım küçük ama önemli hatırlatma.

  Yanıtla
 4. Sürekli outlook ta hata veriyor yandex çok güzel fakat kronik sorunları var 24 saat içinde çözüm sunuyoruz diyor biraz geçte olsa çare üretiyorlar.

  Yanıtla

Yorum yapın