Calibro Touch Lux Firmware Güncelleme

Calibro Touch Lux e-kitap okuyucumla bir süredir keyifli vakit geçiriyorum. Şu sıralar acaba bir güncellemesi var mı diye kontrol ederken, yazılımının V4.4.1247 sürümü çıktığını fark ettim.

Yeni güncelleme ile Dropbox uygulaması eklenmiş. Ayrıca inceleme yazımda da bahsettiğim gibi sözlük üzerinde bayağı bir geliştirme var. Daha önce 10 bin adet sözlükte kelime sayısı varken, şuan itibari ile 30 bine kadar çıkartılmış. Bunların yanı sıra çeşitli küçük hataların düzeltilmesi ve Türkçe metinlerin iyileştirilmesi gibi güncelleme paketi ile yenilikler karşımıza geliyor. 

Elbette ki mağaza üzerinde de geliştirmeler mevcut. Oturum açmak için menüler arasında dolaşıyorduk. Oturum açma bölümü kolaylaştırılmış. Mağaza açılışındaki boş ekran sorunu düzeltilmiş ve Amerika Express kart desteği eklemiş durumda…

Dilerseniz Calibro Touch Lux cihazınızı İnternet’e bağlayarak, yeni sürüm kontrolü yapıp, cihazın otomatik olarak yeni sürüm yüklemesini sağlayabilirsiniz.

Eğer İnternet’e bağlamadan bu işlemi yapmak isterseniz, Firmware güncellemesini elle yapmak zorundasınız. Bunun için Calibro.com‘dan yeni Firmware dosyasını indirip, (yeni sürüm: v4.4.1247, (2014.11.26) 130MB) cihazın ana hafızasına atmanız gerekiyor. Sonrasında cihazı kapatıyorsunuz ve aşağıdaki işlemi uyguluyorsunuz.

Yukarı ve aşağı tuşlarını basılı tutarak açma düğmesine basın. Bu üç düğme, 3 saniye kadar basılı kalmalıdır.

Sonrasında cihaz içerisindeki Firmware dosyası otomatik olarak yüklenmeye başlayacaktır.

Not: Cihazınızı bozmak istemiyorsanız lütfen İnternet bağlantısı yaparak, otomatik güncelleme yapmasını sağlayın. Manuel Firmware güncellemesinde yanlış bir işlem yaparsanız cihazı kullanılamaz hale getirebilirsiniz!

Yalnız İnternet üzerinden güncellerken de, Manuel olarak Firmware dosyasını eklerken de, cihazın 5-6 dakika kadar işlem yapacağını unutmayın! Bu işlem sırasında cihaza müdahale etmeden beklemeniz gerekiyor. Ekranda bazı işlemler yapılıyor ve cihaz kendini birkaç defa aç kapa yapıyor. Sonrasında ekran üzerinde bazı yazılar yazıyor ve en altta,

“Update OK. Device will reboot.” mesajını göreceksiniz.

Ardından cihazınız baştan başlatılacak ve açılacaktır. Artık cihazı kullanabilirsiniz.

“Calibro Touch Lux Firmware Güncelleme” üzerine bir yorum

  1. Cihazın ana dizini neresidir? USB ye bağladıktan sonra karşımıza çıkan ilk bölüm mü? Buraya 2 adet güncelleme dosyasını atmamıza rağmen güncelleme başlamıyor. Çünkü cihazı tamamen kapatamıyoruz. Güç düğmesine 11 sn. basmamıza rağmen kapanmıyor. Kapanmadığı için de sd karta ya da cihazın ana dizinine güncelleme dosyalarını atsak da güncellemeyi aşağı yukarı güç tuşlarına birlikte basarak başlatamıyoruz? İnternet bağlantısı ile de paketi yüklüyor ama güncellemeyi başlatmıyor. Başka bir yöntem var mıdır?

    Yanıtla

Yorum yapın