Yavşaklığın Alemi Yok!

sazanSon dönemde bir Twitter popülizmi almış başını gidiyor. Hangisi mi? Şu ünlülere, siyasilere ve sanatçılara laf çakma popülizmi!

Yalnız bazıları bu işi becerecek kadar iyi bir zekaya sahip değil! İşte onların  yeni nesil versiyonu ortaya çıktı! Paint çakması ekran görüntüleri ile popüler olmaya çalışan yeni nesil “Kamiller”

Allah’tan Firebug kullanmayı bilmiyorlar! 

Ünlülerin, siyasilerin ve sanatçıların paylaşmış olduğu Tweetleri kendi mesajlarına cevap vermiş gibi Paint ile değiştirip, göstererek, takipçileri ile paylaşıyorlar.

Not: Burada Firebug’u anlatmak istemiyorum. Öğrenip başımıza bela olmasınlar…

Sonrası mı? Herkes o ünlünün ya da siyasinin bu “Kamillere” cevap vermiş olduğunu zannediyor. Hatta bazıları Paint ile mesajları değiştirip, “Kamil” kafası ile o popüler kişilere laf çaktıklarını takipçilerine ilan ediyorlar.

Herkes Odun Değil ki!

Valla bu milletin, Cem Yılmaz edası ile laf çakmaya ne kadar çok merakı var? Laf çakanları bol bol alkışlayıp, Retweet’lerimizle takdir ediyoruz.

Bu Kamillerde RT’ler sayesinde popüler olmaya başlıyor.  Hani Kadir kadar zeki olsanız (Twitter’da Odun Lakaplı Fenomen arkadaşım) neyse eyvallah! Adama bak, harbi lafı çakıyor! Kafası zehir gibi çalışıyor. Taşı gediğine oturtuyor! Sonrası mı asla Paint ile mesaj değiştirmeden adam gibi Tweetliyor!

Fakat bu Kamillerin kafası o kadar az çalışmıyor! Paint’de, Photoshop’da birkaç hile ile mesajları değiştirerek, insanların önüne atıyorlar. Sonrası mı?

Sonrası malum! Herkes inanıyor…

Çıkıp bi kişi de, lan Kamil niye yalan söylüyorsun? Niye insanları APTAL yerine koyup kandırmaya ve yalanlarınla takipçin yapmaya çalışıyorsun? Demiyor…

Twitter Meclisi diye bir sistem var. 

Bilmeyenlere kısaca tanıtmak istiyorum. Ülkemizdeki tüm siyasilerin Twitter hesaplarını takip ediyor ve atılan tüm Tweet’leri, 1sn sonra silinse bile, sistemine kayıt ediyor. Böylelikle,

Birileri yalan bir mesajı iddia ediyorsa, kontrol edip acaba gerçekten de o siyasi mi bu mesajı yazmış diyerek, doğrulama imkanı sağlıyor!

Bunun yanı sıra, bazı istatistik ve blog yazıları ile de bilgi vermeye çalışan, takdir ettiğim güzel bir sistem!

http://twittermeclisi.com

Bu sistem sayesinde “Kamillerin” yalanları ortaya çıkarabiliyoruz!

Kamiller, sanki o siyasiye mesaj atmış, laf çakmış karşısındaki siyasi ezilmiş gibi göstererek yalan söylerken, biz de Paint ile silinip, değiştirilen mesajların doğrusunu öğrenme imkanı buluyoruz!

Hele bir de, hükumete laf ettiyse, birileri bunu marifet yapmış gibi alkışlamaktan geri kalmayacaktır. Doğal olarak da işleri güçleri siyasilere laf atmakla geçiyor.

Gerçi odunluğu becerecek kadar kafaları çalışmadığı için, Paint ile yalan peşinde koşuyorlar!

Bulunduğunuz dijital ortam manipülasyona her ne kadar açık olsa da, geleneksel medyaya göre yalanların daha çabuk ortaya çıkmasını sağlayan bir mecra!

yavsakligin

Siz yalanlarınız ile bu milleti APTAL yerine koymaya devam edin! 

Biz de sizin “Kamilliklerinizi” ve “yalanlarınızı” ortaya çıkartmaya devam edeceğiz… Lan Kamiller yaptıklarınız ile YAVŞAKLIK derecesine yükseleceksiniz! Ona göre…

“Yavşaklığın Alemi Yok!” üzerine 8 yorum

  1. Firebug araştırmaları başladı bile hocam güzel söylemişsin de bu makaleden sonra neler olacak paintciler için merak ediyorum doğrusu!

    Yanıtla

Yorum yapın