Zorunuza Mı Gitti?

Attığım başlık birilerinin zoruna gitmiş. Koskoca adamlar peşlerinden insanları sürükleyebilecek nitelikte, okumuş, adam olmuş insanlardan bahsediyorum. Nedendir bilmiyorum ama yazdıklarımın tek kelimesi yanlış değil iken attığım başlık ve içerik birilerinin zoruna gitmiş anlaşılan.

Halbuki ben sizi adam zannetmiştim.

Düne kadar adam zannettiğim kişiler yazımı okumadan, anlamadan kafalarına göre yorumlayıp beni sosyal medyada köpeklerin önüne et atarmış gibi hakarete varan derecede eleştirmeye başladılar. Üstüne üstlük arkamdan konuşarak. Söyleyin bakalım yazdığım yazı neden kanınıza dokundu?

Özgürlüğü savunmuyor musunuz? Özgür bir ülkede yaşamıyor muyuz? Özgürlük istemiyor musunuz. Madem özgürlük diyorsunuz neden başkalarının düşüncesine saldırıyorsunuz? Bugüne kadar binlerce yorum aldım. Eleştirdim, eleştirildim eleştirildiğim yazı ve yorumları da yayınladım. Eleştiriyi severim nasıl ki ben birilerini, bir şeyleri eleştirebiliyorsam o zaman eleştirilmesini de bilmeliyim. Prensibim bu yöndedir. Hiç de değişmedi. Fakat sizin gibiler ne eleştirilmeyi ne de yargılanmayı becerebiliyor!

At gözlüğü takmış kendi görüşünün hiçbir zaman yanında olmadım. Olmaya da niyetim yok. Yazdığım yazının arkasındayım kelimesi kelimesine kadar da ispat edebilirim. An an, dakika dakika takip ettim ve aynen durumu yazdım. Demekki doğru yapmışım birilerinin canı yanmış!

Yansın ben bildiğim yoldan şaşmam. Bu yazıyı okuyanlar arasında beni eleştiren arkadaşlarım da var. Yorumlarıyla da beni nasıl eleştirdiklerini ve eleştiri de olsa bu yorumları nasıl yayınladığımı, onlara saygı içerisinde nasıl cevap verdiğimi söyleyeceklerdir. Siz yazımı paylaşan değerli insanlara bile saygısızca saldırabiliyorken ben sessizce izlerim, üzülürüm ki çevremizde ADAM dediğimiz fakat örümcek kafalılar olduğunu görmüş olurum.

“Zorunuza Mı Gitti?” üzerine 18 yorum

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)